Kas yra „Bitcoin“ blokų dydis ir kodėl tai svarbu?

Maždaug kas dešimt minučių į „Bitcoin“ tinklą transliuojamas naujas „Bitcoin“ blokas. Bitcoin tinklo kalnakasiai bando išminuoti bloką, norėdami gauti atlygį už bloką, taip pat visus sandorio mokesčius. „Bitcoin“ blokų dydžio riba yra 1 MB, tačiau kai kurie teigia, kad ji turėtų padidėti.

Koks yra „Bitcoin“ bloko dydis ir kodėl tai svarbu tiek daugeliui „Bitcoin“ vartotojų?

Kas yra „Bitcoin“ blokas?

„Bitcoin“ bloke yra „Bitcoin“ tinklo operacijos, laukiančios apdorojimo. Kiekvienas blokas sujungia sandorius kartu, paruoštas kalnakasiams. Iškovojus „Bitcoin“ bloką, operacijos baigiamos ir laukiantys mokėjimai baigiami apdoroti.

Pirmosiomis dienomis „Bitcoin“ blokai apsiribojo 36 MB sandorių duomenimis. Tačiau 2010 m. „Bitcoin“ bloko dydis sumažėjo iki 1 MB viename bloke. Masinis sumažinimas turėjo padėti sutrumpinti kasybos laiką, užkirsti kelią šlamšto operacijoms ir apsaugoti nuo išorinio tinklo grėsmių.

Kodėl Bitcoin blokuoja dydį?

„Bitcoin“ bloko dydis yra svarbus, nes jis tiesiogiai įtakoja „Bitcoin“ tinklo vykdomų operacijų skaičių. „Bitcoin“ blokų grandinė išlieka populiariausia pasaulyje. Vadinasi, jis dažnai dirba pajėgumu. Kai „Bitcoin“ blokai yra „pilni“, o tinklas veikia visu pajėgumu, užtrunka ilgiau, kol „Bitcoin“ operacijos ir kitos paslaugos užbaigia savo veiklą.

„Bitcoin“ operacijose yra duomenų, išsamiai apibūdinančių, kaip tam tikri Bitcoin kiekiai turėtų judėti visame „Bitcoin“ tinkle. Duomenys yra valiuta, o ne fizinės monetos. Bitcoin operacijos yra mažos, kiekviena – dešimtys ar šimtai kilobaitų. Štai kodėl „Bitcoin“ operacijos susiejamos į didesnius blokus, iki 1 MB.

Tačiau ta 1 MB bloko dydžio riba taip pat riboja „Bitcoin“ tinklo procesų operacijų skaičių. Taikant 1 MB bloko dydžio apribojimą, „Bitcoin“ tinklas apdoroja daugiausia maždaug septynias operacijas per sekundę (yra anomalijų). Palyginimui, „Ethereum“ apdoroja apie 15 operacijų per sekundę, „Bitcoin Cash“ – apie 65 operacijas per sekundę, o „Visa“ tinklas gali apdoroti daugiau nei 1700 „fiat“ operacijų per sekundę.

Tada matote, kad „Bitcoin“ bloko dydis turi tiesioginį poveikį „Bitcoin“ operacijų greičiui.

Įdomu, koks yra greičiausias kriptovaliutų tinklas? Patikrinkite greičiausią kriptovaliutų tinklo operacijų greitį.

„Bitcoin Block“ apdovanojimas ir operacijų mokesčiai

Bitcoin kalnakasiai patvirtina ir apsaugo Bitcoin tinklą. Kiekviename išminuotame bloke yra sandoriai, susieti su operacijos mokesčiu. Laimėjęs kalnakasis arba kasybos baseinas gauna blokinį atlygį (12,5 BTC rašymo metu), pridėjus visus operacijos mokesčius.

Sandorių mokesčiai keičiasi atsižvelgiant į Bitcoin tinklo poreikį. Jei padidėtų „Bitcoin“ bloko dydis ir sumažėtų tinklo paklausa, sumažėtų ir operacijų mokesčiai. Ir atvirkščiai, jei padidėtų „Bitcoin“ bloko dydis ir padidėtų tinklo paklausa, padidėtų „Bitcoin“ operacijų mokesčiai.

