Stebėkite (KEEP) apžvalgą – pirmasis privatus „Ethereum“ kompiuteris

Monetos pavadinimas Laikyk
Monetos ženklas LAIKYKITE
Žetono tipas ERC20
Iš viso žetonų 1 000 000
Svetainės URL https://keep.network/

Baltosios knygos URL https://backend.keep.network/whitepaper

„Keep“ tikslas yra pateikti saugų daugiapartinį skaičiavimą (sMPC), kuris leidžia generuoti, saugoti, saugoti, šifruoti ir perduoti duomenis daugeliui asmenų viešoje „Ethereum“ blokų grandinėje. Kitaip tariant, tai suteikia „Ethereum“ privatumo sluoksnį, leidžiantį perduoti informaciją apie „blockchain“, kuri yra privati ​​net ir jai pačiai..

Straipsnio santrauka

  • Idėja ir komanda, kurios laukia
  • „Keep“ technologija
  • Laikykite žetonus
  • „Keep Network“
  • ICO ir gairės

Laikyti svetainę

Idėja ir komanda, kurios laukia

Nors viešosios blokų grandinės finansų pasauliui suteikė daugiau skaidrumo ir patikrinamumo nei bet kada anksčiau, jos taip pat kėlė privatumo problemų. Šiuo metu dabartinėje viešojoje „blockchain“ sistemoje yra labai sunku dalytis ir užtikrinti tokios informacijos kaip kredito balas privatumą, kad būtų galima įvertinti skolininko riziką gauti paskolą (informaciją, kurią skolininkas gali norėti atskleisti tik atitinkamoms šalims). Privatumo iššūkis nėra nauja koncepcija „Bitcoin“ ir „Ethereum“ kūrėjams.

„Kai aš ir kiti kalbamės su įmonėmis apie savo programų kūrimą„ blockchain “, visada iškyla du pagrindiniai klausimai: mastelio mastas ir privatumas“, – „Ethereum“ tinklaraštyje parašė „Ethereum“ įkūrėjas Vitalijus Buterinas..

„Keep“ komandoje yra Mattas Luongo ir Corbinas Ponas, abu „Fold“ įkūrėjai, projekto tikslas – priversti žmones išleisti bitkoinus realiame pasaulyje. Jiedu kartu įkūrė kelias įmones. Mato patirtis slypi techniniuose sugebėjimuose, turint ilgametę kriptografijos patirtį, o Corbino patirtis – gynybos pramonėje.

Pagrindinis „Keep“ principas yra tai, kad jūs turite galimybę kontroliuoti savo duomenis ir idėją, kuri ypač aktuali saugumo atakų, tokių kaip „Equifax“, „Home Depot“ ir „Target“, epochoje. Jis skiriasi nuo „Nucypher“ tuo, kad daugiausia dėmesio skiria asmeniniam skaičiavimui, o ne dalijimuisi failais. „Enigma“ taip pat turi panašų privatumo protokolą, tačiau jis patiria „Sybil“ riziką, kaip ir kitos daugiašalės skaičiavimo (MPC) sistemos.

„Keep“ komanda palaiko partnerystę su „Lendroid“, atviru protokolu, leidžiančiu decentralizuotą skolinimą ir prekybą, ir „District0x“, decentralizuotų rinkų ir bendruomenių tinklu. Abu jie dirba „Ethereum“ tinkle.

Laikyti komandą

„Keep“ technologija

„Keep“ technologija sprendžia iššūkį sukurti viešai patikrinamą, decentralizuotą, cenzūrai atsparią programą, kuri leistų perduoti privačius duomenis. Saugokite darbus ir tvarkykite privačius duomenis ne grandinėje, bet dirba su išmaniosiomis sutartimis, kurios yra grandinėje.

