Kas yra „Bitcoin ETF“ ir kodėl SEC neleidžia?

Bitcoin investuotojai nori daugiau iš kriptovaliutos. Arba kai kurios finansinės institucijos nori, kad „Bitcoin“ būtų patrauklesnis išorės investuotojams.

Kaip? Sukūrimas Bitcoin biržoje prekiaujamas fondas (ETF). „Bitcoin ETF“ leistų investuotojams prekiauti „Bitcoin“ akcijomis niekada neturint kriptovaliutos, atveriant visiškai naują rinką kriptovaliutų investuotojams..

Tačiau Vertybinių popierių biržos komisija (SEC) nėra linkusi kurti tokios rinkos. Tiesą sakant, SEC uždarė daugiau nei penkis bandymus sukurti „Bitcoin ETF“ vien 2018 m.

Kas iš tikrųjų yra „Bitcoin ETF“? Kokia yra nauda ir kodėl investuotojai norėtų, kad ji pirktų faktinius kriptovaliutos vienetus? Ar tai būtų gerai, ar blogai? Štai ką reikia žinoti.

Kas yra ETF?

ETF yra investicinis fondas, leidžiantis investuotojams investuoti į turtą nereikalaujant tiesiogiai pirkti išvardyto turto. Kitaip tariant, ETF stebi prekės kainą: judant prekės vertei, keičiasi ir ETF kaina.

Be to, ETF galite užimti ilgas ir trumpas pozicijas. Jei manote, kad turto rinka žlugs, galite „parduoti“ ETF ir pelną, kai jis mažės. Kita vertus, jei manote, kad turto rinka pakils, galite „nusipirkti ilgai“ ir pelno, kylant kainai..

Pagrindinis dalykas yra tas, kad galite investuoti daugiau į žaliavas, nereikalaudami įvairių mainų. ETF yra gana nauja finansinė priemonė, kai pirmasis ETF pradėjo veikti 1993 m., Tačiau vienintelis per pastaruosius 10–15 metų ETF tapo populiariu investicijų metodu, ypač pradedantiesiems.

Kas yra Bitcoin ETF?

Taigi „Bitcoin ETF“ yra fondas, kuris seka Bitcoin kainą. Investuotojai gali pirkti į „Bitcoin ETF“, patys pirkdami „Bitcoin“. Nors įsigyti ir laikyti Bitcoin yra lengviau nei bet kada, kai kurie investuotojai nori tik patekti į rinką ir jokių kitų komplikacijų.

Svarbiausia yra leisti būsimiems investuotojams diversifikuoti savo investicijas kriptovaliuta ir „blockchain“ turtu.

Kodėl ne tik nusipirkti šiek tiek Bitcoin?

Investuotojai nenori susidoroti su kriptografinėmis biržomis ir neprivalo saugiai laikyti savo kriptovaliutą. Kai kurie investuotojai greičiausiai turi sąskaitas tradicinėse biržose ir norėtų toliau prekiauti saugioje, gerai pažįstamoje aplinkoje.

Be to, ETF investuotojai supranta kur kas labiau nei kriptovaliutos. Investuotojai, norintys patekti į kriptovaliutų erdvę, gali naudoti „Bitcoin ETF“, kad galėtų investuoti naudodamiesi turimomis žiniomis, užuot skyrę laiko sužinoti apie kriptovaliutų rinkų ypatumus..

Galiausiai, nors dabar yra „Bitcoin“ ateities sandoriai ir galimybė parduoti „Bitcoin“ „BitMEX“, tradiciniai investuotojai gali naudoti „Bitcoin ETF“ dar vienai trumpojo pardavimo galimybei. (Vėlgi, nenaudojant kriptovaliutos mainų ar paslaugų.)

Ko reikia Bitcoin ETF sėkmei?

Yra keletas pagrindinių savybių, kurias SEK išnagrinės prieš priimdamas būsimą ETF:

  • Manipuliacija. Kaip skaitėte aukščiau, SEC yra atsargus dėl Bitcoin ir kriptovaliutų dėl didelių rinkos manipuliavimo galimybių.
  • Vertė. Kaip būsimi ETF valdytojai vertins nepastovią Bitcoin kainą, palyginti su tresto akcijomis? Be to, kaip būsimas patikos fondas investuotojams nustatys akcijas?
  • Kaina. ETF stebi tam tikros rinkos kainą. Bitcoin yra nepastovus, todėl jis gali spėlioti. SEC norės garantijų, kad ETF nenukryps per toli nuo sekamos Bitcoin kainos.
  • Saugumas. SEC reikalaus, kad pasitikėjimas turėtų pakankamai Bitcoin, kad apsisaugotų nuo sukčiavimo ir kitų problemų.
  • Likvidumas. Panašiai, susiejęs su saugumu, SEC užtikrins investuotojus, kad jie gali greitai atlikti indėlius ir išimti pinigus.

