Kas yra kriptovaliuta? Viskas, ką reikia žinoti

Kas iš tikrųjų yra kriptovaliuta? Kaip galite jį išleisti, nusipirkti ar laikyti? Ar kriptografija yra net saugi?

Čia yra atsakymai, kurie padės jums susigaudyti.

Kas yra kriptovaliuta?

Kriptovaliuta yra skaitmeninių pinigų rūšis. Jį galima naudoti parduotuvėse ir įmonėse, iškeisti į kitas pasaulines valiutas ir prekiauti rinkose, kaip ir „fiat“ pinigus.

Kriptovaliutos yra „decentralizuotos“, vadinasi, nėra centrinės duomenų saugyklos. Joks asmuo ar subjektas, pavyzdžiui, bankas ar vyriausybė, jo nekontroliuoja.

„Bitcoin“ buvo pirmoji kriptovaliuta, kurią 2008 m. Išrado Satoshi Nakamoto (nežinomas asmens ar grupės pseudonimas). Nuo to laiko atsirado tūkstančiai naujų kriptovaliutų projektų. Daugelį jų apžvelgėme išsamaus kriptografinių monetų sąraše.

Daugelis naujų monetų siekia tam tikru būdu patobulinti „Bitcoin“, pavyzdžiui, siūlydamos greitesnius operacijų patvirtinimus, didesnį saugumą ar privatumą ar skirtingus sandorių patvirtinimo būdus. Ne Bitcoin kriptovaliutos bendrai vadinamos altcoinais; daugelis jų yra Bitcoin šakutės. Kai kurie iš populiariausių altcoins yra Ethereum, Monero ir Ripple.

Daugelis kriptovaliutų gali prisijungti ir pradėti tikrinti operacijas naudodamiesi laisvai prieinama programine įranga. Šis procesas vadinamas kasyba. Nors jūs galite kasėti patys iš bet kurio kompiuterio, jei norite gauti pelno iš kasybos, turite prisijungti prie kriptografinės kasybos baseino.

Kaip naudotis kriptovaliuta

bitkoinas

Kriptovaliutų priėmimo lygis visame pasaulyje didėja nepaprastu greičiu. Šiandien kriptografiją priima daugiau įmonių nei bet kada. Tai reiškia, kad kriptovaliuta galite atsiskaityti už produktus ir paslaugas fizinėse parduotuvėse ir internete – to dar nebuvo girdėta vos prieš kelerius metus.

Prieš naudodami „Bitcoin“ ar bet kurį kitą raktą, turėsite nusipirkti šifravimo. Tai lengva padaryti; egzistuoja kelios tarnybos, kurios procesą daro neskausmingą.

Kai būsite pasirengę, galėsite naudotis kriptografinėmis kreditinėmis kortelėmis ir net SMS žinute išsiųsti kriptografiją savo draugams ir šeimos nariams. Tai kainuoja dalį pinigų siuntimo per banką kainos, ypač jei atliekate tarptautinį pervedimą.

O ar žinojote, kad kriptografija netgi prasiskverbė į pramogų pasaulį? Yra kriptovaliutų stalo žaidimai ir „blockchain“ pagrindu sukurti mobilieji žaidimai, kuriuos galite žaisti.

Kaip prekiauti ir investuoti į kriptovaliutą

Jei nusprendėte, kad dabar tinkamas laikas investuoti į kriptografiją, turėsite užsiregistruoti į kriptografinę biržą.

Ne visada lengva pasirinkti tinkamus mainus pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, geriausios amerikiečių kripto mainai nebūtinai yra tokie patys kaip geriausi kripto mainai kitiems vartotojams dėl vyriausybės reguliavimo.

Populiariausia pasaulyje kripto birža yra „Binance“. Jis turi ir JAV, ir visame pasaulyje versiją (tačiau atminkite, kad jums reikės atlikti „Binance“ patvirtinimo procesą). Taip pat galite patikrinti tik mobiliųjų telefonų programas, tokias kaip „Abra“.

Prieš pradėdami prekiauti įsitikinkite, kad šiek tiek suprantate, ką darote. Nesugebėjimas pasiruošti yra tikras būdas prarasti pinigus. Laimei, yra dešimtys puikių knygų apie prekybą kriptografija ir daugybė „YouTube“ kanalų, kuriuos galite tirti. „Twitter“ galite net sekti keletą prekybininkų kriptografija.

Įsitikinkite, kad taip pat naudojate šifruoto popieriaus prekybos programas ir prekybos simuliatorius, kad galėtumėte praktikuoti nerizikuodami realiais pinigais. Kai būsite pasirengę, turėsite atidaryti sąskaitą naudodami šifravimo diagramų paslaugą, kad galėtumėte atlikti savo techninę analizę. Tiesiog prieš pradėdami žinokite apie investavimo riziką.

Kai turite kriptografiją, turėtumėte atsisiųsti šifravimo žymeklį arba šifravimo kainos programą, kad galėtumėte stebėti savo turto vertę.

Ar saugi kriptovaliuta?

įsilaužėlis

Neturint centrinės valdžios sunku įsilaužti, cenzūruoti ar kitaip sustabdyti kriptovaliutą – ir todėl ji tokia puiki.

Šifravimo technologija – nekintama blokų grandinė – taip pat yra nepaprastai saugi. Beveik neįmanoma suklastoti sąskaitų ir likučių, o šifravimo operacijos yra beveik neperšaunamos.

Tačiau kriptografija turi tam tikrų saugumo problemų, būdingų tik šiam sektoriui.

