10 geriausių decentralizuotų biržų (DEX) prekybai kriptovaliuta

„Bitcoin“ ir kitos kriptovaliutos naudoja „blockchain“: decentralizuota viešųjų sandorių knyga, palaikoma bendru sutarimu. Tai neįmanoma, nes nėra centrinių atakos taškų. Nėra įmonės, valdančios „Bitcoin“, nėra serverio, kuris prižiūrėtų pagrindinę visko kopiją, nėra žmogaus ar organizacijos, į kurią būtų galima nukreipti.

Tačiau dauguma mainų yra centralizuoti. Jie turi serverius ir karštas pinigines, kuriuose saugo milijonų dolerių vertės vartotojų lėšas. Jie yra pagrindiniai įsilaužėlių taikiniai. Jie įsilaužia, pavyzdžiui, „MtGox“ 2014 m., „Bitfinex“ 2016 m. Ir „BitGrail“ 2018 m..

Decentralizuoto mainų pagrindai (DEX)

Decentralizuoti mainai naudoja „blockchain“, kad pagerintų saugumą. Užuot pasikliaudami dedikuotais serveriais ar debesimis tvarkydami operacijas, jie rašo duomenis tiesiai į savo blokų grandinę ir bendru sutarimu palaiko savo operacijų knygą..

Teigiama, kad decentralizacija sustiprina saugumą už viską, ką gali pasiūlyti centralizuotas mainų skyrius: „blockchain“ yra neįmanoma nulaužti, kaip ir bet kurio kriptografinio turto. Dauguma DEX taip pat naudoja tarpusavio prekybą – prekybininkai sandorius vykdo tiesiogiai iš savo piniginės, niekada neįnešdami lėšų į biržą..

Tarpusavio sandoris

Dauguma jų taip pat yra anonimiškesni, iš prekiautojų dažnai reikalauja šiek tiek daugiau nei sąskaitos pavadinimas ar el. Pašto adresas. Kai kurie nereikalauja asmeninės informacijos, remdamiesi „blockchain“ piniginės adresu (ir asmeniniais raktais), kad galėtų identifikuoti.

DEX yra kur kas rečiau susidurianti su vyriausybės reguliavimu. Arba, veikiau, jie bus mažiau paveikti, nes vyriausybėms nėra centrinės valdžios, į kurią būtų galima nukreipti.

Neigiama pusė – DEX dažnai būna negraži, sunkiai naudojama ir turi ribotą palaikymą. Daugumą jų valdo savanoriai arba mažos grupės, neturinčios lėšų tokioms paslaugoms, kaip centralizuotos galimybės, siūlyti. Kai kurie yra tik atviro kodo projektai, kurių vienintelės pajamos gaunamos iš aukų ir prekybos mokesčių.

Dauguma decentralizuotų mainų taip pat vyksta lėčiau. Rašyti operacijas tiesiai į „blockchain“ reiškia laukti kalnakasių patvirtinimų. Kadangi jų mokesčiai yra pagrįsti „blockchain“ sandorių kainomis, juos dažnai yra brangiau naudoti, ypač piko metu.

Sandorio kaina ir greitis

Greitis, palaikymo trūkumas ir kintantys mokesčiai reiškia, kad dauguma DEX valdo žymiai mažesnę apimtį nei gerai žinomos centralizuotos galimybės. Net didžiausia DEX prekiauja tik keliais milijonais dolerių per dieną, palyginti su šimtais milijonų dideliems vardams, tokiems kaip „Binance“ ar „Upbit“..

Tačiau dauguma prekybininkų, pasirinkusių decentralizaciją, yra pasirengę priimti neigiamus dalykus mainais į saugumą, privatumą ir niekada neduoti savo lėšų niekam kitam..

Galiausiai svarbu suprasti, kad decentralizuotų mainų (DEX) modelis vis dar yra labai jaunas. Modelis turi daug ką pasiūlyti, tačiau dar reikia nueiti ilgą kelią, kol jis pakeis patogiai pažįstamą, centralizuotą korporacinę sąranką.

Čia apžvelgiami dešimt geriausių šiuo metu veikiančių DEX.

1. EtherDelta

Viena iš didžiausių, populiariausių DEX, „EtherDelta“ pateikia tik Ethereum ir Ethereum gautą turtą. Svetainėje naudojamos išmaniosios sutartys, palengvinančios prekybą, todėl tai yra birža, kuri yra artimiausia tiesiogiai prekybai „blockchain“.

Svetainėje nėra tradicinių vartotojų abonementų ir tikrinimas realiame pasaulyje neatliekamas, prekybininkams identifikuoti naudojamos ETH piniginės.

