Kas yra 51 procento ataka? Paprastas paaiškinimas

Jums gali susidaryti įspūdis, kad kriptovaliutos yra neklystančios. Taip, kibernetiniai nusikaltėliai įsilaužė į mainus ir karštas pinigines nerimą keliančiu reguliarumu, tačiau pati pagrindinė „blockchain“ technologija yra neperšaunama, teisinga?

Gerai ne. Tai pažeidžiama reiškiniui, vadinamam „51 proc. Išpuoliu“.

Kas yra 51 procento ataka?

51 proc. Išpuolis (taip pat žinomas kaip „daugumos išpuolis“) gali įvykti, kai kalnakasių grupė valdo daugiau nei 50 procentų žetono maišos normos (skaičiavimo galia). Praktiškai „51 procentas“ yra neteisingas pavadinimas; grupei iš tikrųjų reikia 50 procentų + 1 maišos normos.

Jei vienos grupės kontrolė yra tokia aukšta, ji gali lengvai pakenkti susijusiai monetai:

  • Užkirsti kelią patvirtinimams ir taip blokuoti naujas operacijas.
  • Atšaukti jau užbaigtas operacijas dabartiniame bloke.
  • Dvigubai išleiskite monetas tinkle.

50 + 1 procentas yra kontrolės lygis, reikalingas nulaužimui, kad būtų garantuota jo sėkmė. Vis dėlto įmanoma pasiekti mažesnį maišos rodiklį. Apsaugos grupės naudojo statistinį modeliavimą, norėdamos manyti, kad pažeidžiamumas gali pradėti didėti maždaug 30 proc.

Vienas procesorius, vienas balsas

„Bitcoin“ kartu su keliomis kitomis pirmaujančiomis monetomis naudoja darbo patvirtinimo sistemą, kad patikrintų operacijas ir pridėtų jas prie „Blockchain“.

Viduje konors Baltas popierius, „Bitcoin“ kūrėjas Satoshi Nakamoto tvarkingai apibendrino procesą kaip „vienas procesorius, vienas balsas“:

„Darbo įrodymas iš esmės yra vienas procesorius – vienas balsas. Daugumos sprendimą atstovauja ilgiausia grandinė, į kurią įdėta didžiausia darbo įrodymas. Jei didžiąją dalį procesoriaus galios valdys sąžiningi mazgai, sąžininga grandinė augs greičiausiai ir pralenks visas konkuruojančias grandines “.

Jūs galėjote pastebėti didelį, jei pirmiau pateiktoje citatoje: „Jei didžiąją dalį procesoriaus galios valdo sąžiningi mazgai …“

Problema kyla, kai nesąžiningi mazgai viršija sąžiningų mazgų skaičių. Tais atvejais jie gali „išbalsuoti“ teisėtus kalnakasius, įsitikinti, kad jie valdo ilgiausią grandinę, ir tokiu būdu perimti monetos kontrolę..

Nakamoto teigė, kad net jei kalnakasis galėtų surinkti daugiau nei 50 procentų mazgų, jis tikriausiai vis tiek „žais pagal taisykles“, kad apsaugotų savo turtus:

„Jei godus užpuolikas sugeba surinkti daugiau procesoriaus galios nei visi sąžiningi mazgai, jis turėtų pasirinkti, ar panaudoti ją apgauti žmones, pavogti jo mokėjimus, ar naudoti naujoms monetoms generuoti. Jam turėtų būti pelningiau žaisti pagal taisykles, tokias taisykles, kurios jam teikia naudos daugiau naujų monetų nei visi kiti, nei pakenkti jo paties sistemai ir pagrįstumui “.

Deja, kibernetiniai nusikaltėliai nėra tiksliai žinomi dėl taisyklių laikymosi. Nuo Nakamoto baltraščio buvo daugybė 51 proc. Atakų pavyzdžių.

Didelės kriptovaliutos yra saugesnės

Iki šiol mes naudojome „Bitcoin“, kad parodytume, kaip gali įvykti 51 proc. Atakų.

Tačiau, nors techniniu lygiu Bitcoin yra pažeidžiamas, praktiškesniu požiūriu vargu ar jis taps auka dėl trijų priežasčių:

1. Kaina

Tinklas yra toks platus, kad prireiktų didžiulių investicijų, norint įsigyti pakankamai galingą aparatūrą, kad būtų galima valdyti didžiąją maišos normą.