Prieš „Keep“ buvo keli būdai, kaip perduoti privačius duomenis „blockchain“, kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų:

  • Maišos atskleidimas – sutartys, galinčios gauti ir manipuliuoti privačių duomenų maiša, dar vadinamos įsipareigojimais. Vartotojai pirmiausia atskleidžia privačius duomenis ne grandinėje, prieš įtraukdami juos į grandinę. Trūkumas yra tas, kad vartotojai turi būti prisijungę, kad prireikus perduotų ir gautų privačius duomenis ir patvirtintų maišas.
  • Privatus „blockchain“ – privatūs „blockchain“ taip pat žinomi kaip leidimų knygos ir leidimai. Pavyzdžiui, JP Morgano kvorumas ir „Microsoft Colo Framework“. Privačios „blockchain“ trūkumai yra tai, kad jie nėra vieši, neteikia atskaitomybės, nėra atsparūs cenzūrai ir nėra patikimi.
  • Nulinių žinių įrodymai – įrodymai, patvirtinantys nepažįstamus žmones su sunkiais klausimais, į kuriuos gali atsakyti tik tas nepažįstamasis, turintis tapatybę. Pavyzdžiui, tarkime, kad kažkas nori įrodyti, kad turi prieigą prie privačios informacijos, neatskleisdamas jokiu būdu su privačia informacija susijusios informacijos. Užuot šifravęs tam tikrą pranešimą, asmuo įrodo savo tapatybę ir galimybę pasiekti privatų raktą. Privatus raktas (arba slaptas) lieka privatus. Tačiau žinių neturėjimas vis dar neleidžia tiesiogiai perduoti privačių duomenų ir reikalauja, kad dalyviai būtų prisijungę.

Naujų šio iššūkio sprendimai yra saugyklos arba privačių duomenų talpyklos. Laikydamasis „Ethereum“ sutarčių, privatus saugojimas ir skaičiavimas į viešąjį blokų grandinę patenka be jokios rizikos iš trečiosios šalies.

Tai pasiekiama trimis pagrindiniais būdais:

  • Kriptografija – naudojant saugų daugiašalį skaičiavimą (sMPC) – procesą, kurio metu keliems dalyviams suteikiama paslaptis, ir paslaptis turi atskleisti ją apskaičiuodama. Tai galima padaryti neatskleidus paslapties nė vienam dalyviui.
  • Paskatos – tinklo dalyviai skatinami saugoti paslaptis ir bausti už netinkamą elgesį (pvz., Pasidalijimą paslaptimis).

Nenuspėjamumas – tinklo dalyviai surenkami atsitiktine tvarka, kad niekas negalėtų nusitaikyti į konkrečias paslaptis. Tai atliekama naudojant „Key“ Random Beacon technologiją.

Kaip naudoti „Keep“

Realus „Keep“ pritaikymas paveiks finansų, sveikatos priežiūros ir verslo pasaulį be daugelio kitų. Pvz., „Keep“ leis „Dead Man Switch“ – įrenginį, kuris automatiškai įjungia pasitikėjimo ir turto planą tuo atveju, jei testamento savininkas yra neveiksnus..

Laikykite žetonus

„Keep“ žetonai taip pat žinomi kaip „darbo žetonai“. Jie skiriasi nuo žetonų, naudojamų kaip mokėjimas tinkle, nes jūs turite įrodyti ir užrakinti valdas (kitaip vadinamus „kuoliukais“), kad galėtumėte dalyvauti tinkle. „Staking“ sumažina išpuolius, nes brangsta tinklo perėmimas (t. Y. „Sybil“ išpuoliai) ir sukelia ekonominių nuostolių visiems, turintiems neigiamų ketinimų tinkle. Stabdymas atliekamas dviejų savaičių laukimo laikotarpiu, kad vartotojai negalėtų greitai statyti ir likviduoti savo žetonų.

„Mūsų simbolinis modelis yra panašus į taksi medalionus. Jūs turite „Keep“, jums priklauso ir jūs galite gauti naudos iš privatumo teikėjo. Mokėjimai yra prastas žetonų naudojimo atvejis. Tiesą sakant, dauguma sistemų, kurios naudoja žetonus mokėjimui, tai padarė tik tam, kad įgalintų lėšų rinkimo mechanizmą. Mes nenorime, kad jis būtų naudojamas mokėjimams, nes tai yra visos sistemos mokestis, palyginti su naudojimu, ir vienas iš šauniausių dalykų, kuriuos gali padaryti, yra leisti inžinieriams kurti save skatinančias sistemas, kurios pačios gali augti. Vertę taksi medalionams suteikia galimybė jas panaudoti kartu su savo pastangomis užsidirbti pinigų “, – aiškina vienas iš įkūrėjų Mattas Luongo..

Iš viso yra milijonas „Keep“ žetonų, pusė jų bus parduodami viešajame ir privačiame pardavimuose.

