Kas yra Qtum? Qtum pradedančiųjų vadovas (QTUM)

„Qtum“ hibridiniame sprendime yra keletas „Bitcoin“ dalių, tokių kaip idėja tarnauti kaip vertės saugykla, taip pat pasižymi „Ethereum“ trimituojama išmaniųjų sutarčių funkcionalumu ir patobulintu „Stake Stake“ (PoS) sutarimo modeliu, kurio nėra abiejuose. Galų gale „Qtum“ ketina tarnauti kaip galinga decentralizuotų programų talpinimo platforma, taip pat sudaranti vertingus sandorius tarp vartotojų.

Kaip ir daugelis „blockchain“ infrastruktūros platformų, „Qtum“ dalis yra „Qtum“ fondas, kuris iš „Qtum ICO“ gautas pajamas paspartina priėmimą. „Qtum“ fondui pavyko nustumti savo blokų grandinę į kai kuriuos reikšmingus etapus, įskaitant „mainnet“ paleidimą, tačiau vis tiek reikia daug nuveikti. Būsimos „Qtum“ ambicijos apima decentralizuoto mainų kriptovaliutomis tinklo paleidimą, naršyklės plėtinį pagal „MetaMask“, integraciją su „Lightning“ tinklu ir kt..

Kaip veikia „Qtum“?

„Qtum“ pranašumų yra daug ir jis tampa akivaizdesnis, kai gilinamasi į tai, kaip veikia jo „blockchain“. Pagrindinė naujovė, dėl kurios „Qtum“ tampa tiltu tarp „Ethereum“ ir „Bitcoin“, yra jos sąskaitos abstrakcijos sluoksnis (AAL). AAL yra „Qtum“ programinės įrangos paketo dalis, sumontuota tarp „Ethereum“ virtualiosios mašinos (EVM) ir „Qtum“ pagrindinio sluoksnio, kuri sukurta naudojant „Bitcoin“ nepanaudotų operacijų išvesties (UTXO) modelį. AAL taip pat įgalina greitesnes operacijas ir geresnį mastelį, o tai leis sudaryti išmaniąsias mobiliąsias sutartis ir „dApps“.

„Qtum“ naudodamas UXTO pagrindiniame sluoksnyje, jis atlieka svarbiausią daugelio „Bitcoin“ programų, vadinamų supaprastintu mokėjimo patikrinimu (SPV), funkciją. SPV modelis leidžia programai būti ypač lengvai, nes jai patikrinti nebereikia atsisiųsti blokų. Tai suteikia mobiliųjų programų pranašumą, jei jos sukurtos naudojant „Qtum“ blokų grandinę. Kitas „Bitcoin“ pranašumas, kuris tęsiasi iki „Qtum“, yra „SegWit“ – atnaujintas operacijų ir saugojimo modelis, dėl kurio blokų grandinė tampa daug judresnė..

Kūrėjai galės kurti „Qtum“ programas tokiomis pagrindinėmis programinėmis kalbomis kaip „Python“, „Rust“ ir „C ++“ ir tikisi jas lengvai integruoti „x86“ virtualiosios mašinos dėka. Turėdamas didesnes „Qtum“ blokų grandinės galimybes, „Qtum dApps“ bus nuo smagių žaidimų ir kito pramoginio turinio iki finansiškai sutelktų prekybos ir mokėjimų platformų. „Stake“ įrodymas bus sistema, kurią bendruomenė naudos nustatydama, kaip „Qtum“ padės šiems kūrėjams ir suteiks racionalią patirtį.

„Qtum“ piniginės nustatymas

Sukurti „Qtum“ piniginę yra nesudėtinga ir tai galima padaryti tiesiogiai iš „Qtum“ svetainės. Turite „Qtum“ piniginę, jei norite pakloti „QTUM“, o tai yra vienintelis būdas užsidirbti QTUM neperkant ar nepakeičiant kitos kriptovaliutos..

