Kas yra „Bitcoin“ bankomatas ir ar yra vienas šalia manęs?

„Bitcoin“ bankomatai yra greitas ir paprastas būdas įsigyti „Bitcoin“ naudojant grynuosius pinigus arba debeto kortelę. Tai yra kitas žingsnis link pasaulinio kriptovaliutos įsisavinimo, tačiau kaip jie veikia ir ar turėtumėte jį naudoti? Kokią naudą jie teikia mainams ar tarpusavio paslaugoms, tokioms kaip „LocalBitcoins“? Čia yra svarbūs faktai.

Kas yra Bitcoin bankomatas?

„Bitcoin“ automatinis kasos aparatas (ATM) leidžia nusipirkti „Bitcoin“ ir kartais atlikti kitas „blockchain“ operacijas iš fizinio kiosko. Tai gali būti vietinėje savitarnos parduotuvėje, prekybos centre ar kitoje plačiosios visuomenės naudojamoje erdvėje. Kai kurie „Bitcoin“ bankomatai palaiko dvipusį funkcionalumą, pagal kurį galite parduoti „Bitcoin“ ir išsiimti lėšų į savo banko sąskaitą ar grynuosius pinigus per patį aparatą. Mainais už grynuosius pinigus ar skaitmenines lėšas gausite „Bitcoin“ piniginės adresu arba gausite popierinės piniginės atspausdintą.

Vienas didžiausių Bitcoin pirkimo per bankomatą privalumų yra greitis. Tai skiriasi priklausomai nuo mašinos, tačiau sandoris dažnai prasideda iškart, kai tik turite pakankamai lėšų. Tai gali būti greita kaip 15 sekundžių, tačiau jei turite daug pastabų, tai gali užtrukti ilgiau. Daugelis bankomatų priima grynuosius ar debetines korteles, tačiau kadangi dauguma bankų blokuoja kriptovaliutų pirkimus kreditinėmis kortelėmis ar kitomis „Bitcoin“ kredito pirkimo galimybėmis, gali būti, kad negalėsite užbaigti pirkimo naudodamiesi kitomis mokėjimo galimybėmis..

Daugelis „Bitcoin“ bankomatų prisijungia prie jų maitinimo stoties. Šie mainai įgalina prekybą ir užtikrina, kad galite gauti savo „Bitcoin“ kuo greičiau. Nebendraujate su kitu asmeniu, norinčiu parduoti, todėl nereikia depozitinių sąskaitų, teisininkų ar sutarčių. Dėl šios priežasties, patogumo faktoriaus ir vietinės mašinos naudojimo išlaidos, „Bitcoin“ bankomatų mokesčiai dažnai būna per dideli. Vidutinis 50 USD arba maždaug 16% sandorio mokestis nėra neįprastas.

Kadangi šias mašinas dažnai maitina mainai, norint užbaigti pirkimą, gali tekti susikurti paskyrą arba naudoti esamą. Nors kai kurie „Bitcoin“ bankomatai leidžia atlikti anoniminius sandorius (ypač mažesnių pirkinių atveju), tai yra mažiau paplitusi funkcija. Net jei jums nereikėjo atlikti jokio žinojimo apie savo klientą (KYC) patvirtinimo, vis tiek turite sumokėti grynaisiais, kad liktumėte anonimas.

Kaip naudotis Bitcoin bankomatu?

„Bitcoin“ bankomatai skiriasi kokybe, funkcijomis ir gamintojais, tačiau jie dažnai veikia taip pat:

  1. Pasirinkite mokėjimo pasirinkimą ir bendrą perkamų „Bitcoins“ skaičių
  2. Užbaikite mokėjimą
  3. Nuskaitykite savo piniginės QR kodą (jei jau turite „Bitcoin“ piniginę)
  4. Surinkite popierinę piniginę (jei dar neturite piniginės)

„Bitcoin“ bankomatuose gali būti taikomi apribojimai, susiję su visa grynųjų pinigų verte, kurią galite nusipirkti, bendrą turimą „Bitcoin“, KYC reikalavimus ir dar daugiau. „Bitcoin“ bankomatuose beveik visada yra stebima vaizdo stebėjimo sistema dėl galimai didelių pinigų kiekių.

