Lengvas mazgas yra puikus būdas palaikyti Bitcoin

Jei norite palaikyti „Bitcoin“, bet neturite didžiulės skaičiavimo galios, kad kasyba būtų verta ar net praktiška, tuomet lengvas mazgas gali būti tai, ko ieškote. Štai ką reikia žinoti.

Kas yra visas mazgas?

Mūsų paprastas „blockchain“ vadovas apima „blockchain“ veikimo ypatumus, tačiau prieš pradėdami pažvelgti į lengvą mazgą, turime aptarti visą mazgą.

Visas mazgas yra „tradicinis“ būdas išgauti Bitcoin. Jūs prijungiate kompiuterį prie tinklo, jis atsisiunčia visą knygą ir pradeda dirbti. Tai yra problema. Jis turi atsisiųsti ir išsaugoti visą „blockchain“ ir nuolat jį atnaujinti. Tai beveik „Bitcoin“ esmė, bet išgirsk mus.

Rašymo metu „Bitcoin“ knyga yra apytiksliai 160 GB. Nors tai nėra maža, daugumai kasybos įrenginių tai nėra didžiulė problema. Tinkamas interneto ryšys nereikės ilgai parsisiųsti tiek duomenų, o bet kuriame šiuolaikiniame kompiuteryje yra pakankamai vietos, dažnai dešimt kartų tiek daug.

Ką daryti, jei neturite tiek daug vietos saugykloje? Ką daryti, jei jūsų interneto ryšys yra toks blogas, jūs niekada neatsisiųsite visų tų duomenų? Na, galite gauti draugą atsisiųsti knygą arba nusipirkti naują saugyklą, tačiau tai sukelia papildomų išlaidų ir nėra tiksliai patogu. Be to, to neįmanoma padaryti mobiliuoju telefonu ar kitu nešiojamuoju ar riboto naudojimo įrenginiu.

Ką galite padaryti, jei norite palaikyti „Bitcoin“, bet neturite tam kompiuterio galios? Ką daryti, jei norite naudoti savo mobilųjį telefoną arba turite seną kompiuterį ir negalite sau leisti investuoti į naujausią ir geriausią kasybos įrangą?

Įveskite: lengvi mazgai.

Kas yra lengvi mazgai?

Lengvi mazgai (kartais vadinami daliniais mazgais, lengvais klientais ar plonais klientais) skiriasi nuo pilnų mazgų vienu paprastu, bet reikšmingu būdu. Jiems nereikia laikyti visos blokų grandinės. Lengviems mazgams reikia laikyti tik labai mažą blokų grandinės dalį. Tai leidžia jiems naudoti daug mažiau išteklių, tačiau prisidėti prie tinklo.

Aš žinau, ką tu galvoji. Bitcoin mazgas, kuris nežino apie kiekvieną sandorį, niekada negali veikti? Ar tai nėra pats Bitcoin kertinis akmuo? Taip, taip yra, tačiau yra daugybė aplinkybių, kai nereikia viso mazgo, dažnai pakaks paprastos (bet ribotos) sąveikos su „blockchain“.

Ši ribota „blockchain“ sąveika yra įmanoma naudojant vadinamąjį supaprastintą mokėjimo patvirtinimą arba trumpai – SPV. SPV leidžia bet kam patikrinti operacijas, įtrauktas į bloką, nereikalaujant to bloko atsisiųsti.

Satoshi Nakamoto įtraukė SPV į originalų „Bitcoin“ dokumentą, todėl tai nėra kažkoks neapgalvotas priedas, o pati „Bitcoin“ dalis. Lengvi mazgai atsisiunčia bloko antraštes. Tai tarsi kiekvieno bloko santrauka. Jie pateikia išsamią informaciją apie operacijas bloke, tačiau susideda iš daug mažesnių failų dydžių nei pats blokas.

Norėdami išsiaiškinti, ar sandoris yra bloke, lengvi mazgai reikalauja įrodymo, kad įtraukta. Šis įtraukimo įrodymas veikia naudojantis informatikos technika, vadinama „Merkle“ šaka. „Merkle“ filialų technologijos yra labai sudėtingos, tačiau jos yra unikali bloko tapatybė, kurioje apibendrinama visa bloke esanti informacija. Nėra dviejų blokų, turinčių tą pačią Merkle atšaką, jie yra visiškai unikalūs. Merkle filialai naudoja kriptologijos metodus, tokius kaip tie, kurie valdo patį Bitcoin.

Pažvelgus į „Merkle“ filialą, lengvas mazgas gali gauti operacijos būseną, nereikėdamas atsisiųsti visos knygos ar ieškoti jos..

SPV egzistuoja tam, kad būtų užtikrinta, jog lengvas mazgas mano, kad įvyko, iš tikrųjų įvyko. Nors yra keletas nedidelių trūkumų. Lengvieji mazgai turi reikalauti įtraukimo įrodymo iš viso mazgo. Tai gali paskatinti centralizuoti įvairius „Bitcoin“ tipus, tačiau tai ne visada yra problema, jei yra pakankamai kalnakasių, veikiančių visais mazgais, kad palaikytų sveiką tinklą.

Kodėl verta naudoti lengvą mazgą?

Dabar, kai suprantate, kaip veikia lengvi mazgai, lengva įsivaizduoti potencialą. Jei iš viso naudojote „Bitcoin“, galbūt naudojote lengvą mazgą ar klientą.

Beveik visos kriptografinės piniginės yra lengvi mazgai. Jei norite sužinoti savo lėšų būklę, ne visada patogu atsisiųsti visą knygą ir ją nuolat atnaujinti.

Tokie įrankiai kaip „Block Explorers“ kartais pasikliauja lengvais mazgais ir bet kokia mobilioji programa jį naudos. Yra daug atvejų, kai programose, programinės įrangos paketuose ar produktuose naudojami lengvi mazgai kažkur virtualioje tiekimo grandinėje, tačiau ne visada apie tai jums pranešama. Tai gali būti svetainė, kurioje nurodoma naujausia kaina, arba interneto piniginė. Šiuose gaminiuose gali būti naudojami lengvi mazgai ar klientai, tačiau jie abstrahuojami už vidinių įrankių.

Lengvas klientas yra nuostabus būdas susikurti savo darbalaukio piniginės būsenos stebėjimo priemonę arba ką apie „smartwatch“ programą?

Vis dėlto lengvi mazgai ne visada yra geriausias pasirinkimas kiekvienoje situacijoje. Jei norite valdyti savo biržą ar užsidirbti pinigų, tada kelias yra visas mazgas. Visi mazgai palaiko lengvus mazgus, be daugelio kitų svarbių užduočių.

Jei per daug žmonių pradėjo pereiti prie lengvų mazgų, tai gali turėti rimtų pasekmių visam tinklui. Tinklui gali nebelikti reikšmingos skaičiavimo galios, kad būtų galima apdoroti visas operacijas per priimtiną laiką.

Tai taip pat gali sukelti tinklo ataką 51 proc., Kai vienas asmuo ar grupė gali valdyti tinklą turėdami didžiąją skaičiavimo galios dalį. Nors mažai tikėtina, bet tai rodo, kad lengvi mazgai yra puikūs, visiški mazgai vis tiek yra geriausias būdas palaikyti „Bitcoin“ – jei turite tai padaryti kompiuteriu.

Kokie yra jūsų mėgstamiausi lengvųjų mazgų naudojimo būdai? Praneškite mums žemiau esančiuose komentaruose arba prisijunkite prie „Twitter“ ar „Facebook“ bendruomenių ir praneškite mums.