Kas yra „Bakkt“ ir kodėl tai didelis sandoris finansų įstaigoms?

„Bakkt“ yra įmonė, kurios misija siekiama suteikti žmonėms ir finansų institucijoms galimybę sklandžiai pirkti, parduoti, laikyti ir išleisti skaitmeninį turtą per pasauliniu mastu reguliuojamą ekosistemą. Siekiama pasiekti savo tikslą, kai jos paslaugos ir pasiūlymai yra reguliuojami, įskaitant bitkoinų ateities sandėlius, sandėliavimą ir bitkoinų konversijas (keliomis valiutomis, įskaitant USD, GBP ir EUR)..

Ši misija yra ypač svarbi ekonominėje aplinkoje, kurioje bitkoinas išsivystė per 2008 m. Būsto katastrofą ir nuosmukį. Nuo šio laikotarpio daugelis žmonių suformavo nepasitikėjimą finansinėmis institucijomis ir reguliuojamomis, centralizuotomis rinkomis. „Bakkt“ siekia grąžinti pasitikėjimą šiomis institucijomis ir tuo pat metu įtraukti jas į savo finansinę politiką į naują skaitmeninį turtą. Ypač „Bitcoin to fiat“ konversija yra neįprasta daugumoje kriptovaliutų biržų, todėl „Bakkt“ gali būti rinkos lyderis. „Bakkt“ taip pat žvelgia į tai, kad galėtų aptarnauti naujos kartos tūkstantmečius, ir nori, kad jie galėtų pirkti, parduoti ir laikyti kriptovaliutas už 401 tūkst. Ar kriptovaliutų kreditines korteles..

Bakkt

Kriptovaliutų rinkų reguliavimas

Projektas prasidės nuo bitkoino reguliavimo, nes jis sudaro daugiau nei pusę prekybos kriptografija ir neseniai SEC paskelbė kaip prekę. Kaip ir jo vardo „Bakkt“ skambesys, jis pasiūlys „bitkoinais paremtas“ sutartis. Pradinis „Bitcoin“ ateities sutarties ir fizinio bitkoino sandėliavimo paleidimas 2018 m. Pabaigoje buvo atidėtas iki 2019 m., kol ji laukia biržos biržos prekių ateities prekybos komisijos leidimo. Manoma, kad dabartinis vyriausybės uždarymas Vašingtone privers papildomai vėluoti reguliavimo projekto patvirtinimą.

Manoma, kad numatoma šios ekosistemos rinka yra apie 270 mlrd. USD skaitmeninio turto.

„Kai skaitmeninis turtas turės daugiau pasitikėjimo ir reguliavimo, žmonėms bus patogiau naudoti skaitmeninį turtą kaip valiutą“, – sakė „Wall Street Journal“ Kelly Loeffler, „Bakkt“ generalinė direktorė. „Puiku, kad atsiskaitoma grynaisiais, tačiau reikia fizinio pristatymo“, – pridūrė ji, turėdama omenyje tradicines būsimas sutartis, kurios atsiskaitomos JAV doleriais pasibaigus sutarčiai. „Bakkt“ pirmiausia sieks reguliuoti bitkoinus, užtikrindamas visuomenę, kad jame nėra sukčiavimo ir manipuliavimo. Plečiantis „Bakkt“, jis patenkins kintančią kriptografijos rinkos paklausą ir apsvarstys galimybę ateityje reguliuoti papildomą skaitmeninį turtą.

Pagrindinio įsisavinimo su dideliais rinkos žaidėjais era

Kita priežastis, kodėl pastaruoju metu žiniasklaidos dėmesys buvo skiriamas „Bakkt“, yra įspūdingas investuotojų ir partnerių, įskaitant „Microsoft“ ir „Starbucks“, sąrašas, paremiantis projektus, ir sėkmingas pirmojo finansavimo etapo pritraukimas. Niujorko vertybinių popierių biržos (NYSE) patronuojanti įmonė ir taip pat yra investuotojas į „Coinbase“, skaitmeninė valiutos keitykla, įsikūrusi San Franciske, kuri taip pat yra piniginė skaitmeniniam turtui laikyti.

„Bakkt“ per pirmąjį finansavimo etapą gruodžio pabaigoje surinko 182,5 mln. USD. Pirmojo etapo partneriai ir investuotojai: „Boston Consulting Group“, „CMT Digital“, „Eagle Seven“, „Galaxy Digital“, „Goldfinch Partners“, Alanas Howardas, „Horizons Ventures“, Tarpkontinentinė birža, „Microsoft“ rizikos kapitalo grupė, M12, „Pantera Capital“, „PayU“, „fintech“ padalinys. „Naspers“ ir „Protocol Ventures“.

