Nepraraskite savo kriptovaliutos, kai mirsite! Štai kaip apsaugoti

Kriptovaliuta gali būti tokia saugi, kad niekam neįmanoma gauti neteisėtos prieigos prie jos. Atsižvelgiant į tai, kas nutiks jūsų turtui, jei mirsite?

Dėl savo decentralizuoto pobūdžio jūsų kriptovaliutoms nieko nenutinka, kai mirsite. Nėra vadybininkų, tikrinančių neveikiančias sąskaitas, taip pat nėra automatinių paslaugų ar patikrinimų. Jei mirsite, jūsų kriptovaliutos nebus pasiekiamos.

Apsaugokite savo kriptovaliutas

1. Naudokite daugialypę piniginę

Įvairių parašų piniginės populiarėja. Suteikdami pasitikėjimą mažiausiai dviem kitais žmonėmis ir mielai pasikliaudami kitu asmeniu atlikdami operacijas, šis paprastas sprendimas užtikrina jūsų turto prieinamumą, kad ir kas su jumis atsitiktų.

Sukūrę daugialypę piniginę su trimis patikėtiniais ir reikalaudami bent dviejų pasirašiusiųjų, kad leistų atlikti bet kokius sandorius, galite būti ramūs žinodami, kad jūsų turtas yra prieinamas be jūsų.

Jei judėtumėte toliau šiame gyvenime, kiti du patikėtiniai gali naudotis jūsų lėšomis. Norite atlikti operaciją? Jums reikės vieno kito patikėtinio patvirtinimo. Kai kurie projektai leidžia net atsiimti lėšas be sandorio šalies sutikimo per minimalų atidėjimo laikotarpį, per kurį bet kuris patikėtinis gali patvirtinti arba atsisakyti. Po šio lango galite atsiimti lėšas. Tai gali būti naudinga tais atvejais, kai bet kuris kitas patikėtinis nėra prieinamas.

Žinoma, tai yra šiek tiek nepatogumų, tačiau verta to apsaugoti savo turtą. Jūs tikrai turite pasitikėti savo pasirašiusiaisiais.

2. Leiskite savo šeimai žinoti, kaip gauti prieigą

Iš visų čia pateiktų variantų tai yra lengviausia. kaip atliksite šią užduotį, gali skirtis. Jei pasitikite savo šeimos nariais, galite atsispausdinti savo privačių raktų kopijas, kad jie galėtų juos prižiūrėti. Jums gali tekti įtraukti instrukcijas, kaip jas naudoti, atsižvelgiant į technines minėtų narių žinias.

Jei niekuo nepasitikite, galite sukurti paskutinę valią ir testamentą, bet ne savo kriptografijos valdoms. Tai galėtų apibūdinti visą jūsų turimą turtą ir išsamią sąskaitos informaciją bei visą kitą informaciją, reikalingą norint atsiimti. Jei laikysite tai savo namuose, jūsų šeima gali tai atrasti po jūsų mirties.

Arba galite įrašyti tai į savo testamentą. Jei įtrauksite savo kriptovaliutos turtą kaip teisinę sąlygą, jūsų testamento vykdytojas gali prižiūrėti teisingą jo paskirstymą. Vėlgi, be prieigos raktų tai yra neįmanoma užduotis, todėl būtinai įtraukite ir juos. Tai daroma prielaida, kad pasitikite savo vykdytoju, ir jie iš tikrųjų žino, kaip atsiimti lėšas. Tai nėra žinomas teisinis pagrindas, todėl daugelis advokatų gali nežinoti, ką daryti.

Jei vis tiek nustatėte testamentą, bet nepasitikite savo advokatu, vis tiek turite keletą galimybių. Savo testamentu galite palikti savo šeimai antspauduotą laišką. Viduje galite įtraukti išsamią informaciją, įskaitant prieigos raktus. Taip pat galite palikti instrukcijas savo testamente, palikdami specifiką, pvz., Asmeninius raktus.

3. Susikurkite savo išmaniąją sutartį

Protingos sutartys gali atlikti beveik bet kokią užduotį, kurią tik galite įsivaizduoti. Net ir tokie dalykai, kaip picos užsakymas po sandorio. Jei įsivaizduojate, galite koduoti. Suteikiant šią idėją reikia šiek tiek koduoti žinių, tačiau kompromisai gali būti reikšmingi.