Pavyzdžiui, yra tūkstančiai kriptografinių aferų, į kurias reikia atkreipti dėmesį. Jie gali pasireikšti ICO, lėšų rinkimo ar per geros, kad būtų tiesa tiesos prekybos idėjomis.

Jūs taip pat turite būti atsargūs dėl mainų įsilaužimų. Kai kuriuose blogiausiuose kriptografijos istorijų įsilaužimuose buvo pavogta milijardai dolerių, kurių didžioji dalis niekada nebuvo grąžinta.

Norėdami būti saugūs, įsitikinkite, kad pinigų be reikalo niekada nepaliksite mainų piniginėje; vietoj to naudokite vieną iš pirmaujančių šifravimo piniginių. Jei nerimaujate dėl savo privatumo, įsitikinkite, kad naudojate anoniminę kriptografinę piniginę. Taip pat galite išbandyti ne laisvės atėmimo piniginę, tokią kaip „Unstoppable“. Mes parašėme apie keletą būdų išsaugoti savo kriptografiją, jei norite sužinoti daugiau.

Kitos kripto saugumo grėsmės yra kriptografija (kai svetainės naudoja jūsų procesorių kriptografijai išgauti), bandymas naudoti kriptografiją šalyje, kuri uždraudė „Bitcoin“, arba kai prie žetono yra užpuolta 51 proc..

Kriptovaliutų švietimas

Žiniatinklyje gausu išteklių, kurie padės sužinoti daugiau apie kriptovaliutą.

Žinoma, vienas geriausių būdų sužinoti apie industriją yra sekti šifravimo naujienas ir klausytis šifruotų tinklalaidžių.

Jei norite išleisti šiek tiek pinigų savęs lavinimui, kodėl gi, nepamirškite geriausių „Udemy“ kursų apie kriptografiją?

Norėdami gauti nemokamą šifravimo švietimą, pažvelkite į keletą geriausių šifravimo paketų, kriptografinių nesutarimų grupių, kripto telegramų grupių ir kriptografinių „Twitter“ paskyrų. Jei to nepakanka, prie daugelio internetinių kriptovaliutų bendruomenių galima prisijungti nemokamai.

Jei esate „pasidaryk pats“, galėtumėte net pabandyti sukurti keletą „Raspberry Pi“ šifravimo projektų – tai padės greitai suprasti kriptografiją.

Kriptovaliutos sąlygos, kurias turite žinoti

Tyrinėdami kriptovaliutą, galite susidurti su painiais terminais. Štai trumpas kriptovaliutų žodynėlis:

„Blockchain“: Technologija, kuria valdomos kriptovaliutos.

BTC: Bitcoin žymėjimo simbolis.

DApp: Trumpai tariant „decentralizuota programa“, DApps paleidžia programas „blockchain“. Užuot pervedę kriptovaliutas, vartotojai gali perduoti duomenis, sutartis ir dar daugiau.

Keitimasis: Kaip ir vertybinių popierių birža, vartotojai gali pirkti, parduoti ir prekiauti kriptovaliutomis.

Šakutė: Kriptovaliutos ar „blockchain“ projekto padalijimas į dvi ar daugiau skirtingų kodo dalių.

HODL: Sukurtas po tariamo klaidos „Bitcoin“ forume, HODL yra kriptovaliutų karo šauksmas. Tai yra greitas priminimas kitiems, kad jie turėtų tvirtai laikytis ir išlaikyti savo valiutą, net jei rinka yra sunki.

ICO: ICO reiškia pradinį monetų siūlymą. Tai būdas surinkti pinigų kriptovaliutų projektams, kurių dar nėra. Ateityje jie gali būti ko nors verti, tačiau gali būti nieko verti arba būti sukčiai.

Mineris: Asmuo, kuris tikrina sandorius. Būtina, kad bet kuri kriptovaliuta išliktų.

Mazgas: Kompiuteris ar kita mašina, kurią šachtininkas naudoja sandoriams patikrinti.

Satoshi: Mažiausias Bitcoin vienetas. Šimtas milijonų Bitcoin (0,00000001 BTC).

Piniginė: Kaip ir banko sąskaita kriptovaliutoms. Jūsų virtualioms monetoms laikyti naudojama piniginė. Viena geriausių piniginių yra „Ellipal Cold Wallet 2.0“, kurią peržiūrėjome. Norėdami gauti daugiau informacijos, perskaitykite mūsų kripto piniginių vadovą.

Kas yra „Blockchain“?

Kriptovaliuta nėra tas pats, kas „blockchain“. Terminai kartais vartojami pakaitomis ir neteisingai.

Taigi, kas yra „blockchain“?

„Blockchain“ reiškia pagrindinę technologiją, kuria valdoma kriptovaliuta. Kai pirmą kartą atėjo „Bitcoin“, abi sąvokos buvo taip giliai susipynusios, kad daugelis jas tiesiog vadino tuo pačiu dalyku, tačiau kai atsirado kiti projektai, valiutos ir blokų grandinės, skirtumas tapo aiškesnis.

„Blockchain“ technologija saugo duomenis paskirstytoje knygoje; skirtingais „blockchain“ projektais siekiama saugoti skirtingų tipų duomenis savo „blockchain“. Yra daugybė blokinių grandinių naudojimo atvejų, pradedant nekilnojamojo turto duomenimis, baigiant sutartimis ir, žinoma, virtualios valiutos vertėmis; kriptovaliuta yra tik vienos rūšies duomenys, kuriuos galima saugoti „blockchain“.

Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite apie tai, kaip protingos sutartys veikia „blockchain“ tinkle, ir apie viešųjų ir privačių „blockchain“ skirtumus.