Ar manoma, kad dėl šios didelės reputacijos investicijos „Bakkt“ pagaliau paskatins masiškai įsisavinti kriptovaliutas ir didėjančią bitkoinų bei kitų kriptovaliutų rinką, kuri išliko žemu tempu nuo jų katastrofos praėjusių metų sausio ir vasario mėnesiais. Manoma, kad tai kartu su pasitikėjimo finansinėmis institucijomis atgavimu skatina rinką judėti pirmyn. Kaip „Fortune Magazine“ paaiškino ICE generalinis direktorius Jeffas Sprecheris: „Tūkstantmečio atstovai nepasitiki tradicinėmis finansų institucijomis. Norėdami įgyti pasitikėjimo, bankai, tarpininkai ir turto valdytojai gali naudoti valiutą, kuria tiki tūkstantmečiai, pvz., „Bitcoin“. Skaitmeninių valiutų naudojimas sukelia daug ažiotažo “.

Kritikai teigia, kad kriptovaliutos yra skirtos tarpusavio tinklams, o ne decentralizuotoms rinkoms, o finansinių institucinių investicijų antplūdis skatina didesnį ir didesnį rinkos reguliavimą, o tai yra priešingai nei būtų norėję jos pradiniai steigėjai. Kiti sako, kad gali praeiti šiek tiek laiko, kol dauguma didžiųjų finansų įstaigų prisijungs prie kriptovaliutų traukinio, net jei Bakktas parems iš NYSE. Kiekvienas žaidėjas gali žaisti laukiantį žaidimą, norėdamas prisijungti prie kitų, užuot buvęs pirmas naujoje ir neaiškioje rinkoje.

Kaip „Bakkt“ galėtų paskatinti didesnes institucines investicijas

„Bakkt“ toli gražu nėra vienintelė didžiausia finansų įstaiga, kuri kriptovaliutą vertina kaip vertingą investiciją į ateitį. „Goldman Sachs“ paskelbė apie investicijas į kriptovaliutų paleidimą „BitGo“, kurio tikslas yra padėti instituciniams investuotojams saugiai saugoti savo kriptovaliutą; „Morgan Stanley“ paskelbė apie planus siūlyti prekybą bitkoino išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, o „Citigroup“ yra kuriant mechanizmą tai leidžia jo klientams prekiauti kriptovaliutomis su skaitmeninio turto kvitais arba DAR. Pati „Coinbase“ sugebėjo kovo mėnesį užsitikrinti banko sąskaitą „Barclays“ ir paskelbti apie savo partnerystę su „Goldman Sachs“ ir „Circle“..

Tačiau kaip „NYSE“ palaikoma kriptovaliutų birža „Bakkt“ palaiko viena įtakingiausių pasaulio finansų įstaigų, o jos judėjimas turėtų signalizuoti apie kitus svarbius finansinės erdvės dalyvius. Be to, dauguma kripto prekybos biržų neatitinka tokių taisyklių kaip „Pažink savo klientą“ (KYC) klientams keliami reikalavimai. Priešingai, KYC patikrinimai yra privalomi visiems reguliuojamiems bankams JAV ir Europoje.

„Bakkt“ įėjimas į kriptovaliutų keitimo rinką gali suvienodinti sąlygas.

Kokia yra finansų įstaigų ir kriptovaliutos ateitis?

Šiuo metu atrodo, kad per kriptovaliutų rinkas juda pokyčių vėjai. Nauja finansinių institucijų susidomėjimo banga atėjo, kai Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) birželį paskelbė, kad ji vertina „Bitcoin“ ir „Ethereum“ kaip prekes, o ne vertybinius popierius, ir buvo atvirai pripažintas klausimas dėl vyriausybės reguliuojamų kriptovaliutų biržų nagrinėjimo. Nors SEC sprendimas paskatino šių pagrindinių finansų žaidėjų paramą projektams, vis tiek liko daug neatsakytų klausimų apie šios rinkos reguliavimą. Pavyzdžiui, pradiniai monetų pasiūlymai (ICO) vis dar buvo laikomi vertybiniais popieriais, todėl jiems buvo taikomas reglamentavimas. Taip darytų ir žetonai, einantys ant Ethereum.

Belieka laukti, ar finansiniai investuotojai gali padėti stabilizuoti rinką. Galbūt labiau reguliuojamų žaidėjų ir mainų antplūdis padės įgyti daugiau visuomenės pasitikėjimo kriptotradingo rinka. Kai daugiau finansinių institucijų investuos į kriptovaliutų erdvę, daugiau projektų bus linksta į reguliavimą. Taip pat kalbama apie didesnį reguliavimą, pavyzdžiui, SEC patvirtindami bitkoino ETF – kuo greičiau ateinančiais metais.

Tačiau daugelis didelių finansinių institucijų ištrauks didelius ginklus ir rimtai investuos tik tada, kai bus sureguliuotos kriptovaliutų rinkos. Ir Bakkto pasauliniu mastu reguliuojamos ekosistemos vizija būtent tai ir siūlo.