Koks yra „Ethereum“ patvirtintas akcijų paketo protokolas?

„Ethereum“ naudoja „Proof of Work“ (PoW) sutarimo algoritmą, kad paleistų savo blokų grandinę. Kalnakasiai varžosi kaldami kitą bloką ir uždirbdami atlygį. Darbo įrodymą sunku atlikti skaičiavimais, tačiau kitiems lengva įrodyti, kad jūs atlikote darbą, taigi ir vardas.

Dalies įrodymas (PoS) skiriasi nuo „PoW“. Niekas nekonkuruoja su PoS konsensuso algoritmu. Vietoj to, algoritmas pasirenka, kas gaus atlygį, atsižvelgdamas į bendrą turimų monetų skaičių. Jei turite daugiau monetų, greičiausiai gausite atlygį. „Ethereum“ būsimas perėjimas iš „PoW“ į „PoS“ vadinamas „Casper“.

Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie bendro sutarimo algoritmus, pažiūrėkite į mūsų darbo palyginimo ir akcijų paketo palyginimo palyginimą.

Kaip veiks Ethereum akcijų paketo įrodymas?

Naudodamiesi „PoS“, tikrintojai (visi, norintys patvirtinti sandorius) stato už blokus, kurie dar nėra grandinėje. Jei šis blokas bus įtrauktas į grandinę, tada visi, lažinęsi už jį, gauna dalį atlygio proporcingai savo statymui. Jei blokas nebus įtrauktas į grandinę, jūs neprarasite savo statymo. Svarbu pažymėti, kad negalima išleisti jokių lėšų, kurios šiuo metu yra statomos. Šios lėšos įšaldomos, ir tai yra esminė akcijų paketo dalis.

Naudojant „PoS“ nėra baudos ir jūs niekada neprarasite savo lėšų. Dalijimasis yra nemokamas ir net jei įvyktų nelaimė arba jūs neuždirbtumėte pinigų, jūs vis tiek turite visas pradines lėšas. Čia glūdi problema. Kaip ir 51 proc. Atakų, kurios gali kankinti „PoW“ tinklus, galima valdyti arba nusipirkti kelią į „PoS“ tinklą. Jei turite daugiau nei 51% „PoS“ tinkle apyvartoje esančių monetų, galite ją valdyti, nes turite didžiąją dalį. Niekas neturi daugiau monetų nei jūs, todėl niekada negalite balsuoti ir galite nurodyti, kurie blokai bus patvirtinti ar ne.

Tai bloga naujiena tinklui, nes ji nebėra decentralizuota! Valdydami 51% tinklo, galite įsivaizduoti, kaip kenkėjiškas personažas gali sugadinti viską. Galite patvirtinti blogus blokus, padirbtus sandorius ar pavogti visų pinigus. Kai tinklai patiria 51% ataką, dažnai sunku atsigauti.

Casperis siekia užkirsti kelią šiai problemai labai paprastai. Jis įgyvendina saugumo funkciją, skirtą nubausti už blogą elgesį. Visi, kurie elgsis nepageidaujamai (pavyzdžiui, balsuodami už kenkėjiškus blokus), praras visą savo dalį. Tai daro brangų verslą, manipuliuojantį tinklu. Tai taip pat reiškia, kad mazgai gali netyčia patekti į šios taisyklės pažeidimą. Stebėdamas monetas tampi tikrintoju. Jei jūsų mazgas per šį laiką (net netyčia) neprisijungs, taip pat prarasite savo lėšas.

Ši taisyklė gali atrodyti griežta, tačiau ji naudinga visiems tinklo žmonėms. Jūs esate ne tik saugus nuo kenkėjiškų veikėjų, bet ir greičiausiai ten išliks kiekvienas tinklo mazgas, užtikrinantis patikimą ir nuoseklią paslaugą.

Ar „Ethereum“ vis tiek bus pelninga įrodžius akcijų paketą?

Grįžtant prie dabartinio „Ethereum“ „PoW“ konsensuso algoritmo, kalnakasiai, išsprendę galvosūkį, pirmiausia uždirba sveiką atlygį. Naudodamiesi „PoS“, kaip kas nors uždirbs pinigus ir kokia paskata tvarkyti operacijas?

Kiekvienas naujas bloko kūrėjas uždirba operacijos mokestį už bloko apdorojimą. Tai yra mažesnė už pinigus, uždirbtus išgaunant „PoW“ blokų grandines, tačiau „PoS“ patvirtinimui reikalingos pastangos yra daug mažesnės nei „PoW“. Norint prisijungti nereikia šimtų kompiuterių ar išgalvotų ASIC kalnakasių, taip pat nereikia gilių kišenių, kad galėtumėte finansuoti didžiulę sąskaitą už elektrą. Beveik iš karto galite pradėti prisidėti prie „PoS“ pirkdami keletą „PoS“ žetonų.

Kai „Ethereum“ persijungia į „Casper“, jums reikia nerimauti tik dėl to, kad jūsų tikrintuvas gerai veiktų ir būtų prieinamas statant, kad neprarastumėte savo akcijų..

Yra daugiau nei vienas „Casper“

Casper yra bendras dviejų vykdomų mokslinių tyrimų pavadinimas.

„Casper the Friendly Finality Gadget“ (FFG) yra sprendimas susieti dabartinį „PoW“ algoritmą su naujuoju „PoS“ algoritmu. Tai nėra tobula, bet palengvins perėjimą. Iš esmės, FFG yra „PoW“ ir „PoS“ hibridas, sukurtas palengvinti „Ethereum“ perdavimą.

FFG ir toliau vykdys „PoW“ blokų grandinę, tačiau kas 50 operacijų tinklas patikrins rezultatus naudodamas „PoS“. Tai yra tarsi išplėstinis bandymas prieš paleidžiant visą „PoS“ tinklą. Tai padės užtikrinti, kad „PoS“ algoritmas yra tvirtas ir stabilus, o visos klaidos ar didelės problemos gali būti išspręstos.

„Casper the Friendly GHOST“: „Correct-by-Construction“ (CBC) yra visas žingsnis į „PoS“. Tokiu būdu tinklas 100% veikia „PoS“. Nebėra kasybos ir kelio atgal.

Kada „Ethereum“ pereis prie „Casper“ akcijų įrodymo?

Tikimasi, kad Casperas pereis per metus 2019–2020 m. Neįmanoma pateikti konkretaus laiko plano, nes tai yra sudėtinga problema. Pokyčių valdymas yra milžiniška šio projekto užduotis, ir visiems perkelti tai, kas prilygsta visiškai naujai „blockchain“, yra didelis iššūkis. Tie, kurie dalyvauja kenkėjiškoje veikloje, bus atsparūs pokyčiams, kaip ir tie, kurie šiuo metu turi didelę dalį kasybos įrangos ar uždirba deramą pelną.

Sužinokite daugiau apie „Ethereum“ ir „Casper“

Dabar jūs žinote, kas tai yra, ar jus jaudina Casperas? Jei norite ir toliau dalyvauti diskusijoje, pažvelkite į šias „Ethereum“ bendruomenes:

Leiskite mums „Twitter“ @blocksdecoded savo mintis apie Kasperį.