Jei nesate tikri, kaip valdyti tam tikrą mašiną, ar kyla problemų, netoliese dažnai yra parduotuvės operatorius, kuris gali patarti dėl tolesnių veiksmų arba pasiūlyti galimą sprendimą.

Ar rizikinga naudotis Bitcoin bankomatu?

Atsižvelgdami į kortelių klonavimo įrenginių paplitimą debeto / kreditinių kortelių rinkoje, esate teisūs susirūpinę bet kurio „Bitcoin“ bankomato saugumu. Ką daryti, jei mašina įsilaužta? Ką daryti, jei jis praranda galią mano sandorio metu arba pavagia mano pinigus neišduodamas jokio Bitcoin?

Su bet kuriuo „Bitcoin“ bankomatu susijusi rizika skiriasi priklausomai nuo mašinos ir vietos. Jei esate šešėliniame miesto rajone, gali reikėti būti kruopštesniems nei prabangiame rajone. Didelių grynųjų pinigų kiekių nešiojimas gali atkreipti nepageidaujamą dėmesį, ypač todėl, kad visi, kas naudojasi „Bitcoin“ bankomatu, gali išleisti didelę pinigų sumą. Vagys gali nukreipti mašiną naudojančius žmones.

Be to, „Bitcoin“ bankomate prie jo gali būti pritvirtinta kortelių skimmerė arba kas nors gali pavogti jūsų naują popierinę piniginę. Naudojant „Bitcoin“ bankomatą verta būti kruopščiam. Visada įsitikinkite, kad dirbate gerai apšviestoje vietoje su švariu ir funkcionaliu bankomatu. Jūs nežinote, kaip gerai mašina veikia, bet jei ji yra švarios būklės švarioje aplinkoje, turėsite mažiau problemų nei nešvari sena mašina, padengta grafiti.

Kibernetinio saugumo aspektą išbandyti yra sunkiau. Tyrėjai neseniai atskleidė potencialią „Bitcoin“ bankomatų kenkėjišką programą, skirtą gryniesiems iš mašinos išduoti. Nors tai daro įtaką bankomatų savininkams / operatoriams, o ne jums, tai kelia susirūpinimą dėl jų skaitmeninio saugumo. Jei jie gali užsikrėsti taip, kad piktadariai galėtų išleisti grynuosius pinigus pagal valią, kas trukdo jiems užgrobti paimti jūsų Bitcoins? Kas trukdo įsilaužėliui persiųsti savo „Bitcoins“ į savo sąskaitą ir padovanoti manekeno popierinę piniginę?

Nors dauguma mašinų turi aliarmus, galite naudoti mašiną, kur jau turite sąskaitą biržoje. Tai riboja bet kokios atakos metu padarytą žalą. Bankomatą valdanti birža gali siųsti lėšas jūsų piniginės adresu, kuris jau yra byloje, o ne generuoti naują sąskaitą ir atlikti operaciją grandinėje..

Kur mano artimiausias Bitcoin bankomatas?

Geriausias būdas rasti artimiausią „Bitcoin“ bankomatą yra internetinė paslauga Monetų bankomatų radaras. Ši nemokama paslauga naudoja jūsų buvimo vietą (arba jūsų pasirinktą adresą), kad parodytų jums artimiausius „Bitcoin“ bankomatus.

Ši paslauga parodo parduotuvės pavadinimą, atstumą nuo jūsų vietos, bendruosius mokesčius ir bet kokius dienos mašinų apribojimus. Jame pateikiama kelių kriptovaliutų, įskaitant „Ethereum“ ir „Litecoin“, informacija. Tai taip pat rodo vartotojo atsiliepimus apie mašinos būseną, jei mašina yra prisijungę, ar ne, taip pat vietos atidarymo laiką (jei yra) ir mašinos gamintoją.

Pradėkite naudoti „Bitcoin“ bankomatą jau šiandien!

Dabar jūs žinote, kokie jie yra ir kaip jie veikia, ar pradėsite naudoti „Bitcoin“ bankomatą? Ar yra net vienas šalia jūsų? Norėtume išgirsti jūsų mintis „Twitter“, todėl prisijunkite prie diskusijos @blocksdecoded.

Nepamirškite užsitikrinti privačių raktų įsigiję bet kurią kriptovaliutos sumą.