 1. Eiti į https://qtum.org/
 2. Viršutiniame meniu spustelėkite Piniginė. Šiame puslapyje pateikiamos visos vartotojams prieinamos „Qtum“ piniginės,
 3. Šiame puslapyje spustelėkite norimą piniginės tipą (darbalaukį, mobilųjį telefoną, žiniatinklį, aparatinę įrangą) ir tada naudokite operacinę sistemą šalia „Qtum Core“ piniginės. „Qtum Core“ yra oficiali piniginė, kurią sukūrė ir prižiūri „Qtum“ kūrėjų komanda.
 4. Pasirinkome atsisiųsti „Qtum Core Desktop“ piniginę.
 5. Įdiekite piniginę po jos atsisiuntimo.

Kaip įsigyti QTUM

Dabar, kai turite „Qtum“ piniginę, galite pradėti siųsti ir gauti „QTUM“. Neįmanoma nusipirkti QTUM tiesiai iš piniginės ar iš pačios „Qtum“, todėl turėsite rasti biržą, kurioje jis yra, ir pirkti iš ten. Jei jau turite kriptovaliutą, galite ją iškeisti į QTUM ir nusiųsti į savo „Qtum“ piniginę.

Jei dar neturite kriptovaliutos, prieš įsigydami bet kurią kriptovaliutą turėsite rasti „fiat“ biržą ir patvirtinti savo tapatybę bei banko duomenis. „Kraken“ neseniai įtraukė QTUM į palyginamąsias valiutas, tokias kaip EUR, USD ir CAD, todėl jei esate geografinėje vietovėje, kurią palaiko „Kraken“ birža, tai yra geriausias pasirinkimas. Jei ne, raskite kitą „fiat“ biržą ir nusipirkite bet kurią iš ten išvardytų kriptovaliutų, pvz., BTC, ETH ar pažodžiui bet kurią kitą monetą..

 1. Įsigiję tam tikrą kriptovaliutą, turėsite ją iškeisti į QTUM. Jei jūsų biržoje nėra QTUM, užsiregistruokite naudodami populiarią kriptografijos mainų programą, pvz., „Binance“.
 2. Pavyzdžiui, jei turite BTC, galite nusiųsti savo BTC į „Binance“ per „blockchain“ piniginės sistemą.
 3. Perkėlę BTC, suraskite porą QTUM / BTC ir spustelėkite Pirkti.
 4. Įsigiję QTUM, dabar galite jį nusiųsti į savo oficialią „Qtum Core“ piniginę.
 5. Pagrindinėje piniginėje kairėje pusėje spustelėkite Gauti. Jūsų indėlio adresas nurodytas čia.
 6. Nukopijuokite adresą ir įklijuokite jį į QTUM atsiėmimo lauką, esančią biržos, kurioje įsigijote QTUM, „Piniginės“ puslapyje. Patvirtinkite operaciją ir palaukite. QTUM netrukus atvyks į jūsų piniginę.

Kaip uždėti „Qtum“

„Qtum“ kasyba yra procesas, nutolęs nuo to, kuris naudojamas, pavyzdžiui, „Bitcoin“ kasybai. Jo „Proof of Stake“ modelis reiškia, kad tik tie, kurie turi savo QTUM žetonus, gali patikrinti ir apdoroti operacijas „Qtum“ blokų grandinėje, o modelio masteliai suteikia didesnę atsakomybę tiems, kurie turi daugiau QTUM. QTUM akcijų paketą ir dalyvavimą gali bet kas, neatsižvelgdamas į turimą sumą, tačiau kiti kasybos reikalavimai yra turėti visą Qtum mazgą, kuris lieka internete.

„Qtum Core“ piniginė šiuo metu yra vienintelė, palaikanti statymą. Visas mazgas reiškia tiesiog kompiuterį, kuris atsisiunčia ir patikrina visas operacijas ir blokus, o ne tik blokuoja antraštes, kaip SPV modelyje. „Qtum Core“ piniginė jau turėtų būti sukonfigūruota kaip tokia. Prieš sukurdami, turėsite užšifruoti, sukurti atsarginę kopiją ir atrakinti „Qtum Core“ piniginę.

