Kaip patikrinti bet kurią kriptovaliutos kainą iš „Linux“ terminalo

Jei norite gauti naujausias kriptovaliutos kainas iš savo „Linux“ ar „Mac“ terminalo, vadovaudamiesi šia paprasta pamoka galite pradėti ir veikti greičiau nei per penkias minutes.

Šis paprastas projektas naudoja programų programavimo sąsają (API) naujausioms šifravimo kainoms gauti. Šiai pamokai naudosite „CoinMarketCap“ pateiktą API. Nors galite laisvai naudotis, pirmiausia turite užsiregistruoti svetainėje.

Nors šiame projekte nemanoma, kad esate „rockstar“ koduotojas, tai yra techninė pamoka. Aš vesiu jus kiekviename žingsnyje, bet rekomenduoju bent jau domėtis technine daiktų puse.

1. Prisiregistruokite „CoinMarketCap“ kūrėjų portale

Kaip minėta pirmiau, norint gauti prieigą prie „CoinMarketCap“ duomenų, jums reikia nemokamos paskyros. Nors „CoinMarketCap“ už API prieigą ima mokestį, nemokama pakopa teikia pagrindinę informaciją ir 10 000 užklausų per mėnesį. Norėdami tai maksimaliai išnaudoti, visą mėnesį turėtumėte prieiti prie kainos kas penkias minutes!

Mokamos pakopos yra skirtos svetainėms ar kitoms paslaugoms, kurios uždirba pinigus. Jei norite sukurti savo programą naudodami šią API, galbūt norėsite sumokėti už sąskaitą vėliau, tačiau kol kas nemokama pakopa yra daugiau nei pakankamai gera daugumai pomėgių naudojimo būdų.

„CoinMarketCap“ API registracija

Pradėkite apsilankę „CoinMarketCap“ API registracija puslapį ir užpildykite savo informaciją. Jums reikia pateikti tik savo vardą, el. Pašto adresą ir sukurti slaptažodį. Įsitikinkite, kad pasirinkote Pagrindinis planas, kuris yra nemokamas.

Užsiregistravę patvirtinkite savo el. Pašto adresą spustelėdami mygtuką el. Laiške, kurį turėtumėte gauti iš „CoinMarketCap“. Tada turėsite prieigą prie „CoinMarketCap“ API informacijos suvestinės, kurioje rodoma jūsų paskyros statistika. Galite pamatyti savo API raktą, naujausias užklausas ir visą likusį kreditą, kurie sunaudojami teikiant užklausas.

Nukopijuokite savo prieigos raktą

Jūsų prieigos raktas yra tarsi slaptažodis. Naudodamas šį raktą, „CoinMarketCap“ žino, kas jūs esate. Jie tai naudoja norėdami apriboti, kiek kartų galite pasiekti API. Tai padeda apsaugoti „CoinMarketCap“ išteklius nuo piktnaudžiavimo ir yra pramonės standartinis būdas apsaugoti API. Pakanka pasakyti, kad daugybė žmonių dažnai nori pavogti API raktus, kad galėtų juos naudoti savo tikslams. Elkitės su API raktu kaip su slaptažodžiu.

Niekada nesidalykite ir nelaikykite jo nešifruotu, pvz., El. Laiške ar viešoje svetainėje. Neatrodykite jo svetainės lankytojams ir nesidalykite „Instagram“. Vis dėlto nesijaudinkite, jei turite problemų, ją lengva pakeisti arba išjungti.

„CoinMarketCap“ API informacijos suvestinė

Iš jūsų API informacijos suvestinė, užveskite pelės žymeklį virš API raktas viršutiniame kairiajame kampe ir pasirinkite Kopijuoti raktą nukopijuoti unikalų API raktą į mainų sritį. Atkreipkite dėmesį, kad čia taip pat veikia mygtukai „Atkurti raktą“ ir „Išjungti raktą“, jei jų prireiks vėliau. Laikykite tai savo kompiuteryje, nes to prireiks kitam žingsniui. Arba ateikite nukopijuoti vėliau, dabar žinote, kur jį rasti.

2. Pagrindinis komandinės eilutės naudojimas

Dabar, kai turite paskyrą ir API raktą, atidarykite savo terminalą. Štai kodas, kurio reikia norint pradėti nuo Bitcoin kainos, bet neturi paleiskite jį dar:

garbanos -H "X-CMC_PRO_API_KEY: "JŪSŲ_KEY_HERE" -H "Priimti: paraiška / json" -d "simbolis = BTC" -G https://pro-api.coinmarketcap.com/v1/cryptocurrency/quotes/latest

Taigi, norėdami tai paleisti, pakeiskiteJŪSŲ_KEY_HERE“Su savo API raktu iš ankstesnio veiksmo. Įklijuokite tai į savo terminalą ir paspauskite grįžimo mygtuką. Pamatysite, kad sugrįš daug duomenų, įskaitant dabartinę „Bitcoin“ kainą, prekybos porų skaičių ir daug daugiau. Panagrinėkime tą komandą.

Žodis „curl“ (parašyta cURL) reiškia „kliento URL“. Tai programinės įrangos įrankis, skirtas atlikti žiniatinklio komandas, šiek tiek panašus į virtualią žiniatinklio naršyklę. Tai labai populiarus įrankis atliekant tokias užduotis.

„CoinMarketCap“ API atsakymas

Viskas, kas eina po „garbanos“, yra jūsų komandos variantai. Jie nurodo CURL, kokią API naudoti, kokį API raktą naudoti ir įvairias kitas parinktis.

