Kas yra „Monero“ (XMR)? Kripto monetų tyrimas

Į privatumą orientuotas „Monero“ yra vis populiaresnė „Bitcoin“ alternatyva. Bet kas už to slypi? Kaip tai veikia? O kiek brangu pirkti? Mes atsakysime į visus šiuos ir dar daugiau klausimų šiame monetų tyrime.

Kas yra Monero?

Unikalus „Monero“ pardavimo taškas yra atsidavimas privatumui. Kiekviena „Monero“ blokų grandinės operacija yra nesusieta ir neatsekama. Visi gali naudoti tinklą turtui siųsti ir gauti, tačiau šaltinis, gavėjas ir suma yra paslėpti.

Tai skiriasi nuo Bitcoin. Nakamoto kūryba yra pseudonima; BTC operacijos yra atsekamos dėka „blockchain“ analizės.

Monero istorija

„Monero“ šaknys yra „Bytecoin“. „Bytecoin“ buvo pirmasis „CryptoNote“, programos sluoksnio, kuris valdo daugelį geriausiai žinomų sektoriaus privatumo monetų, įgyvendinimas realiame gyvenime..

„Bytecoin“ pradėjo veikti 2012 m., Tačiau kūrėjų komanda jį apėmė įtartinas elgesys. Nerimą kelia tai, kad jau buvo paskelbta daugiau nei 80 procentų viso monetų skaičiaus.

Todėl 2014 m. Grupė „Bytecoin“ vartotojų priėmė sprendimą išsišakoti monetą. Naujos monetos ir nauja blokinė grandinė įgijo „BitMonero“ vardą.

Daugybė šakės aspektų bendruomenė prastai sutiko. Tai privertė kūrėją, žinomą tik kaip „thankful_for_today“, nutolti nuo projekto.

Praėjus penkioms dienoms po „BitMonero“ šakutės, moneta buvo pervadinta į „Monero“ (esperanto kalba tai reiškia „moneta“), o bendruomenė perėmė projektą.

Originalus „Bytecoin“ vis dar egzistuoja. Pagal rinkos viršutinę ribą tai yra 31-oji pagal dydį kriptovaliuta (174 mln. USD). Vieno „Bytecoin“ vertė yra 0,000946 USD.

Kas kuria „Monero“?

Šiandien „Monero“ turi septynių žmonių pagrindinę kūrėjų komandą. Tik du komandos nariai viešai paskelbė savo tikrąją tapatybę: Riccardo Spagni ir Francisco Cabañas.

Nuo tada, kai valiuta pirmą kartą buvo paleista 2014 m. Balandžio mėn., Be pagrindinės komandos, „Monero“ prisidėjo daugiau nei 400 dalyvių. Kai kurie atskleidė savo vardus, kiti nusprendė likti anonimi. Visą kūrėjų sąrašą (kartu su jų kontaktine informacija) galite pamatyti oficialioje „Monero“ svetainėje.

Kaip veikia Monero?

Kaip jau buvo minėta anksčiau, „Monero“ yra pagrįstas „CryptoNight“. Jis naudoja darbo patvirtinimo maišos algoritmą.

Didelis skirtumas tarp „Monero“ blokų grandinės ir daugumos kriptovaliutų blokų yra tai, kaip naudojami vieši ir privatūs raktai. Būtent šie skirtumai suteikia Monero privatumo savybių.

Visi turi viešą adresą. Tačiau jūsų turimi „Monero“ fondai nėra su jais susiję. Todėl, jei kas nors žino jūsų viešąjį adresą, jis negali pamatyti, kiek jums priklauso „Monero“ (tai skiriasi nuo „Bitcoin“).

Vietoj to, kai siunčiate pinigus į viešąjį adresą, jie nukreipiami į naują paskirties adresą. Todėl nėra įrašo apie gautų lėšų viešą įrašą.

Iš tikrųjų jūsų viešasis adresas niekada nebus rodomas viešajame įraše jokia forma. Vietoj jo naudojamas „slaptas adresas“. Gavėjas gali nuskaityti „Monero“ blokų grandinę dėl operacijų, adresuotų jiems, naudodamas slaptą rodinio raktą.

Kitas pagrindinis „Monero“ sandorių komponentas yra „žiediniai parašai“. Jie trukdo siuntėjui žinoti, kada „Monero“ monetas išleidžia pirminis gavėjas.

Geriausiai apibūdinant kaip operacijų maišymą, žiediniai parašai priverčia kitus atsitiktinių vartotojų fondus rodyti operacijoje. Kriptografijos technologija reiškia, kad neįmanoma pasakyti, kuris vartotojas buvo tikras šaltinis, ir viena iš priežasčių, kodėl Monero yra labiau privati ​​nei Bitcoin.

„Monero Whitepaper“

Yra trys „Monero“ tematikos baltos knygos, kurias galite patikrinti.

