Kaip sukurti savo kriptovaliutą naudojant eterio ERC-20 žetoną

Jei norite sukurti savo „blockchain“ su „Ethereum“ ERC-20 išmaniosiomis sutartimis, tai čia yra viskas, ką turite žinoti, kad tai padarytumėte.

Eterio ERC-20 žetonai atima daug sunkaus darbo kuriant blokų grandinę. Jei turite ryškių idėjų, ERC-20 žetonai tvarko sunkų kėlimą. Bet kokie jie yra?

Kaip veikia ERC-20 žetonai

Prieš žiūrint į ERC-20, gali būti naudinga sužinoti apie patį „Ethereum“. Jei dar nežinote, galite perskaityti mūsų „Ethereum“ monetų tyrimą.

EMTT reiškia „Ethereum Request for Comment“ ir tai yra „Ethereum“ patobulinimų pasiūlymai. „ERC-20“ yra žetonų dizaino standartas ir užtikrina, kad kiekvienas tinkle vykdomas žetonas ir išmanioji sutartis atitiktų taisykles. Jei kiekviena išmani sutartis atrodytų kitaip, kiltų masinė painiava ir visa tai subyrėtų.

Griežtai apibrėždami standartus, mainai, piniginės, DApps ir dar daugiau, visi gali nuosekliai efektyviai bendrauti, nepaisant konkretaus naudojamo prieigos rakto. ERC-20 nurodytos šešios pagrindinės taisyklės:

  1. Visas tiekimas: Nurodo bendrą apyvartoje esančių monetų skaičių.
  2. Likutis: Apibūdinamas bendras kiekvieno kiekvieno adreso monetų skaičius.
  3. Pašalpa: Bendras leistinų monetų skaičius iš kiekvieno adreso.
  4. Pervedimas: Perveda balansą iš vienos sąskaitos į kitą.
  5. Patvirtinti: Padidina leidimą už nurodytą adresą.
  6. Pervedimas iš: Naudojamas atimti žetonus iš adreso.

ERC-20 prasidėjo 2015 m. Lapkričio 19 d Fabianas Vogelstelle’as, „Ethereum DApp“ kūrėjas. „Ethereum Wiki – ERC-20 Token Standard“ vadove (sugedusi nuoroda pašalinta) pateikiama papildoma, konkreti techninė informacija

Sukūrę išmaniąją „ERC-20“ sutartį (ir laikydamiesi pirmiau pateiktų taisyklių ir nuostatų), galite sukurti savo prieigos raktą. Štai kaip.

Naujo žetono kūrimas

Nors dauguma simbolinių projektų apima bent šiek tiek techninių kodavimo žinių, mes apžvelgsime teoriją ir paliksime painų kodavimo žargoną.

Parašę kodą, kuris atitinka pirmiau išdėstytas taisykles, galite paleisti savo prieigos raktą „Ethereum“ tinkle. ERC-20 dažnai pasirenkama kalba Solidumas, „Ethereum“ sukurta išmanioji sutarties kalba. Bent jau jūsų kodą reikia išsaugoti:

  • vardas
  • Simbolis
  • Standartinis
  • Visas tiekimas

Pavadinimas, simbolis ir visas tiekimas yra visi įprasti atributai, kuriuos naudoja visos blokų grandinės. Galbūt norėsite apsvarstyti unikalų savo naujo projekto pavadinimą ir simbolį. Bendras tiekimas gali būti bet koks, kas jums patinka. Ar turėsite ribotą tiekimą, kuris (pvz., „Bitcoin“) suteikia vertės trūkumo forma.

Arba kaip apie beveik neribotą tiekimą, kaip ir daugelis iš anksto iškastų monetų, kurios buvo paleistos neseniai. Ar kelių milijardų turėtų pakakti, tiesa? Kad ir ką pasirinktumėte, įsitikinkite, kad esate patenkintas tuo. Nors ateityje įmanoma padidinti bendrą pasiūlą, jūsų ištikimas gerbėjų būrys gali to neįvertinti!

Standartas yra jūsų kodo „techninis pavadinimas“. Vėlgi, tai gali būti bet kas, kas jums patinka, tačiau kažkas su versijos numeriu nepakenks, jei ateityje atliksite pakeitimus.

