Kas yra „Bitcoin“?

Bitcoin yra skaitmeninė valiuta, gyvenanti visiškai elektroniniu būdu. Jis yra decentralizuotas, vadinasi, jo neturi nė vienas subjektas. Jis veikia „blockchain“ ir nėra atspausdintas, bet gaminamas pagal „Bitcoin“ protokolą. Sprogus „Bitcoin“ kainų augimas sulaukė daugybės žmonių susidomėjimo, tačiau daugeliui vis dar trūksta techninių aspektų, dėl kurių Bitcoin yra toks puikus.

Tai, kas prasidėjo kaip maža kripto novatorių ir ypač ankstyvų naudotojų kolektyvas, virto klestinčia žmonių, turinčių mišrią kilmę, iš įvairių pramonės šakų, bendruomene..

Šis vadovas padės suprasti, kuo Bitcoinas yra toks ypatingas, ir pokyčius, kurie prisidėjo prie jo augimo. Jei esate naujas kriptovaliutų pasaulyje, nesijaudinkite. Papasakosime viską, ką jums reikia žinoti, paprastai ir lengvai suprantamai.

„Bitcoin“ pagrindai

Trys terminai, kuriuos dažnai girdėsite aprašydami „Bitcoin“, yra skaitmeniniai, decentralizuoti ir blokiniai. Pasinerkime:

Bitcoin yra skaitmeninė valiuta. Tai reiškia, kad apyvartoje nėra fizinių bitkoinų, o moneta yra visiškai skaitmeninė. Tai užprogramuota taip, kad ji būtų paremta matematiniais įrodymais, todėl tai yra labai nuosekli savikontrolės ir patvirtinimo sistema.

Bitcoin yra decentralizuotas. Kadangi „Bitcoin“ neturi jokio centrinio serverio, nė vienas subjektas negali kontroliuoti jo tiekimo ir kainos. Pavyzdžiui, nėra jokio centrinio banko, kuris galėtų išpumpuoti „Bitcoins“ tokiu pačiu būdu, kaip ir „fiat“, kad galėtų manipuliuoti kaina, kylančia dėl pasiūlos ir paklausos.

„Bitcoin“ sukurtas „Blockchain“. „Blockchain“ iš esmės yra didžioji knyga ar duomenų bazė, sauganti kiekvieno kada nors įvykusio sandorio istoriją. Tai daro „Bitcoin“ operacijas itin skaidrias ir dalyvių patikrinamas. Nors yra daug daugiau „blockchain“ sudėtingumo, tiesiog pagalvokite apie tai kaip apie knygą, naudojamą operacijoms stebėti.

Taip pat skaitykite: „Blockchain“ apibrėžimas

Žmonės, anksti įsigiję „Bitcoin“, galėjo džiaugtis didele investicijų grąža, nes „Bitcoin“ vis dar yra ankstyvojo diegimo fazėse. Yra gana nedaug išorinių jėgų, kurios daro įtaką Bitcoinui, nes erdvė nepatyrė plačios reguliavimo priežiūros arba nebuvo paliesta išvestinių finansinių priemonių rinkos. Daugelis „Bitcoin“ realiame pasaulyje naudojamų atvejų vis dar tobulėja, nes šio žetono priėmimas didėja.

Kokie yra „Bitcoin“ pranašumai? Dvi pagrindinės „Bitcoin“ savybės sukuria daugybę vertės žmonėms, naudojantiems „Bitcoin“.

Autonomija. Kadangi „Bitcoin“ nekontroliuoja centrinis bankas ar reguliavimo institucija, jūsų lėšų negalima įšaldyti ir užkirsti kelią būsimiems lėšų atsiėmimams. Taip pat neribojama, kiek galite atsiimti, įnešti ar kiek pervesti iš vienos vietos į kitą.

Nemokama prieiga prie informacijos. Kadangi visa sandorių informacija yra prieinama per „blockchain“ ir ją gali pamatyti „blockchain“ tyrinėtojai, vartotojai gali pamatyti bet kokią jiems reikalingą informaciją.

Kaip nusipirkti Bitcoin?

Ne tik „Bitcoin“ kūrėjų bendruomenė sunkiai dirbo sukūrusi daugybę išteklių ir įrankių, kad Bitcoin būtų lengviau prieinamas, o Bitcoin pirkimo infrastruktūra tapo daug patogesnė pradedantiesiems. Štai keletas standartinių žingsnių, kurie padės jums pradėti:

Nustatykite Piniginę. Pinigines galima atsisiųsti internete tokiose svetainėse kaip „Blockchain.info“. Dauguma mainų, tokių kaip „Coinbase“, taip pat yra su pinigine, kuri yra gimtoji platformoje.

Taip pat skaitykite: Geriausios svetainės, skirtos iškart įsigyti „Bitcoin“

Kurkite atsargines raktų kopijas. Asmens Bitcoin likutis saugomas naudojant du raktus: viešąjį raktą (kuris yra panašus į banko sąskaitos numerį) ir privatųjį raktą (panašų į PIN kodą). Patys raktai iš tikrųjų yra ilgos skaičių ir raidžių sruogos. Privatus raktas yra priemonė atrakinti piniginę ir atlikti „Bitcoin“ operacijas, todėl niekada neturėtumėte niekam atiduoti savo asmeninio rakto. Viešasis raktas yra tas, kur kiti gali jums atsiųsti bitkoinų, kurie pateks į jūsų piniginę.

Pirkite „Bitcoin“. Yra keletas skirtingų mainų platformų, kurios padeda vartotojams pirkti ir parduoti įvairias kriptovaliutas.

Kaip laikyti Bitcoin?