Pirmasis yra originalus „CryptoNote“ baltas popierius. 2012 m. Jį parašė nežinomas autorius Nicolas Van Saberhageno pseudonimu ir pirmą kartą pasirodė „Tor“.

Antrasis yra Monero anotuota CryptoNote dokumento versija. Tai veikia kaip neformali originalo peržiūra, atskirai išdėstant savo reikalavimus.

Galiausiai galite perskaityti Brandono Goodello apžvalga. Gudelis yra DLK tyrėjas. Jo dokumente pateikiama oficiali teiginių ir matematikos analizė „CryptoNote“ dokumente.

Taip pat verta pasidomėti „Monero Research Lab Papers“. Iki šiol paskelbta šeši. Jie yra:

Kiek kainuoja „Monero“?

vienerių metų kainų istorija

Rašymo metu „Monero“ yra 10-oji pagal dydį kriptovaliuta pasaulyje. Bendra rinkos viršutinė riba siekia 1,1 milijardo dolerių – tik 60 milijonų dolerių mažiau nei devintoje vietoje esanti „Cardano“. Apyvartoje yra 16,5 milijono „Monero“ monetų.

„Monero“ visų laikų rekordas yra 542,33 USD, kainą, kurią ji pasiekė 2018 m. Sausio 9 d. Po kriptografijos katastrofos sausio pabaigoje Monero prarado didelę dalį savo vertės. Tačiau beveik visą 2018 m. Prekyba tęsėsi virš 100 USD, tik rugpjūčio pabaigoje ji trumpam nukrito žemiau palaikymo lygio.

Deja, pastarieji „Bitcoin Cash“ maišos karai padarė neigiamą spaudimą visam kriptografijos sektoriui, ir Monero nukentėjo. Šiandien vienos „Monero“ monetos vertė yra 69,01 USD. Tai mažiausias monetos įvertinimas nuo 2017 m. Rugpjūčio mėn.

Tačiau neleiskite, kad pastaroji mažėjimo tendencija jus atbaidytų. „Monero“ nuo tada, kai pradėjo prekiauti, vis dar gali kauptis 2 674,20 proc. Geriausias monetos mėnuo buvo 2017 m. Lapkritis; jis išaugo 110,38 proc.

Kur nusipirkti Monero

„Monero“ rinkose yra 10 geriausių

Didžiausia „Monero“ rinka pasaulyje yra „Bithumb“. Monero ir Pietų Korėjos nugalėtojų poros kas 24 valandas parodo apimtį 145,2 mln. Tai sudaro 89 procentus visos „Monero“ prekybos apimties.

Didžiausia „Monero“ / „Bitcoin“ rinka yra „Binance“. Kasdien jo apimtis siekia 3,6 mln. Galiausiai didžiausia JAV dolerių rinka yra „Bitfinex“. Visą parą tenka 1,2 milijono dolerių.

„Monero“ nėra „Coinbase“. Jei norite investuoti, turėsite pervesti turtą į pilną kriptografinės prekybos biržą.

Koks yra Monero ateities potencialas?

Bene didžiausia Monero problema yra ryšys su neteisėta veikla. Internetiniai nusikaltėliai tamsioje žiniatinklyje naudojo juos neteisėtiems lošimams, narkotikų pirkimui, ginklų pirkimui ir kitiems kenksmingiems tikslams..

Šie šešėliniai ryšiai į viešumą iškilo per 2017 m. Gegužės mėn. „WannaCry“ išpirkos išpuolių programą. Ataka buvo nukreipta į viso pasaulio organizacijas, įskaitant „Boeing“, „FedEx“, NHS, „Honda“ ir „Hitachi“.

Reikalavę atsiskaityti Bitcoin, įsilaužėliai konvertuojo turtą į „Monero“, tuo metu jis tapo visiškai neatsekamas.

Kita aktuali problema, su kuria susiduria Monero, yra konkurencija. „Monero“ toli gražu nėra vienintelė kriptovaliuta, orientuota į privatumą; „Zcash“, „Verge“, „Zcoin“, „NavCoin“, PIVX ir dar daugiau siūlo tą pačią temą..

Teigiama, kad „Monero“ blokų grandinėje nėra blokų ribos ir ji yra dinamiškai keičiama, o tai reiškia, kad ji turėtų būti ateitis.

Kūrėjai taip pat pasirūpino, kad kalnakasiai ir toliau būtų skatinami. Nors „Monero“ skaičius neviršija 18,3 mln., Kas minutę bus sukurtas papildomas 0,3 „Monero“.

Prisijunkite prie „Monero“ bendruomenės

Jei norite sužinoti daugiau, peržiūrėkite keletą įvairių „Monero“ bendruomenių internete:

Komentaruose praneškite mums apie savo mėgstamiausias „Monero“ bendruomenes.

Jei jums patiko šis tyrimas, eikite į mūsų „Ethereum“ tyrimą, kad jūsų žinios būtų dar išsamesnės.