Kas yra „Blockchain“ technologija?

„Blockchain“ technologija

„Blockchain“ yra decentralizuota, paskirstyta, vieša sandorių duomenų, saugomų kriptografijos, knyga. Operacijos sugrupuojamos į blokus ir sujungiamos grandinėje, kad būtų sukurta nekintama knyga, kuri yra (beveik) nelaidi sukčiavimui..

Dabar, jei tas apibrėžimas nebuvo labai aiškus, suskaidysime jį į virškinamus gabalus.

Kas yra paskirstyta knyga?

„Blockchain“ sukurta ant paskirstytos knygos. Tai reiškia, kad technologija yra sukurta P2P tinkle, o knyga registruoja tinklo dalyvių operacijas.

Tinklo žmonės bendru sutarimu sutinka su visais knygos įrašų (ar operacijų) atnaujinimais. Šis sutarimas padaro įrašus patikimais. Šie įrašai taip pat yra nekintami, vadinasi, jų niekada negalima ištrinti.

Kas sukūrė „Blockchain“?

„Blockchain“ sukūrė asmuo ar žmonių grupė, žinoma kaip Satoshi Nakamoto, kad įdiegtų skaitmeninę valiutą bitkoiną. Šis vardas yra pseudonimas – tikroji šio asmens ar žmonių grupės pavardė lieka nežinoma.

„Blockchain“ technologija yra paremta decentralizacijos idėja, leidžiančia vartotojams bendrauti nenaudojant tarpininko. Daugelis mano, kad tai buvo sukurta kaip reakcija į korupciją bankų sistemoje, realizuotą per metus po būsto burbulo sprogimo Jungtinėse Valstijose 2007 m..

Kas daro „Blockchain“ technologiją unikalia?

„„ Blockchain “yra didžiulė, pasaulinė paskirstyta knyga ar duomenų bazė, veikianti milijonuose įrenginių ir atvira visiems, kur galima perkelti, saugoti ir tvarkyti ne tik informaciją, bet ir bet ką vertingą – pinigus, bet ir pavadinimus, darbus, tapatybes, net balsus. saugiai ir privačiai. Pasitikėjimas atsiranda per masinį bendradarbiavimą ir sumanų kodą, o ne galingų tarpininkų, tokių kaip vyriausybės ir bankai “.

Don Tapscott, pirmaujanti institucija inovacijų srityje ir „Skaitmeninės ekonomikos“ autorė

Finansinės sistemos, kurias šiandien naudojame, yra centralizuotos sistemos, tokios kaip bankai, kreditinių kortelių įmonės ir mokėjimų procesoriai. Šios sistemos veikia kaip trečiųjų šalių tarpininkai, padedantys palengvinti sandorius tarp šalių. Nors centralizuotos sistemos turi naudos, tokios kaip pasitikėjimas, efektyvumas, mastelis ir pelningumas, šie trečiųjų šalių tarpininkai taip pat sumažina sandorius.

Be didelių mokesčių, šie tarpininkai taip pat prailgina sandorio procesą nuo kelių valandų iki kelių dienų. Pavyzdžiui, atsižvelkite į mokesčius ir laiką, susijusį su pavedimu ir turto mainais.

„Blockchain“ technologija pašalina šių tarpininkų poreikį ir sukuria skaitmeninio pasitikėjimo sistemą. Jis naudoja kompiuterių tinklą, vadinamą mazgais, kad patvirtintų operacijas ir tiksliai įrašytų jų istoriją. Tai lemia greitesnį operacijų laiką, didesnį duomenų tikslumą ir minimalias išlaidas. Kadangi tai sukuria skaitmeninio pasitikėjimo sistemą, „blockchain“ taip pat leidžia anonimiškai keistis skaitmeniniu turtu.

Kaip saugu yra „Blockchain“?

„Manoma, kad pagrindinis„ blockchain “technologijos privalumas yra tai, kad ji yra saugesnė, tačiau žmonėms paprastai sunku pasitikėti naujomis technologijomis, ir šio paradokso tikrai negalima išvengti“.

Vitalikas Buterinas, „Ethereum“ įkūrėjas.

