10 patarimų naujiems kripto prekybininkams ir investuotojams

Kripto turgūs gali būti paini vieta visiškai naujokams. Net žmonės, turintys įprastą nuosavą kapitalą ir FOREX investicijas, stengiasi apgaubti galvą apie naujus terminus, koncepcijas ir rinkos elgesį.

Taigi, jei esate visiškai naujas kripto prekybos pasaulyje, pateikiame 10 geriausių patarimų, kurie padės jums išgyventi tuos pirmuosius kelis mėnesius.

1. Atlikite savo tyrimus

Tai yra svarbiausia pamoka, kurią turi suprasti kiekvienas naujokas. Niekada aklai nesilaikykite „Twitter“, „Reddit“ ar šifravimo svetainių patarimų, nesvarbu, koks pasitikintis žmogus gali atrodyti ar kiek žmonių pritaria jų požiūriui.

Jūs nežinote apie kito asmens požiūrį į riziką, investavimo terminus, pelno tikslus ar bet kurias kitas jo investavimo sprendimo subtilybes..

Atlikite savo tyrimus, ir jūsų rinkos supratimas, ir prekybos sėkmės procentas smarkiai padidės.

(Pastaba: Mes parašėme apie kelis svarbiausius pagrindinius rodiklius, kuriuos reikia žinoti.)

2. Išmokite prekiauti viena moneta

Jei norite sužinoti, kaip aktyviai prekiauti kriptovaliutomis (o ne priimti ilgalaikę pasyvią investavimo strategiją), nebandykite padaryti per daug vienu metu.

Sutelkdami dėmesį į per daug monetų, jūs pasiskirstysite plonai ir jums prireiks daugiau laiko, kol apimsite pagrindus.

Vietoj to, sutelkite dėmesį į vieną monetą (idealiu atveju – „Bitcoin“) ir kasdien tyrinėkite diagramas mažiausiai šešis mėnesius. Išmokite atpažinti palaikymo ir pasipriešinimo lygį, įtvirtinkite kai kurių pagrindinių techninių rodiklių pagrindimą ir pabandykite suprasti, kodėl kaina reaguoja taip, kaip veikia tam tikrose situacijose.

3. Viena diagrama, daug išvadų

Nesvarbu, kiek sekėjų kažkas turi „Twitter“, ar kaip gražiai gali atrodyti jų diagramos „TradingView“; joks prekybininkas nėra teisus visą laiką.

Kai pažvelgsite į diagramos momentinę nuotrauką, yra beveik begalė būdų, kaip ją interpretuoti. Iš tikrųjų du skirtingi rodikliai gali pateikti labai skirtingas prognozes, ko tikėtis.

Tai, kad kažkas padarė kitokią išvadą nei jūs, dar nereiškia, kad jie yra teisūs, o jūs klystate. Išmokite pasitikėti savo sprendimais.

4. Veskite žurnalą

Užsirašykite, ką darote kiekvieną dieną. Registruokite atliktų sandorių kainas, kodėl manėte, kad prekyba buvo gera idėja, kokius rodiklius naudojote priimdami sprendimą, ir visus modelius, kuriuos pastebėjote kurdami diagramas.

Tai darydami vėliau galėsite grįžti į savo minties procesą ir sužinoti vertingų pamokų apie tai, kas jums patiko, o kas ne.

5. Venkite mokamų grupių

Jei stebėsite kriptografinį „Twitter“, pamatysite nesibaigiantį „tweetų“ sąrašą, bandantį parduoti jums prieigą prie mokamos grupės.

Venkite jų bet kokia kaina. Jei įsigilinsite į mokamų grupių vadovų profilius, pamatysite, kad daugelis yra maži vaikai, turintys tik daugiausiai poros metų prekybos patirtį.

Blogiau, kai kurios didžiausios grupės yra labai išvystytos „pump and dump“ aferos. Grupės lyderiai iš anksto pateikia pirkimo patarimus, tada parduoda, kai jų bendruomenės investicijos pradeda didinti kainą.

Jūsų laiką geriau praleisti mokantis iš kokybiškos mokomosios medžiagos.

6. Ugdykite save

Kalbėdami apie tai, skirkite laiko švietimui, naudodami gerai įvertintus išteklius. Žinoma, kai kurie produktyvūs „Twitter“ prekybininkai ar nemokamos „Discord“ pokalbių grupės gali sudaryti nedidelę dalį to, tačiau turite plačiau išleisti savo tinklą.

Yra daugybė puikių kriptografinių knygų, kurias turėtumėte perskaityti; yra kripto „Udemy“ kursai, mokomieji „YouTube“ kanalai ir netgi tinklalaidės.

Kuo daugiau informacijos galėsite įsisavinti, tuo greičiau tapsite įgudę.