Kas paleis Bitcoin ETF?

Pirmoji „Bitcoin ETF“ paraiška buvo dar 2013 m. „Bitcoin“ verslininkai „The Winklevoss Twins“ 2013 m. Kreipėsi dėl „Bitcoin ETF“, tačiau iki 2017 m., Kol SEC atmetė programą. SEC atmetė paraišką dėl gana pagrįstų susirūpinimo dėl nereguliuojamų rinkų ir prekybos bei dėl manipuliavimo ir sukčiavimo galimybių. (Nėra nepagrįsta, kaip paaiškėja.)

Nuo to laiko Čikagos birža (CBOE) ir Čikagos prekių birža (CME) atitinkamose biržose pristatė „Bitcoin“ ateities sandorius. Po „Winklevoss Twins“ atmetimo skirtingos kompanijos SEC pateikia dar devynis „Bitcoin“ arba „cryptocurrency ETF“ – visi jie buvo atmesti dėl panašių priežasčių, kaip ir pradinė „Bitcoin ETF“ programa..

Tačiau praėjus dienai po devynių paraiškų atmetimo, SEC paskelbė, kad dar kartą peržiūrės paraiškas. SEC nustatė peržiūros datą 2018 m. Spalio 5 d., Bet paskui ją nukėlė į lapkričio 5 d. Galutinis sprendimas turi būti priimtas iki 2019 m. Vasario 27 d., Paskutinės datos, kurią teisėtai leidžia SEC.

„VanEck SolidX Bitcoin ETF“

Yra vienas konkretus Bitcoin ETF, kuris pritraukia dėmesį: „VanEck SolidX Bitcoin Trust“.

„VanEck SolidX Bitcoin Trust ETF“ vertinamas palankiai dėl kelių priežasčių.

Abi firmos dėl kriptovaliutų ETF kreipėsi atskirai, nors abi sulaukė atmetimų. Siūlomas ETF bus susietas su „VanEck MVIS“ dukterinės įmonės indeksu, kuris realiuoju laiku apskaičiuos „Bitcoin“ kainą.

Kainos realiuoju laiku bus skaičiuojamos iš pasiūlymų ir paklausimų, gautų iš biržos, o ne įprastos biržos. („Nors patikos fondas taip pat gali investuoti į Bitcoin, kuriuo prekiaujama vidaus ir tarptautinėse Bitcoin biržose, priklausomai nuo likvidumo ir kitaip patikos nuožiūra.“)

„SolidX“ rems projektą, o tikimasi, kad pats ETF bus įtrauktas į CBOE BZX akcijų biržą. Be to, „VanEck SolidX Bitcoin ETF“ programa rodo, kad įmonės iš tikrųjų turės nemažą kiekį Bitcoin, kad apsisaugotų nuo sukčiavimo ar kitų nenumatytų nuostolių..

Galiausiai kiekviena „VanEck SolidX Bitcoin Trust“ akcija kainuos stulbinančius 200 000 USD. Akį laistantis, taip. Tačiau kaip interviu telefonu CNBC paaiškino „SolidX“ generalinis direktorius Danielis H. Gallancy, kaina atspindi „Trust“ dėmesį instituciniams, o ne mažmeniniams investuotojams. Sėkmingas institucinis Bitcoin ETF beveik neabejotinai atvers kelią kitiems ETF, daugiausia dėmesio skiriant nuolatiniams investuotojams.

Taip, „Bitcoin ETF“ netrukus pasirodys

Logika mums pasakytų, kad atveriant Bitcoin ir kitas kriptovaliutų rinkas milijardais dolerių kainuojančioms naujoms investicijoms, kainos turėtų pakilti į viršų. Galbūt į mėnulį. Tačiau kol visi išsirinks pirkti naujų „Lambos“, dar reikės ilgai laukti, nes SEC prireiks laiko pabaigai.

Ir galiausiai tai yra SEC vaidmuo [PDF] „užkirsti kelią apgaulingiems ir manipuliaciniams veiksmams ir praktikai, skatinti teisingus ir nešališkus prekybos principus“ ir „apsaugoti investuotojus ir visuomenės interesus“.