Kas yra Satoshi Nakamoto? Atskleisti 4 populiariausi kandidatai

Visi žino, kad Satoshi Nakamoto išrado „Bitcoin“, tačiau niekas nežino tikrojo asmens ar asmenų vardo ir tapatybės.

Vietoj to, mes esame tik spėjimai. Kaip ir galėjote tikėtis, sąrašo viršuje yra keli potencialūs kandidatai. Štai mūsų požiūris į situaciją.

1. Nikas Szabo

Nikas Szabo yra daugelio žmonių greičiausias pretendentas į Satoshi Nakamoto.

Kodėl jis galėtų būti Nakamoto

Dažniausiai Nicko Szabo byloje cituojamas įrodymas yra jo darbas apie „Bit Gold“. Sukurta 1998 m., Szabo idėja yra įskaityta už tai, kad padėjo pagrindus Bitcoin.

„Bit Gold“ buvo decentralizuota skaitmeninė valiuta. Kaip ir „Bitcoin“, kriptografiniams galvosūkiams spręsti jis pasikliovė kompiuterio galia. Tada atsakymas taptų kito galvosūkio klausimo dalimi, taip pašalindamas dvigubų išlaidų pavojų. Valiuta niekada nebuvo įgyvendinta.

„Stengiausi kuo geriau imituoti virtualioje erdvėje aukso saugumo ir pasitikėjimo savybes, o svarbiausia tai, kad tai nepriklauso nuo patikimos centrinės valdžios“.

Didelis užuomina pasirodė 2008 m. Pavasarį asmeninis tinklaraštis kuriame jis atgaivino „Bit Gold“ idėją ir pareiškė atvirą prašymą žmonėms padėti jam jį sukurti.

„[Bit Gold] būtų labai naudinga, jei būtų demonstruojama eksperimentinė rinka … Ar kas nors nori man padėti susikurti kodą?“

Iš pradžių postas pradėjo veikti gegužės 17 d. Vėliau Szabo pakeitė datą savo svetainėje, kad būtų rodoma gruodis, tačiau vis tiek galite pamatyti originalą archive.org.

„Bitcoin“ baltraštis buvo paskelbtas spalio 31 d., O Nakamoto genezės bloką išminavo 2009 m. Sausio 3 d.

Taip pat yra žinoma, kad pseudonimus Szabo domino jau 1993 m. Spalio mėn. Jūs vis dar galite perskaityti seną pranešimo giją cypherpunks.venona.com, kuriame jis sako:

“Turėjau keletą metų sukurti tinklą.” Nicko Szabo “reputacija ir gali praeiti daug laiko, kol kuris nors mano pseudonimas pasivys.”

Kodėl jis tikrai nėra Nakamoto

Szabo gimė ir užaugo Kalifornijoje, baigė Vašingtono universitetą. Todėl būtų teisinga manyti, kad jis savo darbe naudos amerikiečių anglų rašybą ir frazes.

Praktiškai yra daugybė britų anglų kalbos pavyzdžių – tiek originaliame dokumente, tiek Bitcoin kode.

Baltraštyje įprasta rašyti „mūsų“ (pavyzdžiui, „mėgstamiausia“) rašybą. Taip pat yra nuorodų į „matematiką“ vietoj „matematikos“ ir „plokščią“ vietoj „buto“. Pačiame kode (ir forumo skelbimuose Bitcointalk.org, Nakamoto keletą kartų naudoja britų šnekamąją kalbą „kruvinai sunkiai“.

Pagaliau – tai, kas taps kartotine tema, – pats Szabo ne kartą paneigė bet kokius Nakamoto pasiūlymus.

2. Hal Finney

Antras kandidatas mūsų sąraše yra Hal Finney. Finney, deja, mirė iš ALS 2014.

Kodėl jis galėtų būti Nakamoto

Finney gavo pirmąją visų „Bitcoin“ operacijų iš „Nakamoto“.

Kai kurie žmonės spėjo, kad Nakamoto buvo antraeilis pasakojimas, kurį Finney naudodavosi atsiribodamas nuo savo kūrybos. Jis taip pat buvo pirmasis asmuo, išskyrus Nakamoto, pateikęs pranešimus apie klaidas ir apsikeitęs daugybe el. Laiškų su Szabo.

Pastaruoju metu rašysenos tyrimai, kuriuose buvo lyginamas Finney ir tariamo Nakamoto darbas, parodė didelę sąsają.

Bet turbūt įtikinamiausias įrodymas yra žmogaus, vardu Dorianas Satoshi Nakamoto, gyvenęs vos už kelių kvartalų nuo Finney gyvenamosios vietos, buvimas.