Etherdelta DEX

„EtherDelta“ yra daugumos naujų „ERC-20“ suderinamų žetonų (t. Y. Daugumos ICO) paleidimo pultas, todėl tai būtina išmintingiems investuotojams, norintiems patekti anksčiau. Žetonai paprastai pasirodo „EtherDelta“ ilgai, kol jais negalima prekiauti kitur.

Neigiama yra tai, kad svetainė kenčia nuo nepatogios sąsajos ir dažno atsilikimo. Tai taip pat labai sudėtinga naudoti, ypač tiems, kurie nėra susipažinę su kriptografija ir mainais. Didžiausia naujokų problema yra saugumas: svetainė nesistengia būti patogi vartotojui, todėl pastebėti sukčiavimo ar įsilaužimo versiją yra sunkiau. Reikalingas ypatingas budrumas.

2. ForkDelta

Kaip rodo pavadinimas, „ForkDelta“ yra „EtherDelta“ šakutė. Svetainė buvo sukurta, kai „EtherDelta“ buvo parduota naujiems savininkams, kurie, „ForkDelta“ komandos žodžiais tariant, „pateikė abejotinus plėtros sprendimus“. „ForkDelta“ siekia būti atvira, sąžininga ir ištikima savo pagrindiniam įsitikinimui, kad šifravimo projektai turėtų būti kuriami bendruomenei, jos naudai ir jai sutarus..

„ForkDelta“ siūlo platų rinkinį ERC-20 žetonų, skirtų prekybai „Ethereum“ blokų grandinėje – iš tikrųjų didžiausias skaičius bet kur. Svetainėje labai dažnai pateikiami nauji žetonai, o kūrėjai gali atlikti paprastą, nemokamą procesą, kad galėtų pridėti savo ICO išteklius.

„Forkdelta DEX“

Atmetus filosofinius skirtumus, „ForkDelta“ yra tas pats, kas „EtherDelta“ – ji netgi naudojasi ta pačia išmaniąja sutartimi ir moka „EtherDelta“ mokesčius. Laikui bėgant, jie vystysis skirtingomis kryptimis.

3. IDEX

Panašiai kaip „EtherDelta“, „IDEX“ yra „Ethereum“ ir „ERC-20“ žetonų prekybos platforma. Tačiau svetainė yra centralizuotos ir decentralizuotos prekybos derinys.

IDEX naudoja išmaniąją sutartį, panašią į „Etherdelta“ (ir naudojasi prekybininkų privačiais raktais sutarties pasirašymui), tačiau kurią pasirašyti gali tik IDEX „arbitras“. Kiekvienam sandoriui pasibaigus, arbitras išsiunčia užbaigtą sutartį „blockchain“, palaikydamas prekybos tvarką, palaikydamas likučius ir siūlydamas sklandesnę, greitesnę prekybos patirtį..

Ši svetainė taip pat turi savo AURA prieigos raktą, kuriuo ji atlygina vartotojams pagal prekybos vertę. „AURA“ yra monetos, įrodančios lažą, atlygis už naudojimąsi daugeliu „Aurora“ projektų. Vartotojai taip pat gali laikyti monetą biržoje ar prekiauti ja.

IDEX

Pagrindinis IDEX trūkumas yra jo dalinė centralizacija. Prekybininkams, kurie specialiai naudoja DEX, kad išvengtų trečiųjų šalių kontrolės, tai yra svarbi problema.

4. Sandorio šalis DEX

„XCP DEX“ yra sandorio šalies decentralizuota „Bitcoin“ birža. Tai keista, nes nėra specialios sąsajos: prie biržos galite prisijungti prisijungę prie savo „Counterwallet“ (taip pat valdo kita sandorio šalis)..

Sandorio šalies mainai yra funkcijų junginys. Tai leidžia jums sukurti žetonus „Bitcoin“ blokų grandinėje – panašiai kaip „ERC-20“ žetonai „Ethereum“ – ir prekiauti savo ar esamais žetonais. Pagrindinė valiuta yra XCP (sandorio šalies gimtoji moneta), nors kai kuriuose žetonuose yra kitų prekybos porų, įskaitant kitus žetonus.

Sandorio šalis DEX

Didžiausia „XCP DEX“ problema yra saugumas. Dauguma vartotojų prisijungia naudodami savo „XCP“ piniginės pradinę frazę – taip perduodami ją internetu – ir organizacija aiškiai teigia, kad jie nefiltruoja jokių mainų žetonų. Viskas, ką matote, gali būti suktybė.

Sąsaja ir prekybos procesai taip pat yra nepatogūs ir sunkiai suprantami. Tiesą sakant, mainai yra tokie nedraugiški naujiems vartotojams, kad pagalbos dokumentuose aprašyta pirkimo ir pardavimo peržiūra.