Už „Bitcoin“ valdymą tenka didelė atsakomybė. Palikę „Bitcoin“ neužtikrintą, kenkėjiška trečioji šalis gali lengvai perimti sunkiai uždirbtus pinigus. Štai kodėl svarbu suprasti įvairius saugos sprendimus. Kriptovaliutų piniginės yra programos, kuriose saugomi privatūs ir vieši raktai, naudojami blokų grandinės operacijoms įvykdyti.

Taip pat skaitykite: Geriausios kriptovaliutų piniginės 2019 m

Kaip prekiauti Bitcoin?

Gavę šiek tiek „Bitcoin“, galite juo prekiauti įvairiais skirtingais altcoinais. Norėdami tai padaryti, turite perkelti norimo prekiauti Bitcoin kiekį į biržą, palaikančią jūsų pasirinktą altcoiną.

Norėdami tai padaryti, jums reikės viešojo mainų piniginės rakto. Būtinai nukopijuokite ir įklijuokite adresą tiksliai taip, kaip atrodo, ir patikrinkite, ar siunčiate jį tinkamu adresu. Jei šiuo adresu deponuosite žetonus, kurie nėra BTC, juos prarasite; Būk atsargus.

Bitcoin mainai

biržos yra internetinės platformos, kuriose vartotojai gali pirkti, parduoti ir keistis kitomis kriptovaliutomis. Šie sandoriai gali būti atliekami su fiat valiutomis ar kriptovaliutomis, priklausomai nuo to, kuri valiuta naudojama. Vertindami mainus, investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į biržos reputaciją, mokesčius ir mokėjimo būdus. Tarp populiariausių, labiausiai gerbiamų biržų yra „Coinbase“, „Bittrex“ ir „Poloniex“.

Pervedimo mokesčiai iš žetonų skiriasi atsižvelgiant į operacijos skubumą ir žetono tipą. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ paprastai turi daug didesnius mokesčius nei „Litecoin“. Didelėmis valandomis „Bitcoin“ mokesčiai bus daug didesni nei įprastai.

Taip pat skaitykite: Geriausios kriptovaliutų biržos 2019 m

Daugumoje biržų pateikiama tiesioginė grafika, rodanti dabartines kainų diagramas ir „Bid / Ask“ skirtumą. Būtinai susipažinkite su jais, kad suprastumėte kainų kryptį. Kiekvienai biržai taikomi skirtingi keitimo mokesčiai, todėl svarbu tai žinoti iš anksto.

Prekybos mokesčiai paprastai svyruoja nuo 1% iki 025%, tačiau gali būti žymiai didesni, priklausomai nuo biržos. Šie valiutos keitimo mokesčiai yra atlygis mainams už paslaugų teikimą, palengvinantį operaciją tarp vartotojų, ir juos nustato mainai.

Kriptovaliutų rinka

Kaip veikia „Bitcoin“ operacijos?

Bitcoin operacijos gali atrodyti sudėtingos, tačiau jas iš esmės lengva suprasti.

Atminkite, kad „blockchain“ iš esmės yra tik milžiniška knyga, sauganti kiekvieno sandorio įrašą. Jei Mike’as atsiunčia Ike keletą Bitcoin, operacija pažymima trimis informacijos elementais: įvestis (kuris Bitcoin adresas pirmiausia atsiuntė Mike’ui monetas), suma (tarkime, 2 BTC) ir išvestis (Ike viešasis adresas reiškia jo viešąjį raktą).

Kai Maikas siunčia BTC Ike, jis pasirašo šią operaciją naudodamas savo privatųjį raktą. Tai leidžia knygai žinoti, kad sandoris patvirtintas, ir kad monetų šaltinis ir suma yra teisėti.

Taip pat skaitykite: Kaip pervesti kriptovaliutą

Dabar jus gali išmesti žodis „kasyba“. Šis terminas reiškia operacijos tikrinimo procesą. „Kalnakasiai“ yra žmonės, kompiuteriuose ar platformose valdantys Bitcoin kasybos programas. Šios programos naudoja kasybos algoritmus, kad išspręstų matematikos problemą, ko reikia norint patikrinti operaciją. Šiuo metu Bitcoin patikrinimo metodas yra Darbo įrodymas.

Kalnakasiai gauna mokesčius už sandorius, taip pat galimybę iš tikrųjų „išgauti“ Bitcoiną, kuris kalnakasiams yra atlygis ir paskata.

„Bitcoin Hard Fork“

Galbūt girdėjote apie įvairius plūduriuojančius „Bitcoin“ tipus, tokius kaip „Bitcoin Cash“ ir „Bitcoin Gold“. Nors kai kam tai gali pasirodyti painu, galvokite apie tai kaip apie naują versiją, išleistą be esamos.

„Kietoji šakutė“ iš esmės yra esamos „blockchain“ šakutė, o tai reiškia, kad naujasis raktas visus sandorius laiko iki šakės taško. Kiekviena sekanti operacija naujojoje grandinėje yra unikali tik su įkeista valiuta. Tvirtoji šakutė nėra suderinama atgal, o tai reiškia, kad nauji blokai / operacijos negali veikti pagal senąją protokolo versiją.

Taip pat skaitykite: Kas yra kieta šakutė

Įdomu tai, kad kai kurie mainai ir piniginės palaiko šakojimą, pagerbdami žmones, kurie šakos metu turi BTC, vienodu kiekiu išsišakojusios monetos. Pvz., Jei „Bitcoin Cash“ šakutės metu turėjote 10 BTC, užbaigus šakutę turėsite iš viso 10 BTC ir 10 BCH..

Kiekvieną kartą, kai „Bitcoin“ šakutės yra labai palaikomos šakės pusėje, yra tam tikras kainos svyravimas.