Šios 6 šalys nori nacionalinės kriptovaliutos

Retkarčiais pasirodo valstybės remiamų ar nacionalinių kriptovaliutų idėja. Kai kurios šalys jau įdiegė nacionalinę kriptovaliutą. Kiti svyruoja, domisi praktiniu tokios technologijos taikymu ir naudojimu.

Čia pateikiamas sąrašas šalių, naudojančių valstybės remiamą kriptovaliutą, ir ar jūsų šalis netrukus pradės ją naudoti.

Kas yra valstybės palaikoma kriptovaliuta?

Valstybės remiama kriptovaliuta yra vienos šalies vyriausybės sukurta ir valdoma kriptovaliuta. Tradiciškai kriptovaliutos yra be pilietybės ir decentralizuotos, dirba kitose valstybėse, idėja, kad nė vienas subjektas nekontroliuoja kriptovaliutos plėtros.

Taigi nacionalinė kriptovaliuta šiek tiek veikia prieš tuos idealus. Pavyzdžiui, centrinė kūrėjų komanda, glaudžiai bendradarbiaujanti su vyriausybe, kad pasiektų konkrečių finansinių rezultatų, yra priešinga Bitcoin.

Nacionalinė kriptovaliuta nepakeičia esamos „fiat“ valiutos sistemos. Bent jau ne šiuo metu – nė viena šalis neperėjo naudoti tik kriptografijos. Tačiau tai suteikia piliečiams galimybę naudoti kriptovaliutą vietoje „fiat“ valiutos arba mokėti už paslaugas naudojant vyriausybės remiamą skaitmeninę valiutą..

Yra ir kita problema: skirtumas tarp skaitmeninės valiutos ir kriptovaliutos. Skaitmeninė valiuta nėra tas pats, kas kriptovaliuta. Kriptovaliuta naudoja decentralizuotą sistemą, užtikrinančią, kad nė vienas subjektas nekontroliuoja valiutos ir pagrindinės technologijos. Skaitmeninė valiuta gali veikti be decentralizacijos, naudojant esamą finansų duomenų bazių technologiją. Yra daugybė pranešimų apie šalį, išleidusią valstybės remiamą šifravimą, kad tik paaiškėtų, jog tai yra skaitmeninė valiuta.

Tai yra žinoma kaip centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC). Rašymo metu daugiau šalių įgyvendina CBDC nei kriptovaliutas. Toliau pateikiama apžvalga, kurios šalys ką daro.

3 šalys, svarstančios ar įgyvendinančios nacionalinę kriptovaliutą

Šalių, jau naudojančių kriptovaliutą kaip oficialią valstybės valiutą, skaičius yra labai mažas. Kitos tautos svarsto galimybę įgyvendinti kriptovaliutą, tačiau jų taip pat yra nedaug.

1. Venesuela: Petro

Venesuelos kriptovaliuta „Petro“ yra viena žinomiausių nacionalinių kriptovaliutų. 2017 m. „Petro“ pristatymas buvo ne tik simbolinis. Tai turėjo tapti tikra alternatyva Venesuelos bolivarui, kuris ir toliau patiria hiperinfliaciją. Be to, Venesuelos Petro palaikytų didžiulius šalies naftos, aukso ir deimantų rezervus.

Kritikai ir toliau skeptiškai vertina Petro. Pradiniame „Petro“ baltame dokumente nebuvo techninės priežiūros ir jis buvo kelis kartus modifikuotas išleidus. Nepaisant Venesuelos vyriausybės teiginių, kad „Petro“ simbolinė kaina bus susieta su naftos kainomis, kriptovaliutų kode nėra mechanizmo, kad tai įvyktų..

Venesuelos šalis gali reklamuoti nacionalinę kriptovaliutą. Bet jis turi labai mažą vertę šalies viduje ir mažiau – už jos ribų. Arba, kaip „The Washington Post“ ekonomikos žurnalistas Mattas O’Brienas apibendrina, „„ Petro “gali būti akivaizdžiausia siaubinga investicija kada nors …„ Petro “yra kažkas nenaudingo sukūrimas – todėl juos gali nusipirkti tik užsieniečiai, tačiau tik venesueliečiai gali juos išleisti.“

Tai nereiškia, kad Venesuelos gyventojai nežino apie kriptovaliutas. Venesuela yra viena didžiausių pasaulyje „Bitcoin“, „Bitcoin Cash“ ir kitų kriptovaliutų naudotojų. Kadangi nacionalinė „Fiat“ valiuta yra siaubingai nestabili ir iš esmės bevertė, o šaliai taikomos intensyvios tarptautinės sankcijos, Venesuelos piliečiai kreipiasi į „Bitcoin“ ir kitas kriptovaliutas, kad gyvenimas būtų reguliariai pažymėtas..