Kas yra Bitcoin bloko aukštis?

„Bitcoin“ bloko aukštis yra matavimas tarp genezės bloko ir bet kurio nurodyto „Bitcoin“ blokų grandinės bloko. Bitcoin blokų aukštis neturi daug bendro su blokų dydžiu. Tačiau tam tikrame blokų aukštyje „Bitcoin“ blokų atlygis sumažės perpus.

Kitas „Bitcoin“ perpus įvykis turėtų įvykti 2020 m. Gegužės mėn. „Bitcoin“ bloko atlygis sumažės perpus, o kalnakasiai bus apdovanoti 6,25 BTC už kiekvieną bloką..

Trumpa Bitcoin blokų dydžio istorija

2015 m. Viduryje tuometinis pagrindinis „Bitcoin“ kūrėjas Gavinas Andresenas, paskelbė įspėjimą kad „Bitcoin“ bloko dydis buvo artėjantis „Bitcoin“ tinklo klausimas.

„Jei laukiančių operacijų skaičius taps pakankamai didelis, rezultatas bus per daug prisotintas tinklas, užimtas nieko nedarant. Nemanau, kad tai tikėtina – labiau tikėtina, kad žmonės nustoja naudoti „Bitcoin“, nes operacijos patvirtinimas tampa vis nepatikimesnis “.

Tuo metu „Bitcoin“ tinklas veikė tik maždaug 40% pajėgumu. Andresenas nesustojo įspėjęs. Vietoj to, kaip pagrindinis Bitcoin kūrėjas, Andresenas paskelbė „Bitcoin“ tobulinimo pasiūlymas 101 (BIP 101), kuris pasiūlė „pakeisti fiksuotą maksimalų vieno megabaito bloko dydį maksimaliu dydžiu, kuris laikui bėgant auga numatomu greičiu“.

Maksimalus bloko dydis padidėtų iki 8 MB 2016 m. Sausio mėn., O dvigubai padidėtų kas 730 dienų iki 2036 m. Sausio mėn.

Nepaisant daugelio didelių kasybos grupių susidomėjimo, BIP 101 nepavyko gauti pakankamai palaikymo tarp pagrindinių „Bitcoin“ kūrėjų. (Vis dėlto kas yra kasybos baseinas?) Tačiau 101 BIP neišnyko. „Bitcoin hard“ šakutė „Bitcoin XT“ sujungė BIP 101 kodą į savo klientą, tačiau jis vis tiek nepakilo. „Bitcoin XT“ kūrėjų komanda pašalino BIP 101 2016 m. Sausio mėn., Nusprendusi padidinti bloko dydį iki 2 MB, sukeldama milžinišką išėjimą iš „Bitcoin XT“..

Bet kokio pasiūlymo padidinti „Bitcoin“ blokų dydį problema yra ta, kad jis turi būti plačiai pritaikytas pagrindinėje „Bitcoin“ blokų grandinėje. Priešingu atveju, vieno megabaito, kad padidintumėte „Bitcoin“ bloko dydžio atplaišas iš „Bitcoin“ kaip kietas šakutes, įgyvendindamas naują „Bitcoin“ ateities viziją. Dėl šios priežasties egzistuoja daugybė „Bitcoin“ šakių.

„SegWit“ ir „SegWit2x“

Didelis procentas „Bitcoin“ blokuoja sandorių erdvę, užimamą su kiekvienu „liudytoju“. Kiekvienoje „Bitcoin“ operacijoje yra sandorio liudytojas, kuris patikrina operacijos vertes, panašiai kaip parašas.

„Segregated Witness“ (SegWit) pasiūlė atskirti liudytojų patikrinimo aspektą „Bitcoin“ operacijose. „SegWit“ turėtų du teigiamus rezultatus:

  1. Padidinus bloko dydžio ribą iki maksimalaus 4 MB, nors iš pradžių bloko dydis būtų padidėjęs iki 2 MB.
  2. Leisti išplėsti „Bitcoin“ į „Bitcoin 2“ protokolus, tokius kaip „Lightning Network“.