5. „StellarTerm“

„StellarTerm“ yra „Žvaigždžių tinklo“ sąsaja – ta, kurią sukūrė „Žvaigždžių liumenų“ (XLM) žmonės. Tai nedidelis DEX, kuriame išvardytos tik šešios monetos: XLM, REPO, MOBI, RMT, SLT ir CNY. Tai palyginti patrauklu ir lengva naudoti.

Biržoje naudojamos „Stellar“ piniginės, kad būtų galima identifikuoti vartotojus, reikalaujant perduoti jūsų asmeninį raktą, nors jis turi „Ledger“ prisijungimo vardą saugiems prekybininkams. Tai vienas iš nedaugelio DEX, siūlančių darbalaukio klientą.

ŽvaigždžiųTerm

Pagrindinis „StellarTerm“ naudojimo trūkumas – išskyrus labai ribotas prekybos poras – yra tas, kad norint „suaktyvinti“ piniginę ir leisti prekiauti reikia piniginės užstato, šiuo metu 5 XLM..

6. Bangos DEX

Kitas centralizuotos ir decentralizuotos prekybos derinys „Waves DEX“ yra pastatytas ant WAVES platformos ir „blockchain“. Kaip ir IDEX, centralizacija pagerina prekybos greitį ir užtikrina, kad mainai vyksta tinkama tvarka. Mainai taip pat naudoja tradicines vartotojų abonementus su slaptažodžiais ir susietomis piniginėmis (nors nėra asmeninės informacijos).

„Waves DEX“ siūlo palyginti platų prekybos porų įvairovę. Galite prekiauti „Bitcoin“, „Litecoin“, „Ether“, „Zcash“, taip pat kitomis kriptovaliutomis ir net „fiat“ valiutomis. Platforma taip pat turi darbalaukio klientą.

Bangos DEX

Pagrindinis platformos neigiamas dalykas, išskyrus centralizaciją, yra tai, kad viskas remiasi BANGOS. Turite turėti atskirą „WAVES“ piniginę, nes „DEX“ integruojasi tiesiogiai, kad būtų išvengta jūsų lėšų laikymo, o fiksuoti mokesčiai mokami „WAVES“.

7. Radaro relė

Kitas „ERC-20 DEX“, „Radar“ yra sukurtas pagal 0x (ZRX) protokolą – ir tai jį išskiria iš kitų DEX. 0x protokolas palaiko antrinę užsakymų knygą, kad pagerintų greitį ir prieinamumą, tik rašo užbaigtas ir patvirtintas operacijas į ETH blokų grandinę.

Radaras yra panašus į „EtherDelta“ tuo, kad nereikalauja jokio prisiregistravimo, neturi sąskaitų ir nereikalauja jokių indėlių ar pinigų atsiėmimo. Jūs prekiaujate tiesiogiai su ir iš savo ERC-20 suderinamos piniginės. Svetainėje integruota „Metamask“, „Ledger“, „Parity“ ir „Mist“ integracija, tačiau ji veikia tik su šiomis piniginėmis. Jei naudojate „MyEtherWallet“ ar kitą „Ethereum“ parinktį, turėsite prijungti esamą piniginę prie vienos iš šių paslaugų arba pradėti iš naujo.

Tai tinkama ir labai sklandi prekybos platforma, turinti diagramas, užsakymų knygas, bazines poras prieš WETH ir DAI bei didėjantį žetonų pirkimo ir pardavimo sąrašą. Visi mokesčiai mokami ZRX, tačiau norint prekiauti nereikia turėti jokių mokesčių: programa konvertuoja ir pašalina mokesčius iš kiekvienos prekybos.

Radaro relė DEX

Neigiamas? Tai priklauso nuo 0x protokolo, kuris reiškia antrinę blokų grandinę ir tam tikrą pasitikėjimą už tai atsakinga trečiąja šalimi..

8. „OpenLedger DEX“

„OpenLedger“ yra sukurta ant „BitShares“ grafeno. Tai visavertė prekybos platforma, bandanti būti didesnė už vidutinį DEX, siūlydama Bitcoin poras, altcoin poras ir fiat prekybą per savo svetainės BITUSD ir BITEUR turtą.

Svetainėje siūlomi du sąskaitų modeliai: piniginės, tiesiogiai sujungtos su jūsų unikalia kompiuterio / naršyklės pora ir siūlančios aukštą saugumą, arba paskyros, kurios renka visas monetų parinktis į tradicinę vartotojo abonemento sąranką, prieinamą iš bet kur (bet mažiau saugiai).

Kaip ir „BitShares“, „OpenLedger“ mokesčiams mokėti naudoja savo valiutą, nors pažangus prekybos modelis leidžia pasirinkti kitas mokėjimo valiutas..