Sukūrę išmanią sutartį, pagal kurią reikia reguliariai registruotis, iš tikrųjų galite sukurti savo atsarginės kopijos planą. Pagal taisykles gali tekti kas dvi savaites prisijungti prie piniginės. Jei praleidote registraciją, sutartis gali pervesti lėšas į kitą sąskaitą, išsiųsti draugui el. Pašto adresą arba atlikti bet kokią kitą užduotį.

Pirmiausia galite sukurti įspėjamąją sistemą arba daugiapakopį procesą, kad išvengtumėte atsitiktinių suveikimų, kai praleidžiate beprotišką savaitę su vaikinais Ibizoje ir neturite interneto. Jei praleidote vieną registraciją, sutartis gali pereiti į pasirengimo būseną. Praleiskite dar vieną registraciją būdamas šioje parengtoje būsenoje, tada ji suaktyvina sutartį.

Jei jus domina šis projektas po mirties, tai kodėl gi nepažvelgus į mūsų kriptovaliutos vadovą ERC-20?

4. Naudokitės „Dead Man’s Switch Email Service“

Yra daugybė „mirusio žmogaus perjungimo“ el. Pašto paslaugų. Šie el. Laiškai jums siunčiami reguliariai ir siunčia el. Laišką, jei neatsakote. Nesijaudinkite praleidę vieną el. Laišką – jie dažnai siunčia daugiau nei vieną pranešimą, o jums reikia praleisti kelis per kelias dienas ar kelias savaites.

Viena tokių paslaugų yra Mirusio žmogaus jungiklis. Ši nemokama paslauga leidžia greitai ir lengvai sukurti savo mirusio žmogaus jungiklį, įskaitant iki dviejų gavėjų. Galite mokėti už aukščiausios kokybės paslaugą už išplėstą funkcijų rinkinį, pvz., Daugiau nei du gavėjus.

Jums gali kilti klausimas, kaip galite pasitikėti tokia paslauga, ir į tai sunku atsakyti. Daugeliu atvejų jūs turite jais pasitikėti, tačiau tai nereiškia, kad reikia kuo nors rizikuoti. Naudodamiesi daugiau nei viena paslauga, turėsite atleisti, jei ji išnyks, kai tai svarbu.

Dabar – saugumas. Raktų bendrinimas su atsitiktine svetaine yra bloga mintis, kaip ir el. Paštu. Norėdami tai apeiti, galite pasidalinti puse savo raktų su šeimos nariu, o mirusysis turėtų nusiųsti el. Laišką kitai pusei. Tokiu būdu nė viena šalis (išskyrus jus) neturi prieigos prie visos jūsų paskyros informacijos.

Turėkite atsarginės kriptovaliutos planą

Šios paslaugos ir atsarginės kopijos planai parodo keletą galimų šifravimo variantų po mirties. Yra daug daugiau galimų variantų, arba galite sujungti daugelį šių paslaugų į labai svarbų šifravimo atkūrimo planų po mirties sujungimą. Apibendrinant:

  1. Naudokite daugialypę piniginę: reikalauti, kad daugiau nei vienas asmuo patvirtintų sandorius. Du ar daugiau sąskaitos patikėtinių gali atsiimti lėšas.
  2. Leiskite savo šeimai žinoti, kaip gauti prieigą: pasidalykite savo sąskaitos duomenimis savo testamente.
  3. Susikurkite savo protingą sutartį: reikalauti reguliaraus prisiregistravimo prie savo išmaniosios sutarties. Neprisiregistruojama, o jūsų lėšos nebus dalijamos su paskirta paskyra.
  4. Naudokitės „Dead Man’s Switch“ el. Pašto paslauga: Naudokitės skubios pagalbos el. Pašto paslauga, kad jūsų vardu el. Paštu išsiųstumėte išsamią informaciją, jei taptumėte nepasiekiama.

Koks jūsų skubios kriptografijos atkūrimo planas? Ar jūs net norite, kad mirus jūsų šeima ir draugai išleistų jūsų lėšas, ar kriptovaliutas parsinešite į kapus? Nesvarbu, kokią paslaugą naudojatės, pirmiausia įsitikinkite, kad išmokote pastebėti kriptovaliutų sukčiavimą.