„SegWit“ yra minkšta šakutė, o ne kieta. Minkšta šakutė vienu metu atlaisvintų sandorio vietą kiekviename „Bitcoin“ bloke, tuo pačiu padidindama bloko talpą, smarkiai padidindama operacijų pralaidumą.

„SegWit“ buvo suaktyvinta 2017 m. Rugpjūčio mėn. Tačiau tuo metu, kai rašėte 2019 m. Rugsėjo mėn., „SegWit“ priėmimas pagrindinėje „Bitcoin“ blokų grandinėje išlieka žemas – tik 10% visų „Bitcoin“ operacijų naudojant „SegWit“.

„SegWit2x“ buvo antras pasiūlymas, kuriame dalyvavo atskirtas liudytojas, tačiau tai buvo ir sunki šakė. „SegWit2x“ pasiūlė padidinti Bitcoin blokų dydį iki 2 MB, be kitų pokyčių. Tuo metu „SegWit2x“ buvo labai prieštaringai vertinamas, nes juo buvo siekiama sugriauti pagrindinę „Bitcoin“ blokų grandinę ir perduoti daugiau plėtros jėgų dominuojantiems kalnakasiams..

„SegWit2x“ šakutė turėjo būti pristatyta 2017 m. Lapkričio 16 d. Tačiau 2017 m. Lapkričio 8 d. „SegWit2x“ kūrėjų komanda atšaukė kietąją šakę, motyvuodama kovomis ir sutarimo stoka dėl projekto..

„Bitcoin Cash“ kietoji šakutė

„Bitcoin Cash“ yra „Bitcoin“ kietoji šakutė, padidinanti „Bitcoin“ („Cash“) blokų dydį iki 32 MB, leidžiant BCH tinklui apdoroti maždaug 65 operacijas per sekundę. „Bitcoin Cash“ šakutė įvyko 2017 m. Rugpjūčio mėn., Prieš pat „SegWit“ ir „SegWit2x“ žlugimo užbaigimą. Daugeliu atžvilgių „Bitcoin Cash“ judėjimas ir sunki šakė atsirado dėl pastarojo projekto krypties trūkumo.

Po „Bitcoin Cash“ šakutės kūrimo komanda iš pradžių padidino bloko dydį iki 8 MB. Svarbu tai, kad BCH naudoja kintamą sunkumų lygį, kuris reaguoja į operacijų ir patikrinimo greitį, o ne į bendrą kalnakasių skaičių (pvz., „Bitcoin“).

„Bitcoin Cash“ taip pat perėjo į savo sunkiųjų šakių maišos karą, tačiau tai jau kita istorija.

Ar turėtų padidėti Bitcoin blokų dydis?

Tai geras klausimas, kuris ir toliau vyrauja Bitcoin kūrime. Kartais Bitcoin operacijos yra skausmingai lėtos. Tačiau yra mechanizmų, kuriuos galite naudoti operacijoms greičiau apdoroti, pavyzdžiui, padidinkite operacijos mokestį. Jei norite užtikrinti svarbų sandorio procesą kitame ar dviejuose blokuose, atitinkamai pakoreguokite savo mokestį – kalnakasiai jį sugaiš!

Be to, atsiradus 2 lygio protokolo programoms, tokioms kaip „Lightning Network“, bus galima greitai apdoroti operacijas grandinėje, o tai reiškia, kad prieš pirkdami nereikia laukti, kol bus apdorotas blokas..

Trumpai tariant, yra ir kitų populiarių blokų grandinių ir „Bitcoin“ kietųjų šakių, kurios siūlo greitesnį operacijų apdorojimą padidinus blokų dydį.

Norite sužinoti daugiau apie „Bitcoin“ šakutes? Čia yra aštuonios „Bitcoin“ šakutės, apie kurias turite žinoti!