Pagal Kripta51, įsilaužėliui kainuoti valandą trunkančią Bitcoin ataką kainuotų 237 941 USD. „Ethereum“ kaina yra panašiai nebrangi – tai kainuotų 74 837 USD.

2. Kasybos baseinai

Šiandien didžiausių kriptovaliutų kasybos fondai yra plačiai paplitę.

Tai ne visada būdavo; 2014 m. „Ghash.io“ trumpai turėjo 51 proc. „Bitcoin“ maišos normos. Tuo metu Bitcoin buvo akivaizdžiai daug mažesnis, tačiau vis tiek kėlė nerimą.

„Ghash.io“ kreditu jie beveik iškart atsisakė 10 proc. Ir paprašė bendruomenės savanoriškai apsiriboti 40 proc. Galia, kad ilgainiui apsaugotų „blockchain“ vientisumą..

Didžiausi „Bitcoin“ kasybos baseinai dabar svyruoja maždaug 20 procentų maišos normos.

3. „NiceHash“

„NiceHash“ yra didžiausia pasaulyje internetinė prekyvietė, jungianti pirkėjų ir maišos galios pardavėjus.

„Crypto51“ skaičiuoja, kad bendras „NiceHash“ pagamintos energijos kiekis yra mažesnis nei vienas procentas visos „Bitcoin“ tinklo galios. „Ethereum“ yra penki procentai, o „Bitcoin Cash“ – du procentai. Visų viršutinių monetų procentai yra panašiai maži.

Taigi ginkluotas „NiceHash“ neturi pakankamai jėgų, kad galėtų atakuoti 51 proc. Pagrindinių monetų.

Mažoms monetoms gresia pavojus

Tyrinėjant mažesnes monetas viskas gali dramatiškai pasikeisti.

Išskyrus 10 geriausių monetų, tik dvi – „Electroneum“ ir „Ravencoin“ – turi keturženklę valandos trukmės atakos kainą. Pavyzdžiui, „Bytecoin“ kainuoja 138 USD, „Vertcoin“ – 171 USD, „Bitcoin Private“ – tik 31 USD. Slinkite dar žemyn ir yra šimtai monetų, kurių kaina būtų mažesnė nei 10 USD.

Taip pat pradeda didėti „NiceHash“ procentai. Yra keletas didelių monetų, kurių procentai yra nerimą keliantys. „Ethereum Classic“ yra 82 proc., „Monacoin“ – 79 proc., O „Bytecoin“ – 55 proc.

Vėlgi, sąrašo gale yra didžiuliai procentai. Pavyzdžiui, „SmartCoin“ siekia 1 266 517%.

„Bitcoin Gold Attack“

Mažesnių monetų pažeidžiamumas buvo akcentuotas 2018 m. Gegužės mėn., Kai „Bitcoin Gold“ patyrė 51 proc. Ataką.

Žetonas, kuris buvo 2017 m. „Bitcoin“ šakutė, tuo metu vos egzistavo šešis mėnesius.

Projekto komunikacijos direktorius, Edvardas Iskra, turėjo pasakyti visoms biržoms, kuriose buvo galima prekiauti moneta, kad patvirtinimai padidėtų nuo penkių iki 50 ir rankiniu būdu peržiūrėtų didelius indėlius dėl įtartinos veiklos..

„Nuolatinės atakos surengimo išlaidos yra didelės. Kadangi kaina didelė, užpuolikas gali pasipelnyti tik tuo atveju, jei iš padirbto indėlio gali greitai gauti ką nors labai vertingo. Tokia šalis kaip „Exchange“ gali automatiškai priimti didelius indėlius, leisti vartotojui greitai prekiauti kita moneta ir tada automatiškai atsiimti. Mes raginome didesnes ribas, kad būtų išvengta tokio išpuolio, ir raginome rankiniu būdu peržiūrėti didelius BTG indėlius prieš išvalant lėšas prekybai “.

Ateitis

Šiame etape atrodo beveik tikra, kad matysime 51 proc. Atakų skaičių.

Bet ar gali būti sidabrinis pamušalas? Sunku teigti, kad tūkstančiai šiuo metu egzistuojančių altcoinų teikia realią naudą galutiniams vartotojams. Jei šifravimo pasaulis sutelktas aplink saują didesnių monetų, tai gali būti blogiausias dalykas ilgalaikės pramonės sveikatos požiūriu.

Nepamirškite perskaityti mūsų šifravimo įsilaužimų sąrašo, jei norite sužinoti daugiau apie šio sektoriaus pažeidžiamumus.