 1. Norėdami užšifruoti piniginę, atidarykite „Qtum Core“ programą ir spustelėkite Nustatymai, tada spustelėkite Šifruoti.
 2. Toliau jūsų bus paprašyta pasirinkti tvirtą slaptažodį, todėl įveskite jį ir patvirtinkite. Tada saugioje vietoje užsirašykite slaptažodį.
 3. Tada sukurkite atsarginę piniginės kopiją eidami į „File“, tada spustelėkite „Backup“. „Qtum Core“ paklaus, kur norite sukurti atsarginę failo kopiją. Pasirinkite kur nors saugiai savo kompiuteryje ir įsitikinkite, kad atsarginė kopija yra „dat“ formato.
 4. Norėdami atrakinti piniginę, eikite į „Nustatymai“ ir spustelėkite „Atrakinti“.

Programos lango apačioje pamatysite keletą piktogramų, kurios atspindi jūsų piniginės būseną (atrakinta, įdėta, užšifruota ir kt.). Atrakinę užšifruotą, finansuojamą ir atsarginę „Qtum Core“ piniginę, jūs pradėjote automatiškai laikyti savo QTUM ir galite pamatyti, kada laukiamas jūsų atlygis, pelės žymeklį virš piktogramos apačioje kairėje.

Kaip sukurti „Qtum dApps“

„Qtum“ naudojo virtualią „Ethereum“ mašiną ir palaiko suderinamumą su ja, tačiau dabar turi savo „x86“ virtualią mašiną, kuri tą patį pasiekia. Kūrėjai, norintys prisidėti prie „Qtum“ blokų grandinės, gali tai padaryti C ++, „Rust“ ir daugeliu kitų programinių kalbų. Be to, visas „Ethereum“ sudarytas pažangias sutartis galima perkelti į „Qtum“. Taip pat yra priešingai, ir šis kryžminis suderinamumas yra naudinga abiejų platformų kūrėjams. Daugelis kūrėjų pirmiausia pradėjo kurti „Ethereum“ ir integruoti „Qtum“, o tai yra nesudėtinga, atsižvelgiant į jų suderinamumą.

Įspūdingi „Qtum“ kūrėjų ištekliai yra išsamūs ir juos galima rasti https://docs.qtum.site/en/. Jie apima tokias temas kaip piniginės atkūrimas, testnet naudojimas, QRC20 žetonai ir integracija, QTUM „Amazon Web Services“, saugojimasis virtualiu privačiu serveriu ir keletas kitų sudėtingų dalykų. Dokumentai yra puikūs, net ir nežinantiems padeda suprasti ekosistemą ir sėkmingai joje naršyti.

„Qtum dApps“ naudojimas

Visą oficialių „Qtum“ decentralizuotų programų sąrašą galite rasti adresu https://qtumexplorer.io/tokens. Tai yra programos, sukurtos „Qtum“, ir daugelis jų turi savo QRC20 žetonus, kurie yra panašūs į „ERC20“ žetonų, bet tik „Qtum“, koncepciją. Tokios programos kaip „MediBloc“ demonstruoja „Qtum“ ekosistemos brandą ir jau įgijo reikšmingą trauką. „MediBloc“ yra knygos knyga, skirta konsoliduoti medicininius dokumentus ir sugriauti neefektyvius informacinius silosus, apibrėžiančius medicinos pramonės status quo.

„Bodhi“ yra dar viena „dApp“, kurioje vyksta populiari prognozavimo rinka, leidžianti vartotojams pasinaudoti savo QTUM ar pačios platformos BOT QRC20 žetonu dėl rinkoje išvardytų įvykių rezultatų. Tai pasitelkia minios žinias prekiaujant ar spekuliuojant sporto renginių rezultatais, politika, finansinio turto rezultatais ir praktiškai viskuo, kas gali turėti daug galimų rezultatų. Vartotojai gali pasitelkti „Bodhi“, kad geriau suprastų, kaip platesnė auditorija žiūri į tam tikrus dalykus, daro savo prognozes ir uždirba. Bodhi taip pat yra „Qtum Foundation“ partneris ir kartu su „Qtum“ kuria oficialų decentralizuotą mainą „blockchain“, taip pat kitus ambicingus projektus, tokius kaip „Qrypto“ – naršyklės plėtinio piniginę, kuri palengvins sąveiką su „dApps“..