2. Dubajus, JAE: „emCash“

2017 m., Dubajus paskelbė visos valstybės (arba emyrato) kriptovaliuta, žinoma kaip „emCash“. Dubajaus ekonomikos plėtros departamentas bendradarbiaus su „blockchain“ mokėjimo paslaugų teikėju (ir „blockchain“ išmaniųjų telefonų kūrėju), „Pundi X“ ir JK įsikūrusiu startuoliu „Object Tech Grp Ltd“, kad sukurtumėte „užšifruotą skaitmeninę valiutą, kurią žmonės galėtų naudoti mokėdami už įvairias vyriausybės paslaugas ir nevyriausybinės paslaugos “.

„„ EmPay “platformoje klientai gali pasirinkti dvi mokėjimo galimybes – esamą„ dirham “mokėjimą arba„ emCash “. Nors „Dirham“ mokėjimui taikomos įprastos atsiskaitymo procedūros, tarpininkai ir išlaidos, „emCash“ mokėjimai atsiskaitomi tiesiogiai tarp vartotojo ir prekybininko “, – sakė„ EmCredit Limited “generalinė direktorė Muna Al Qassab, vadovaujanti„ emCash “kriptovaliutos projektui..

„Taigi„ emCash “suteikia vertės judėjimą realiuoju laiku ir prekybininkai gali perduoti sąnaudų ir naudos naudą„ emCash “savininkui. Tai taip pat sumažina sukčiavimą ir infliaciją, nes valiuta išleidžiama realiuoju laiku, atsižvelgiant į faktinę paklausą. “

Deja, yra labai mažai naujienų apie „emCash“. 2019-ieji buvo labai ramūs „emCash“ metai, nors Dubajaus valdžia nori pabrėžti, kad projektas yra labai gyvas. Nors „emCash“ kriptovaliutų kūrimas prasidėjo nuo „Object Tech Grp Ltd“, „Pundi X“ kripto PoS ekspertizė yra teigiamas žingsnis. Tikėkitės daugiau sužinoti apie „emCash“, kai tik Dubajus įsitvirtins kaip „blockchain“ naujovių valstybė.

3. Maršalo salos: SOV

Nors ir nedidelės, Maršalo salose yra nacionalinė kriptovaliuta, žinoma kaip SOV arba Suverenas. Maršalo salose gyvena apie 53 000 gyventojų. Salos turi glaudžius ryšius su JAV ir jau seniai oficialia valiuta naudoja JAV dolerį.

Tačiau 2018 m. Maršalo salos nusprendė įvesti SOV kaip oficialią nacionalinę (kripto) valiutą. Pardavėjai vis dar priima „fiat USD“ banknotus kaip mokėjimą, tačiau SOV kriptovaliuta dabar yra oficiali teisėta šalies mokėjimo priemonė.

SOV tiekimas apims 24 milijonus žetonų, kad apsisaugotų nuo būsimos infliacijos, o Maršalo salų vyriausybė bendradarbiauja su Izraelio „fintech“ startuoliu Neema kurdama SOV.

3 šalys, kurios svarsto ar įgyvendina CBDC

1. Tunisas: e-dinaras

2015 m. Apie kriptografinę sritį plito gandai, kad Tuniso vyriausybė neišvengiamai įves centrinio banko skaitmeninę valiutą, vadinamą e-dinaras. Tuometinės ataskaitos tikriausiai klaidino esamą elektroninių mokėjimų sistemą, dar vadinamą e-dinaras, su „blockchain“ tirpalu.

Kurį laiką gandai apie Tuniso valstybės remiamą kriptovaliutą nutilo. Tada, 2019 m. Pabaigoje, pasirodė dar viena ataskaita apie Tuniso CBDC, nurodanti, kad „blockchain“ pagrindu veikiantis „e-Dinar“ buvo gyvas. Vėlgi, Tuniso vyriausybė paneigė duomenis bet išjudino, kad išaiškintų painiavą.

„Dalyvaudamas ekonomikos ir mokėjimo priemonių skaitmeninimo apmąstymuose, BCT šiuo metu tiria visas esamas alternatyvas, be kita ko, CBDC (Centrinio banko skaitmeninė valiuta). Tačiau ši alternatyva vis dar lieka apmąstymų etape “.

Esama „e-Dinar“ platforma ir toliau teikia skaitmeninių mokėjimų paslaugas Tuniso piliečiams, tačiau šiuo metu ji tikrai nėra „blockchain“.

