Kas yra „Ethereum ERC“ žetonų standartai?

Visi „Ethereum“ žetonai yra visiškai vienodi. Išskyrus atvejus, kai jų visiškai nėra.

„Ethereum ERC“ ženklų standartai leidžia „Ethereum“ pagrindu veikiantiems žetonams turėti skirtingas savybes. Standartai taip pat leidžia kūrėjams suprasti, kaip sąveikaus tam tikri žetonų tipai, taip pat kurias pinigines naudoti ir kokios paslaugos yra suderinamos.

Taigi, kokie yra „Ethereum ERC“ ženklų standartai?

Ką reiškia EMTT?

ERC reiškia Ethereum prašymas pateikti pastabas. ERC yra „Ethereum“ pagrindu sukurto žetono techninis standartas. Kiekvienas gali sukurti ERC, kaip ir kiekvienas, kuris gali sukurti „Ethereum“ pagrindu veikiantį žetoną. Tačiau tai automatiškai nesulauks susidomėjimo, ypač jei jis nebus novatoriškas ar nesuteiks kitokio požiūrio į esamą EMTT.

Galbūt susidūrėte su terminu ERC-20, kai dirbate su „Ethereum“. ERC-20 žetonų standartas apibūdina pagrindinę daugumos „Ethereum“ žetonų funkcionalumą. Daugiau apie ERC-20 galite perskaityti žemiau.

Yra daug EMTT. Tikrai tūkstančiai. Nereikia žinoti apie juos visus. Jums reikia žinoti tik apie keturis ar penkis svarbius EMTT.

ERC-20: „Originalas“

Svarbiausias „Ethereum“ žetonų standartas yra ERC-20. ERC-20 yra žinomiausias ir plačiausiai paplitęs žetonų standartas, rastas „Ethereum“ blokų grandinėje. Tai simbolinis standartas, kurį pirmą kartą pasiūlė „Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas dar 2015 m. Be to, dauguma „Ethereum“ pagrindu veikiančių žetonų „Ethereum“ blokų grandinėje atitinka ERC-20.

Jūs taip pat tikriausiai susidūrėte su daugeliu pagrindinių ERC-20 žetonų. OmiseGO (OMG), „Binance Coin“ (BNB), 0x (ZRX) ir „Basic Attention Token“ (BAT) yra populiariausių ERC-20 žetonų pavyzdžiai..

ERC-20 techninis standartas apibrėžia šešias skirtingas funkcijas, kurias turi įgyvendinti „Ethereum ERC-20“ prieigos raktas, kad atitiktų standartą.

  • totalSupply (): visas konkretaus ERC-20 žetono kiekis
  • balansas (): stebi simbolinį balansą kiekvienoje „Ethereum“ piniginėje
  • perduoti (): gali siųsti žetonus į vieną piniginę arba išplatinti kelioms piniginėms kuriant žetonus
  • perduoti iš (): leidžia žetonų turėtojams siųsti žetonus į kitas „Ethereum“ pinigines
  • patvirtinti (): gali „patvirtinti“ kitas paskyras, kad iš sąskaitos išimtų tam tikrą kiekį žetonų
  • pašalpa (): po patvirtinti () yra naudojamas, pašalpa () patikrina žetonų skaičių, kuriuos patvirtinta sąskaita gali atsiimti

ERC-20 žetonus lengva sukurti. Štai kodėl tiek daug ICO naudoja žetonus, pagrįstus ERC-20. Sudėtingumas susijęs su jų įgyvendinimu atitinkamoje ekosistemoje.

ERC-223: pašalina gedimus, sumažina dujų mokestį

ERC-20 yra neabejotinai populiariausias ERC standartas, tačiau jis nėra be kaltės. Jei siunčiate savo ERC-20 žetonus išmaniosios sutarties adresu, o ne „Ethereum“ piniginės adresu, jų nebeliks.

ERC-223 standartas, suprasdamas, kad žmonės yra žmonės ir kartais daro klaidą, išsprendžia šią problemą. Tą patį rezultatą galite siųsti „ERC-223“ pagrindu veikiantį žetoną į išmaniosios sutarties adresą ar piniginę. Dar geriau: ERC-223 pateikia klaidos pranešimą, jei bandote perkelti neteisingai, taupydami laiką ir praradę kriptografiją..

ERC-223 visiškai suderinamas su ERC-20 žetonais. Kadangi ERC-223 žetonai taip pat sunaudoja apie 50% mažiau dujų nei ERC-20 sandoris, ateityje ERC-223 žetonai gali būti plačiau pritaikyti. Vis dėlto trūksta plačios ERC-223 piniginės palaikymo.

ERC-721

„ERC-721“ yra nepakeičiamų „Ethereum“ pagrindu sukurtų žetonų standartas. Dauguma kriptovaliutų žetonų yra keičiami, tai reiškia, kad jie suskaidomi į mažesnes dalis. Tai jiems padeda dirbti kaip valiutos forma. Ir atvirkščiai, ERC-721 žetonai nėra keičiami. Jie neskaidomi į mažesnes dalis ir nėra tinkami naudoti kaip valiuta.

Tuo tikslu kripto kolekcionuojamiems daiktams naudoti nepakeičiami ERC-721 žetonai. Kriptografinis kolekcionuojamas yra unikalus arba retas skaitmeninis turtas, susietas su ERC-721 prieigos raktu. Kriptografinio kolekcionavimo vertė gali keistis, tačiau pats turtas negali pasikeisti dėl jo neatskiriamo ryšio su „Ethereum“ blokine grandine.