„Keep Network“

„Keep“ tinklas naudoja saugiklius arba nedidelius privačios saugyklos vienetus, kad saugiai užšifruotų ir saugotų asmeninius duomenis.

„Keeps“ perdavime dalyvauja dvi šalys:

  • Klientas – tie, kurie moka už saugojimo saugojimo galimybes naudoti paslaptis.
  • Teikėjai – tie, kurie turi saugojimo žetonus ir naudoja juos skaičiuodami bei saugodami paslaptis.

Išlaikymas gali būti padalintas vienam ar daugiau paslaugų teikėjų. Kiekvienas asmuo gali valdyti saugojimo paslaugų teikėją, tačiau šie paslaugų teikėjai turi įdėti pinigus į eilutę. Šie „Keeps“ turi būti labai prieinami, dar kartą tvirti duomenų praradimai ir išlaikyti konfidencialumą bei duomenų vientisumą.

„Keep“ tinkle šiuo metu yra du pagrindiniai sMPC teikėjų tipai: paprastas ir pasirašantis.

  • Paprasti „sMPC“ palaikymai palaikomi mazgais. Kiekvienas iš šių mazgų turi dalį paslapties, tačiau paslaptis negali būti atskleista be visų mazgų bendradarbiavimo. Vienintelis būdas tai padaryti yra „Shamir“ slaptas bendrinimas ir kiekvienos dalies šifravimas atitinkamo mazgo viešuoju raktu. Tik tada paslaptis gali būti paskelbta viešai „blockchain“ arba „off-chain“.
  • „SMPC Keeps“ pasirašymas apima jų apsaugą pseudo atsitiktiniais numeriais ir duomenų pasirašymą bei šifravimą. Pasirašydamas saugo sutartis ir už jos ribų. Skaičių generavimo atsitiktinių imčių parinkimas yra geresnis nei dabartiniai viešųjų blokų grandinių metodai, todėl jis tampa saugesnis.

Ateityje bus sukurta daugiau paslaugų teikėjų.

Tiek klientams, tiek tiekėjams suteikiamos paskatos užkirsti kelią netinkamam elgesiui tinkle. Nors klientai turi įsigyti „Keeps“ duomenų saugyklą naudodami vietinį prieigos raktą arba „Ether“, paslaugų teikėjams mokama už tai, kad kompiuterio energija ir saugykla būtų naudojama naudojant saugyklas. Kiekvienas naujas „Keep“ kainuoja dar vieną užstatą. Teikėjai gauna užmokestį už saugiai veikiantį „Keeps“ laikui bėgant ir riziką už netinkamą elgesį.

Išlaikykite kliento paskatas

Laikykite teikėjų paskatas

„Keep“ prekyvietė sujungia klientus ir tiekėjus atsitiktinės atrankos būdu, vadinamu atsitiktiniu švyturiu, kad būtų užtikrintas teisingumas. „Keep“ tinklo nariai priskiriami slenksčio grupei. Kiekviena grupė turi savo kriptografinį parašą. Kiekvieną kartą, kai prašoma numerio, pagal ankstesnį skaičių pasirenkama nauja grupė ir sukuriamas kriptografinis parašas, sukuriantis kitą atsitiktinį skaičių. Šis metodas vadinamas slenksčio relė, nes kiekvienas naujas sugeneruotas skaičius yra pagrįstas ankstesniu skaičiumi. Atsitiktinis švyturio dizainas buvo pagrįstas „Dfinity“ komandos sukurtu darbu.

ICO ir gairės

„Keep“ dar nepaskelbė apie žetonų pardavimą ar bet kokio oro kritimą, tačiau tikimasi, kad tai bus įvykdyta 2018 m. „Keep“ lėšų rinkimo žetonų pardavimo tikslas yra 30 mln. USD. Dalyvavimas ICO vyks kartu su „Ethereum“ ir „Bitcoin“.

Tuo tarpu bendrovė sukūrė „Keep Guardian“, valdomą programiškai, kad apsaugotų savo bendruomenę nuo sukčiavimo ir sukčiavimo iki viešo pardavimo. Planuokite, kad žetonai būtų prieinami iškart po viešo pardavimo, kad visi norintys galėtų dalyvauti.

2018 m. Trečiąjį ketvirtį „Keep“ planuoja pradėti privačias išmaniąsias sutartis.