2. Senegalas: eCFA

Prieš dainininkui Akonui grįžus į Senegalą, jis svajojo sukurti „kriptografinį miestą“, kuris veikia naudojant jo AKoin kriptovaliutą, Senegalas vedė kelią CBDC. Senegalo eCFA susieja su Senegalo valiuta CFA franku ir yra visiškai centralizuota skaitmeninė valiuta.

Taip pat galite rasti eCFA, naudojamą visoje Vakarų Afrikoje. Vakarų Afrikos ekonominė ir pinigų sąjunga (WAEMU) planuoja įsteigti eCFA Benine, Malyje, Burkina Fase, Nigeryje, Toge, Bisau Gvinėjoje ir Dramblio Kaulo Krante. Be to, eCFA veiks kartu su esamomis skaitmeninių pinigų platformomis, tokiomis kaip „MPesa“, Kenijoje naudojama skaitmeninė valiuta, plačiai naudojama nuo Šiaurės Vakarų Afrikos iki Pietų Afrikos.

ECFA naudojasi paskirstytos knygos forma, kad galėtų sekti skaitmenines operacijas įvairiuose bankų regionuose. Tai nėra „blockchain“ ir nėra visiškai decentralizuota. Pavyzdžiui, negalima atsisiųsti eCFA operacijų istorijos. Tačiau kitos lengvai naudojamos skaitmeninės valiutos įvedimas yra novatoriškas milijonams bankų neturinčių Vakarų Afrikos piliečių.

3. Kinija: skaitmeninis juanis

Kinija palaiko ryšius su kriptovaliuta. Daugelio didžiausių pasaulyje kriptovaliutų kasybos baseinų, vieno iš didžiausių Bitcoin ir kitų kriptovaliutų turėtojų namai, turintys didžiulį gyventojų skaičių, nacionalinę kriptovaliutą pavyks lengvai pasiekti..

Tačiau Kinijos vyriausybė nenori įgyvendinti decentralizuotos kriptovaliutos, naudojančios „blockchain“ technologijas. Vietoj to Kinija pristatys CBDC, susiejančią su juaniais. Decentralizacija netinka dabartiniam Kinijos vyriausybės veiklos modeliui, o centralizuotą skaitmeninę valiutą lengviau sekti, prižiūrėti ir kontroliuoti.

Vis dėlto Kinijos vyriausybė nešaldo kriptografijos, kaip tai darė anksčiau. Prezidentas Xi Jinpingas anksčiau skambino kad Kinijos „blockchain“ plėtra padidėtų, tuo tarpu su „blockchain“ susijusios naujienos iš Kinijos nesibaigia. Yra keletas puikių Kinijos „blockchain“ startuolių ir daugybė kompanijų, tiriančių, kaip integruoti „blockchain“ į savo produktus. Yra net bandomoji „blockchain“ kūrimo zona, įsikūrusi „Hainan Resort“ programinės įrangos bendruomenėje, skatinanti „blockchain“ plėtrą ir bendradarbiavimą..

„Reikėtų dėti daugiau pastangų stiprinant pagrindinius mokslinius tyrimus ir didinant inovacijų pajėgumus, kad Kinija galėtų įgyti pranašumų teoriniais, inovaciniais ir pramoniniais šios kylančios srities aspektais.

Tačiau kalbant apie nacionalinę valiutą, prieš decentralizuotą kriptovaliutų pasiūlymą pasirodys centrinio banko organizuota juanių versija..

Jūsų valiuta – bet „Blockchain“

„Blockchain“ technologijos ir kriptovaliutų supratimas nuolat auga. Įdiegti kriptovaliutą nacionaliniu lygmeniu, susieti bet kurią esamą „fiat“ valiutą ir naudoti jas abi pakaitomis. Tada yra kreditinių kortelių bendrovės, draudimo brokeriai ir visos kitos finansinės organizacijos, kurios taip pat turi pradėti priimti kriptovaliutą.

Yra daug daugiau šalių, kurios svarsto nacionalinę kriptovaliutą arba bent jau centrinio banko skaitmeninę valiutą. Urugvajaus, Estijos, Japonijos, Ekvadoro, Irano, Pietų Korėjos, Singapūro, Indijos, Vokietijos, Tailando, Izraelio, Kanados, Palestinos, Norvegijos, Švedijos, Honkongo, Šveicarijos, Rusijos ir JK pareigūnai paskelbė pranešimus apie nacionalines kriptovaliutas. ar CBDC, taip pat didelius prekybos blokus, pvz., Europos Sąjungą.

Tačiau, jei nenorite laukti nacionalinės kriptovaliutos, čia yra kriptos, kurias galite išleisti parduotuvėse dabar.