-H parinktis sukonfigūruoja užklausos antraštes. Antraštės yra saugus būdas siųsti papildomus duomenis kartu su užklausa, siunčiamais kaip raktų ir vertės poros. Šiuo atveju antraštės raktas yra „CMC_PRO_API_KEY„Ir to vertė yra„JŪSŲ_KEY_HEREArba jūsų tikrasis API raktas. Taip „CoinMarketCap“ žino, kas tu esi. Tai yra pageidaujamas būdas dalytis API raktu.

Kitas yra dar viena antraštė, sukonfigūruota -H vėliava. Tai atrodo kaipPriimti: paraiška / json“. „CoinMarketCap“ jis nurodo, kaip grąžinti duomenis – šiuo atveju JSON.

-d parinktis siunčia mūsų užklausos duomenis į „CoinMarketCap“. Čia galite nurodyti, kokią kriptovaliutą norite pamatyti. „simbolis = BTC“Liepia„ CoinMarketCap “siųsti duomenis, kuriuos ji turi apie„ Bitcoin “. Kableliais atskirtame visų kriptovaliutų, kuriuos norite pamatyti, sąraše galite:simbolis = BTC, ETH, XRP„.

Galiausiai -G parinktis sukonfigūruoja CURL atlikti GET užklausą, o ne POST užklausą. Tai panašu į tinklalapio įkėlimą ir visų parinkčių įtraukimą į URL juostą, užuot paspaudus mygtuką, kad atliktumėte „Amazon“ užsakymą (kur svetainė dalijasi jūsų duomenimis nekeisdama URL). Tai siunčia „https://pro-api.coinmarketcap.com/v1/cryptocurrency/quotes/latest“, Kuris yra„ CoinMarketCap “URL, kuris pateikia jums reikalingą pagrindinę informaciją

Atsakymo duomenų skaitymas

Šis API atsakymas yra JSON formato. Tai yra mašininio skaitymo formatas, susidedantis iš raktų ir reikšmių, kaip antai aukščiau esančios antraštės.

Kad viskas būtų paprasta, dabartinė „Bitcoin“ kaina gyvena viduje duomenis skyriuje, po BTC -> citata -> USD.

Šių duomenų analizavimas ir konkrečios informacijos išskyrimas yra didesnė užduotis, nei šis straipsnis suteikia laiko, tačiau tai įmanoma turint šiek tiek programavimo žinių.

Problemų sprendimas

Jei tai jums neveiks, gali tekti atlikti keletą pagrindinių trikčių šalinimo arba „derinimo“ veiksmų. Pirmiausia reikia ieškoti API rakto – ar jūs pakeitėte „JŪSŲ_KEY_HERE“Jūsų API raktui nuo pirmojo žingsnio?

Be to, atsakyme „CoinMarketCap“ kartu su jūsų duomenimis pateikiama naudingos informacijos. Jei pateiksite netinkamą užklausą, jūsų duomenyse bus būsenos kodas, klaida ir pranešimas. Tai gali paaiškinti problemą, tačiau dažnai didžiausia užuomina yra būsenos kodas.

Tinklalapiuose ir API naudojami standartiniai būsenos kodai, žinomi kaip HTTP būsenos kodai. Tai išreiškia užklausos rezultatą, ir jūs jau galite žinoti daugiau, nei manote. 404 būsenos kodas reiškia, kad URL neteisingas. Galbūt tai pajudėjo, ar jūs padarėte klaidą. Šie būsenos kodai yra sugrupuoti į panašias kategorijas pagal pirmąjį kodo simbolį:

  1. 200 serijos kodų: viskas pavyko gerai.
  2. 400 serijų kodų: pateikėte neteisingą / neteisingą užklausą.
  3. 500 serijos kodų: serveris yra neteisingas / sugedęs.

Daugeliu atvejų problema bus išspręsta dar kartą patikrinus užklausą ir ištaisius visas problemas. Atsakymo kodas 429 reiškia Per daug prašymų. Neseniai per daug naudojote API raktą ir turite jį trumpam nutraukti.

3. Ateities plėtra

Jei žinote pačius pagrindus, galite pradėti remtis tuo. „CoinMarketCap“ suteikia daug galimybių (nors ne visos yra nemokamos). Galite gauti istorines kainas, skirtingas „fiat“ kainas, daugybę kitų kriptovaliutų ir daug daugiau.

Tai galite automatizuoti į darbalaukio valdiklį arba komandinės eilutės scenarijų. Tai galite įtraukti į savo svetainę, „Twitter“ robotą ar fizinį darbalaukio ekraną. Visais atvejais gaunant skirtingus duomenis reikia pakeisti URL („-G“Variantą) ir dalį savo naudingojo krūvio („-d“Variantas).

Išsami API nuoroda paaiškinami visi galimi galiniai taškai, naudingoji apkrova ir turimi duomenys. Čia naudodamiesi savo naujais įgūdžiais ir remdamiesi šiuo vadovu, galite išgauti beveik visus reikalingus kriptovaliutos duomenis.

Ką statysi?

Dabar, kai žinote pagrindinius prisijungimo prie šifravimo API principus ir duomenų atkūrimą, atsižvelgdami į savo poreikius, nebesate saistomi kitų programų apribojimų. Galite laisvai kurti savo darbalaukio monitorius, paslaugas ar fizinius produktus. Nepamirškite saugoti savo API rakto (nors privačiojo rakto saugos lygiai čia šiek tiek per toli).

Jei esate pakankamai drąsus, kodėl gi ne sujungti tai su automatizuota prekyba decentralizuotoje biržoje ir pabandyti įveikti rinką?