Nusprendę pagrindus, galite pradėti įgyvendinti likusias taisykles. Kad galėtumėte perduoti ir patvirtinti procesą, turite užkoduoti funkcionalumą. Čia galite būti kūrybingi pagal savo unikalias taisykles ir reikalavimus. Ar kiekvienai jūsų tinklo piniginei reikia 100 žetonų balanso? Ką apie konkrečią pervedimo sumą 3,14159 (Pi)?

Tai yra kvaili reikalavimai, bet, tikiuosi, jie įkvepia jus. Tai klišė, bet pasaulis iš tikrųjų yra jūsų austrė, ir tai yra taip įdomu kuriant savo žetonus. Jei įsivaizduojate, procesas iš tikrųjų yra toks pat paprastas, kaip koduoti taisykles į savo išmaniąją sutartį. Minimalus funkcionalumas, kurį turite įdiegti, yra:

  • Perkėlimas
  • Patvirtinti
  • Perkelti iš

Kai tik tinkle įvyksta tinkamas įvykis, jūsų išmaniosios sutartys automatiškai paleidžia atitinkamą veiksmo kodą.

Galiausiai įsitikinkite, kad apsvarstėte tinkamus programinės įrangos kūrimo procesus ir procedūras, pvz., Kodų peržiūras, testavimą ir saugumo analizę. Kaip rodo Dano kūrinys apie blogiausius kriptovaliutų įsilaužimus, bet kokios klaidos ar netyčinės funkcijos šiame etape gali turėti drastišką poveikį jūsų projektui.

Savo žetono platinimas

Kai jūsų prieigos raktas bus paruoštas, galėsite pradėti platinti. Nėra taisyklių, sakančių, kad privalote naudoti pradinį monetų siūlymą (ICO), tačiau ICO yra pats dažniausias būdas iš anksto parduoti savo žetonus.

Jei nenorite parduoti naudodamiesi ICO, tai gerai. ICO yra vienas iš geriausių būdų parduoti daugybę žetonų, tačiau čia yra keletas patarimų, kurie gali jums pasitarnauti (priklausomai nuo jūsų projekto ir rinkos):

  • Draugai ir šeima: Parduodu savo žetonus draugams ir šeimos nariams mainais į grynuosius pinigus.
  • Verslo lojalumo taškai: Jei turite verslą, atiduokite savo žetonus kiekvienam išpardavimui.
  • Žodžiu: Parduokite savo žetonus svetainėje ir reklamuokite forumuose, tinklaraščiuose ir iš lūpų į lūpas.

ICO yra geriausias būdas parduoti savo žetonus, tačiau jiems vis tiek reikia rimtos rinkodaros, kad jie galėtų realiai paveikti. Štai kaip paleisti naująjį žetoną.

ICO reikia panašaus programinės įrangos kiekio, kaip ir pats prieigos raktas. Laimei, „Solidity“ už jus daug ką tvarko ir reikalauja tik minimalaus kodo kiekio. Turite laikyti:

  • Administratoriaus paskyra: Sąskaita, į kurią patenka visos pardavimo pajamos.
  • Žetono kaina: Jūsų žetonų kaina per ICO.
  • Parduoti žetonai: Bendras iki šiol parduotų žetonų skaičius.

Taip pat turite išsiugdyti tokį elgesį:

  • Pirkti: Funkcionalumas pirkti žetonus.
  • Parduoti: Ženklų pardavimo funkcionalumas.
  • Pabaiga parduoti: Sąlyga ar logika, kuria baigiasi ICO.

Pateikdami savo ICO kodą kaip išmaniąją sutartį „Ethereum“ tinklui, jis pradės vykdyti ir (priklausomai nuo jūsų kodo ir bet kokių paleidimo sąlygų) pradės ICO.

Kiti šaltiniai

Kaip matėte, sukurti savo žetoną nėra per sunku, iš dalies dėl Eterio ERC-20 gairių. Iki šiol vengėme konkrečių techninio įgyvendinimo detalių, tačiau jei norite sužinoti, kaip tai tiksliai veikia, pažiūrėkite į šiuos techninius išteklius:

  1. Solidumo įvadas
  2. Solidumas „Reddit“
  3. „Solidity GitHub“ saugykla

Jei gaminate savo simbolinę monetą, praneškite mums toliau pateiktose pastabose ir galbūt vieną dieną ji bus aptarta savo straipsnyje.