„Openledger DEX“

Didžiausias „OpenLedger“ trūkumas yra nedraugiška sąsaja ir sudėtingas prekybos procesas. Nutrūkusios nuorodos ir ribota informacija pagrindinėje svetainėje kelia apmaudą ir sumažina naudojimo galimybes. Sąskaitos modelis taip pat reikalauja indėlių tradiciniu būdu, atiduodamas savo lėšas į biržos rankas.

9. „Kyber“ tinklas

„Kyber“ siekia būti DEX „ateitimi“, bandydama pasiūlyti viską, ko prekybininkai tikisi iš centralizuotų biržų. Šie planai vis dar yra kūdikystės stadijoje, nes šiuo metu „Kyber“ pirmiausia yra žetonų keitimo protokolas.

Skirtingai nuo daugumos DEX, „Kyber“ palaiko likvidumą, kurį vartotojai gali naudoti keisdamiesi žetonais: užuot pirkę ar pardavę, jūs siunčiate ar gaunate ERC-20 žetonus iš anksto nustatytais tarifais. Tai mažiau panašu į prekybos biržą ir labiau į didžiulį žetonų sandėlį, kai trečiosios šalys sandėliuoja mainus.

Integracija yra įspūdinga: prisijungus prie „Metamask“, „JSON“, „Trezor“, „Ledger“ ir privačių raktų prisijungti galima tiesiogiai iš ERC-20 piniginės. Tradicinių sąskaitų nėra: jūs sukeisite žetonus be indėlių.

„Kyber DEX“

Pagrindinis „Kyber“ trūkumas yra tai, kad tai nėra kriptografiniai mainai įprasta prasme: tai sudėtingas žetonų keitiklis. Šiuo metu „Kyber“ neturi periferinių priedų, reikalingų informuotai prekybai – nėra diagramų, nėra pirkimo ar pardavimo eilių, jokios pagrindinės informacijos.

10. Bankininkas

Panašiai kaip „Kyber“, „Bancor“ protokolas leidžia keistis tarp ERC-20 žetonų. „Bancor“ šiuo metu integruojasi su „Messenger“ programomis – „Telegram“, „WeChat“ ir „Messenger“ – kur robotas tvarko jūsų „Bancor“ piniginės sąranką..

Nėra jokių „Bancor“ paskyrų: galite nustatyti naują piniginę arba importuoti bet kokią esamą su „ERC-20“ suderinamą piniginę. Svetainė veikia kaip jūsų piniginės sąsaja: jūs neįnešate lėšų.

„Bancor“ pasirenka patogesnę prekybininkams sąsają, rodant kiekvienos monetos kainą, pokyčius, apimtį, likvidumo gylį ir kainų diagramą. Pagal poreikį galite nusipirkti žetonų arba „konvertuoti“ (t. Y. Keistis).

Bancor DEX

Neigiama yra ta, kad jokia ta papildoma informacija neturi didelio tikslo. „Bancor“ yra tiesiog žetonų keitimo svetainė. Jūs net negalite nustatyti norimų kainų kaip „Kyber“: turite sutikti su dabartiniu tarifu.

Gerbiami paminėjimai

Decentralizuoto mainų modelis vis dar yra labai jaunas, tačiau erdvėje yra dar keli žaidėjai. Pažymimi pavadinimai yra „Bisq“, „Cryptobridge“, „Blocknet“, „ERC DEX“, „ParaDex“, „DUBIEX“, „DDEX“ ir „Altcoin.io“..

Kuris yra geriausias?

Geriausias DEX priklauso nuo to, ko ieškote. „EtherDelta“ ir „ForkDelta“ siūlo daugiausiai ERC-20 žetonų. „IDEX“ ir „Waves DEX“ sąsajos yra daug sklandesnės. „Radar Relay“ turi gerą abiejų derinį. „Kyber“ ir „Bancor“ daro paprastą mainus, sumažinant prekybos galimybes.

Apskritai decentralizuoto mainų modelis visų pirma sutelktas į turtą, kuriuo šiaip sunku prekiauti. Konkuruoti su didžiulėmis centralizuotomis biržomis (kurios paprastai kasdien prekiauja šimtus kartų didesne apimtimi) tiesiog neįmanoma, todėl jie kuria savo veiklą siūlydami specializuotas paslaugas.

Daugumai prekybininkų pasirinkti DEX yra paprasta: rasite tą, kuriame yra norimas raktas. Paprastai turėsite gyventi su nedraugiška sąsaja ir sudėtingais procesais, tačiau tai yra kaina už ankstyvą įsitraukimą į ICO, kurie greičiausiai mėnulis!