Kas yra maišos rodiklis ir kodėl tai svarbu?

Galbūt girdėjote apie maišos normą. Galbūt jūs girdėjote apie tai, kaip jis kyla ar mažėja, ar kaip galėtumėte uždirbti daugiau pinigų, jei tik padidintumėte. Kas tai yra ir kaip jis veikia? Ar tai svarbu ir ar reikia ką nors daryti? Štai apie ką viskas.

Ne, maišos norma nėra kažkoks keptų pusryčių užkandis. Trumpai tariant, maišos rodiklis yra metrika, leidžianti palyginti kompiuterio kasybos galią ir „blockchain“, pvz., „Bitcoin“, apdorojimo galią. Didesnis tinklo maišos rodiklis reiškia, kad nagrinėjama blokų grandinė gali apdoroti daugiau darbo per tą patį laikotarpį nei ta pati blokų grandinė su mažesniu maišos rodikliu. Kaip kalnakasis, didesnis maišos rodiklis iš jūsų kompiuterio gali reikšti, kad turite didesnes galimybes gauti blokinį atlygį.

Maišos koeficientai yra tokios galios vienetai kaip stabdžių arklio galia jūsų automobiliui arba gigahercai jūsų kompiuterio procesoriui. Tai metrika, skirta palyginti ir įvertinti galimą galią.

Kas yra maišos rodiklis?

Yra du maišos normos tipai. Pirmoji metrika yra „maišos norma“ arba „maišos rodiklis“. Tai matas, kiek maišų jūsų kalnakasių platforma ar kompiuteris gali apskaičiuoti, dažnai per vieną sekundę.

Tinklo maišos rodiklis matuoja bendrą turimą tam tikros blokų grandinės galią. Tai yra visa skaičiavimo galia, kurią „blockchain“ suteikia vartotojai iš viso pasaulio. Jei pradėtume „Blocks Decoded blockchain“ (galbūt naudodami kriptovaliutos platformą „Waves“), maišos norma būtų lygi nuliui, kol kalnakasiai pradės kasinėti ir dalytis savo skaičiavimo galia. Jei Gavinas ir Danas abu prisideda po vieną maišos per sekundę, bendras tinklo maišos rodiklis būtų du maišos per sekundę. Tikrojo gyvenimo maišos rodikliai yra kur kas didesni nei vienas ar du maišos per sekundę, bet jūs suprantate.

Maišos greitis matuojamas maišymais per sekundę arba H / s. Dabartinės didelio našumo grafikos plokštės gali apskaičiuoti 50 MH / s diapazoną, ty 50 Megahashes per sekundę arba 50 milijonų maišų..

Hašišas yra lenktynės: naudodamiesi „Bitcoin“ ir kitomis „Proof of Work“ blokų grandinėmis, kalnakasiai tarpusavyje konkuruoja, kad pirmiausia apskaičiuotų teisingą maišų ir pretenduotų į prizą. Didėjant jūsų maišos per sekundę greičiui, padidinkite tikimybę patekti į „Jackpot“ loterijoje „Bitcoin“.

Dabartinė viso Bitcoin tinklo maišos norma yra 68 EH / s. EH reiškia „Exahash“, kuris yra 68 milijonai milijonų. Tai 68 su 18 nulių po jo!

Kodėl svarbi maišos norma?

Maišos norma turi didelę įtaką „blockchain“ greičiui. Grįžtant prie teorinio „Blocks Decoded blockchain“ pavyzdžio, ši maišos norma 2 H / s yra siaubinga. Nors tai gali veikti su vienu ar dviem vartotojais, jūs negalite išplėsti tinklo. Nors blokinis atlygis yra kalnakasių paskata išgauti Bitcoin ir kitas kriptovaliutas, kartais Bitcoin kaina, elektros kaina arba abu reiškia, kad ne visada ekonomiškai naudinga išgauti Bitcoin, o kalnakasiai gali pereiti prie kitų monetų tikėdamiesi uždirbti daugiau pinigų.

Norėdami sustabdyti tinklo šlifavimą iki visiško sustojimo, kalnakasius reikia skatinti pasilikti, o tokie žmonės kaip jūs ir aš vis tiek nori pervesti savo lėšas per tą patį laikotarpį, kokio tikėjomės. „Bitcoin“ neveiktų, jei vidutinė operacijos trukmė keistųsi kaskart, kai kas nors nustotų kasinėti. Nors kartais susidaro spūstys, kasybos sunkumai padeda tai kontroliuoti.

Kasybos sunkumai apibrėžia, kaip sunku išgauti Bitcoin ar kitas kriptovaliutas. Koreguojant šį sunkumą, teorija yra ta, kad kalnakasiai norės toliau kasinėti, o vidutinis blokavimo laikas išliks maždaug toks pat, išlaikant sandorius.

Jei kalnakasių yra nedaug (tinkle mažas maišos rodiklis), sunkumai krinta, todėl lengviau išgauti naujus „Bitcoins“. Tai tarnauja dviem tikslams. Pirma, dabartiniai kalnakasiai gali apdoroti daugiau operacijų, padėdami sklandžiai veikti tinkle. Be to, tai skatina kitus kalnakasius pradėti arba atnaujinti Bitcoin kasybą. Jei dabar lengviau išgauti „Bitcoin“, palyginti su praeitą savaitę, tai kainuos mažiau pinigų ir padidės galimybė užsidirbti atlygį. Tai vilioja kalnakasius grįžti prie „Bitcoin“. Kai prie tinklo prisijungia daugiau kalnakasių, sunkumai vėl padidėja. „Bitcoin“ perpus sumažinimas veikia kartu su kasybos sunkumais, kad kalnakasiai domėtųsi „blockchain“.

Paskutinis svarbus tinklo maišos normos aspektas yra saugumas. Jei maišos lygis smarkiai sumažėja, 51% išpuolis tampa lengvesnis. Tai yra bloga žinia bet kuriam „blockchain“, todėl išlaikant aukštą maišos rodiklį tokias atakas sunku padaryti.

Aš turiu (Hash) galią!

Dabar jūs viską žinote apie maišos normą, ką darysite? Ar pradėsite sekti „Bitcoin“ tinklo maišos rodiklį ir evangelizuoti kiekvieną kartą, kai jis pasiekia naują visų laikų rekordą? Arba pradėsite kasinėti savo žaidimų kompiuteryje ir įsivelsite į didelio našumo GPU sistemų pasaulį, maišos per vatą skaičiavimus ir entuziastingus maišymo tarifų palyginimus tarp konkuruojančių GPU modelių?

Jei nesate tikri, kad jūsų kompiuteris gali valdyti didžiulius maišos rodiklius, reikalingus norint uždirbti bet kokį pinigų kasybą „Bitcoin“, ar svarstėte galimybę prisijungti prie geriausių kasybos baseinų? Arba kaip paleisti savo lengvą mazgą. Visa smagu išgauti Bitcoin be sąskaitų už elektrą!