7. Maži nuostoliai, dideli laimėjimai ir rizikos valdymas

Dažna naujų investuotojų klaida yra manymas, kad norint gauti pelną jiems reikia, kad dauguma jų sandorių būtų nugalėtojai.

Iš tikrųjų yra priešingai. Net profesionalūs prekybininkai neteisingai perka daugiau nei teisingai. Apgaulė yra ta, kad jūsų nuostoliai būtų maži ir kad jūsų teisingi sandoriai vyktų ir vyktų.

Turėkite rizikos strategiją ir jos laikykitės. Pavyzdžiui, galbūt nuspręsite niekada nerizikuoti daugiau nei dviem procentais visų savo lėšų vienoje prekyboje, o jei prekyba sumažės penkiais procentais, sumažinsite savo nuostolius. Tai reiškia, kad prekybos metu niekada neprarastumėte daugiau nei 0,001 procento savo portfelio.

8. Nenaudokite maržos

Žiniatinklyje gausu žmonių, kurie teigia, kad uždirba beprotišką grąžą naudodami didelę maržą; kai kurios kriptografinės biržos leidžia iki 100 kartų padidinti svertą.

Jei esate naujas prekybininkas, investicijos į svertą yra tikras būdas prarasti visus pinigus. Taip, naudodamas maržą, galite padidinti savo pelną, tačiau jis taip pat gali padidinti jūsų nuostolius.

Atminkite, kad naudodamiesi marža, jūs skolinatės kapitalą iš biržos (ar kitų vartotojų), o jūsų pradinės lėšos yra užtikrinimo priemonė.

Jei jūsų investicijos vertė nukris žemiau išlaikymo maržos, būsite priverstinai likviduota.

Pavyzdys:

  • „Bitcoin“ prekiauja 2000 USD, o savo sąskaitoje turite 100 USD.
  • Jūs atidarote 5x pozicijoje, suteikdami jums 500 USD apyvartą.
  • Jūs perkate 0,25 BTC už 500 USD
  • Maržos išlaikymo norma yra 15 procentų jūsų pozicijos (500 USD * 0,15 = 75 USD)
  • Jei jūsų investicijos vertė nukris nuo 500 USD iki 425 USD, būsite priversti likviduoti ir prarasite 75 USD nuo pradinių 100 USD.
  • Norėdami apskaičiuoti Bitcoin kainą, pagal kurią būsite likviduotas, apskaičiuokite 425 USD (likvidavimo vertė) / 0,25 (BTC suma pozicijoje) = 1700 USD.

Mes matome, kad vien naudodami 5 kartus didesnę maržą, galite prarasti 75 procentus savo pradinio kapitalo, sumažėjus 15 procentų kainai.

9. Nuspręskite savo laiką

Nebandykite prekiauti visais laikotarpiais tuo pačiu metu. Mėnesio diagrama pasakos kitokią istoriją nei dienos diagrama. Šešių valandų diagrama pasakys kitokią istoriją nei 15 minučių diagrama.

Apskritai, didesnio laikotarpio diagramos yra naudingos nustatant didesnes tendencijas, o trumpalaikės – prekybos kainų veiksmams. Jei nesate profesionalas, jums bus sunku padaryti abu iš karto. Nuspręskite, kokio tipo prekybininku norite būti.

10. Prekyba tendencija

Jei esate pradedantysis, paprasčiausias būdas užsidirbti pelną yra prekyba pagal tendencijas. Nepaisykite triukšmo esant žemesniam laiko tarpui; jei dienos ar savaitės diagramos yra Uparty arba Lokiniai, prekiauti ta situacija, kol nuotaikos pradeda keistis.

Norėdami nustatyti, kada tendencija netrukus nutrūks, ieškokite aukštesnių ir aukštesnių žemumų meškų rinkoje arba žemesnių aukščiausių ir žemesnių žemumų bulių rinkoje..

Ar jūs netgi norite būti prekybininku?

Prekyba skamba žavingai, bet sunku. Tam reikia mėnesių mokymosi, valandų valandas spoksojimo į kompiuterio ekraną ir plataus užvaldymo savo emocijoms.

Atminkite, kad jei nenorite prekiauti, bet vis tiek norite patekti į kriptografijos rinkas, galite išbandyti pasyvią investavimo strategiją naudodami šifravimo indekso stebėjimo priemonę.

Atsakomybės apribojimas: tai nėra patarimas investuoti. Bitcoin ir kitos kriptovaliutos yra labai spekuliacinės. Niekas nėra garantuotas kriptovaliuta. Prieš investuodami visada atlikite savo tyrimus ir niekada neskirkite daugiau pinigų, nei galite prarasti.