ERC-721 prieigos raktas gali būti naudojamas ne kriptografiniuose kolekcionuojamuose objektuose. Ateityje ERC-721 nepakeičiamas žetonas gali būti automobilis, namas, meno kūriniai, retas vyno butelis ar kita.

ERC-777: sukuria tolesnį efektyvumą

ERC-777 bando patobulinti tiek ERC-20, tiek ERC-223. Kaip? ERC-777 yra apie efektyvumą. Tai apima ERC-223 ERC-20 rastų problemų (žetonų praradimas, didesnės operacijų išlaidos) pataisas ir remiasi tuo pagrindu.

ERC-777 pristato naują koncepciją, vadinamą „operatoriais“. Operatorius sumažina operacijų, reikalingų norint suteikti sumaniai sutarčiai išleisti žetonus iš jūsų sąskaitos, skaičių iš dviejų į vieną. Tai skamba nedaug, tačiau atveria išmaniąsias sutartis ir trečiųjų šalių programas, kad gautų leidimą atlikti greitesnes operacijas. Tai bus naudinga beveik visiems „Ethereum dApps“..

„ERC-777“ operatoriai taip pat leis išmaniųjų sutarčių ar „dApp“ kūrėjams valdyti dujų sąnaudas, kad būtų sukurta pigesnė, draugiškesnė vartotojo patirtis.

Tačiau ERC-777 nepriima visų nuopelnų.

Operatorius įgalina kita išmanioji sutartis – ERC-820. ERC-820 standartas „apibrėžia universalią registro išmaniąją sutartį, kur gali registruotis bet kuris adresas (sutartis ar įprasta sąskaita)“. Tai reiškia, kad galite naudoti „ERC-820“ sutartį kartu su „ERC-777“, kad įsitikintumėte, jog išmanusis sutarties ar operacijos adresas, kuriuo ketinate siųsti, yra teisėtas ir gali priimti jūsų prieigos raktus.

Bendras „Ethereum ERC-20“ standartas ištyrė šios funkcijos įdiegimą EIP-165. (EIP yra „Ethereum“ tobulinimo pasiūlymas. „Ethereum“ bendruomenė gali pasiūlyti ir išsamiai apibūdinti „Ethereum“ patobulinimus naudodama EIP.)

ERC-1155: „Multi-Token“ išmaniųjų sutarčių standartas

ERC-1155 yra labai įdomi plėtra tuo, kad leidžia sukurti keičiamus, pusiau keičiamus ir nepakeičiamus žetonus naudojant vieną „Ethereum“ standartą.

„ERC-1155“ suteikia pagrindą visiems šiems skirtingiems žetonų tipams egzistuoti kartu vienoje išmaniojoje sutartyje. Užuot turėję suskaidyti kriptografinio kolekcionavimo prekybą ir jos apmokėjimą į dvi operacijas arba naudotis depozito paslauga, abi šalys gali naudoti tą pačią išmaniąją sutartį.

ERC-1400: pažymėkite esamą saugumą

Vienas iš labiausiai laukiamų „blockchain“ technologijos pokyčių yra esamų vertybinių popierių, tokių kaip akcijų, obligacijų ar kitų, ženklinimas. Be to, nauji saugumo ženklai tampa populiariu ir saugiu investavimo į naujus kriptovaliutos projektus metodu, tuo pačiu išsprendžiant daugelį tradicinį ICO kamuojančių problemų. (Kas yra STO ir ar jis pakeis ICO?)

„ERC-1400“ įdiegimas ir tobulinimas leidžia tą perėjimą.

„ERC-1400“ sujungia keletą kitų ERC, kad sukurtų tvirtą saugos žetonų standartų biblioteką. Kartu su ERC-1400 dirba:

  • ERC-1594: Teikia pagrindines saugos žetonų funkcijas, leidžiančias integruoti ne blokų grandinės duomenis, leidžiančius leisti perduoti turtą, ir dar daugiau.
  • ERC-1410: Prideda skaidrumo funkcijas prie atskirų paskyrų. Pvz., Vartotojo balansas taip pat gali parodyti jo balsavimo teises, neapmokėtus laiko užraktus prieš žetonų platinimą ir kitą svarbią informaciją.
  • ERC-1643: Vertybiniai popieriai pateikiami su dokumentais, o tokenizuoti vertybiniai popieriai nesiskiria. ERC-1643 leidžia kartu su tokenizuotais vertybiniais popieriais pridėti notaro patvirtintus dokumentus, taip pat galimybę pranešti visiems dokumentų turėtojams apie dokumentų atnaujinimus.
  • ERC-1644: ERC-1644 pateikia ERC-1400 saugos žetonų biblioteką su valdymo metodu. Šiame kontekste kontrolė reiškia teismo įsakymų vykdymą, dėl apgaulingos veiklos prarastų lėšų ir net pamestų privačių raktų paiešką..

Ethereum žetonų standartai ir toliau vystysis

Ethereum žetonų standartai nėra akmenyje. Štai kur prasideda EIP. „Ethereum“ tobulinimo pasiūlymai leidžia išplėsti ir papildyti bet kurį „Ethereum ERC“ standartą. EMTT standartai taip pat parodo, kokia naujoviška ir plati yra „Ethereum“ platforma.

Norite sužinoti daugiau apie „Ethereum“? Peržiūrėkite monetų tyrimą „Blocks Decoded Ethereum“!