Maždaug tuo metu, kai buvo paleistas „Bitcoin“ (ir atminkite, 2008 m. Finansinės katastrofos metu, Doriano Nakamoto namuose buvo uždraustas bankas. Atrodo labai įmanoma, kad Nakamoto vardas suteikė Finney įkvėpimo simbolinės monetos, nukreiptos prieš įsitvirtinimą, pavadinimui.

Paklausus, Dorianas Nakamoto paneigė visas žinias apie Bitcoin:

„Aš neturiu nieko bendro su Bitcoin. Niekada nedirbau įmonėje, nepažįstu ten žmonių, niekada neturėjau ten sutarties ar panašiai. Net nežinojau apie produktą “.

Kodėl jis tikrai nėra Nakamoto

Prieš mirtį Finney tinklaraščio įraše teigė, kad vis dar nėra tikras dėl Nakamoto tikrosios tapatybės.

„Maniau, kad turiu reikalų su japonų kilmės jaunuoliu, kuris buvo labai protingas ir nuoširdus. Per savo gyvenimą teko laimė pažinti daugybę puikių žmonių, todėl atpažįstu ženklus “.

Didžiosios Britanijos klausimas taip pat vėl pakelia galvą. Hal Finney gimė Kalifornijoje ir studijavo Kalifornijos technologijos institute. Mažai tikėtina, kad jis savo kasdieniame gyvenime naudotų britų izmus.

Kiti kandidatai

Retkarčiais pasirodo pora kitų žmonių vardų, tačiau atvejai nėra tokie įtikinami.

Craigas Wrightas

2015 m. Gruodžio mėn. „Gizmodo“ ir „Wired“ paskelbė nepriklausomus tyrimus, kuriuose teigiama, kad australas Craigas Wrightas buvo „Bitcoin“ kūrėjas.

Wrightas iš karto prisipažino ir pasirodė, kad pateikia kriptografinius pretenzijas. Atidžiau išanalizavus teiginius, kilo reikšmingų klausimų.

Dabar plačiai pripažįstama, kad Wrighto prisipažinimas buvo įmantrus apgaulė.

Wei Dai

Galutinis kandidatas yra Wei Dai. Dai prieš „Bitcoin“ buvo kelių kriptografinių projektų, įskaitant „b-money“, dalis – anoniminė, platinama elektroninė pinigų sistema, apie kurią buvo nurodyta „Bitcoin“ dokumente.

Per interviu Dai taip pat atsisakė vardo ir Szabo, ir Finney. Savo įraše Interneto svetainė, Szabo pasakė taip:

“Aš pats, Wei Dai ir Halas Finney’as buvo vieninteliai mano pažįstami žmonės, kuriems ši idėja (arba Dai atveju susijusi jo idėja) patiko tiek, kad galėtų ją reikšmingai įgyvendinti iki Nakamoto”.

Dar kartą Dai paneigė visas spekuliacijas. Štai ką jis sakė įraše lesswrong.com:

„Aš suprantu, kad„ Bitcoin “kūrėjas, vardu Satoshi Nakamoto, net neperskaitė mano straipsnio prieš pats sugalvodamas idėją. Vėliau jis apie tai sužinojo ir įskaitė mane į savo darbą. Taigi, mano ryšys su projektu yra gana ribotas “.

Mūsų prognozės

Gerai, tad ką mano likusi „BlocksDecoded“ komanda? Paklauskime jų.

Džo

Manau, kad tai Halas Finney, arba jis bent jau yra stipriai susijęs su grupe, kuri identifikuojama kaip Nakamoto. Tai, kad jo rašysena tokia panaši (ir ji buvo palyginta tikru „Unabomber“ stiliumi), yra gana įtikinamas.

Gavinas

Manau, kad tai yra Szabo ir Finney, o gal ir kitų derinys. Tiesiog yra per daug sutapimų, kad tai būtų kas nors kitas.

Danas

Bet koks pats? Manau, kad tai buvo bendras Finney ir Szabo projektas.

Britų liaudies kalbą galima paaiškinti Szabo meile pseudonimais; laiko juostos analizė parodė, kad Nakamoto beveik nedarė jokių įrašų Bitcointalk.org, paskelbtų nuo 22 iki 4 val. Kalifornijoje, o tai rodo buvimą JAV vakarinėje pakrantėje.

Pavadinimas tikrai kilo iš Finney.

Kas yra Satoshi Nakamoto?

Kas, jūsų manymu, yra Satoshi Nakamoto? Ar tai buvo Halas Finney, Nickas Szabo ar gerai išauklėtas japonas su keistais miego būdais?!

Praneškite mums toliau pateiktose pastabose.