Kadangi identiškos informacijos blokai yra saugomi visame tinkle, neįmanoma jų valdyti vienos grupės (ir patekti į netinkamas rankas). Dar svarbiau tai, kad kiekvienas gali naudoti „blockchain“ ir padėti jį paleisti.

Kitas būdas galvoti apie „blockchain“ yra palyginti jį su visiems atvira paskirstyta duomenų baze ar skaičiuokle. Lapas tūkstančius kartų dalijamasi kompiuterių tinkle, siekiant užtikrinti, kad naujausia versija būtų prieinama visiems. Duomenys ir įrašai yra saugūs, nes juose nėra centrinio taško, kurį būtų galima lengvai nulaužti arba sugadinti.

Kaip veikia „Blockchain“ technologija?

„Blockchain“ yra keletas skirtingų komponentų, apie kuriuos turėtumėte sužinoti, kad galėtumėte suprasti, kaip technologija veikia: mazgai, blokai, maišos ir skaitmeniniai parašai..

Kas yra mazgai?

Kaip minėta anksčiau, mazgai yra kompiuteriai, valdantys ir prižiūrintys „blockchain“ tinklą. Šie mazgai savanoriškai prisijungia prie „blockchain“ kaip „administratoriai“. Jie dažnai turi paskatą prisijungti – bitkoinų programoms paskata prisijungti prie tinklo yra galimybė laimėti bitkoinus. Kiekvienas mazgas turi operacijų knygos kopiją ir jie nuolat tikrina pridedamų naujų operacijų pagrįstumą.

Kadangi operacijų istorija platinama mazgų tinkle, piktybiškai ja manipuliuoti beveik neįmanoma. Didžioji knyga palaikoma daugumos sutarimu, todėl bet kuriam vartotojui reikės valdyti mažiausiai 51% tinklo mazgų, kad galėtų atlikti pakeitimus.

Kas yra blokai?

Sandorių duomenys yra „blockchain“ (skirtas kalambūrams) statybiniai elementai. Šie duomenys apima operacijos šaltinį, gavėją ir siunčiamą sumą. Taip pat gali būti pridėta laiko žyma. Sandorių duomenų rinkiniai yra sugrupuoti į blokus ir paimti iš tinklo mazgų. Patvirtinus bloką, jis pritvirtinamas prie jau patvirtintų blokų grandinės. Tai yra „blockchain“.

Naujus blokus galima įtraukti į blokų grandinę, atliekant procesą, vadinamą darbo įrodymu kiekvienam naujam blokui. Tai yra mechanizmas, kuris sulėtina naujų blokų kūrimą ir užkerta kelią piktavališkam manipuliavimui „blockchain“. Kiekvienas, norintis sugadinti „blockchain“, turės perskaičiuoti kiekvieno „blockchain“ bloko darbo įrodymą.

Kas yra maišos?

Kiekvienas blokų grandinės blokas vykdomas per maišos algoritmą. Vienas maišos algoritmo tipas yra SHA-256, NSA sukurtų kriptografinių maišos funkcijų SHA-2 narys. (SHA reiškia „Secure Hash“ algoritmą).

Tai sukuria kiekvienos operacijos, kurios ilgis yra fiksuotas, unikalų identifikatorių – maišos. Pagalvokite apie maišos kaip piršto atspaudą, galintį identifikuoti bloką ir visą jo turinį. Užuot stebėję visus operacijos duomenis, tiesiog turite žinoti maišos ir ankstesnių maišų, kad įrodytumėte operacijos teisėtumą..

Šaltinis: Paprasčiausiai paaiškinta

Kaip galite patikrinti maišos ir ankstesnių maišų „blockchain“ teisėtumą? Kiekviename bloke yra maišos, padarytos iš to bloko operacijų, taip pat prieš jį esančio bloko maišos, maišos žymeklis. Šie maišos rodikliai yra tai, kas užtikrina „blockchain“.

Jei pakeistumėte bet kurių ankstesnių blokų duomenis, tai sukeltų skirtingų maišų ir maišos rodyklių grandininę reakciją, galiausiai atskleisdama, kad įvyko pokyčių. Netgi genezės (pirmojo) bloko pakeitimas atsiskleistų. Tai yra maišų grožis ir priežastis, dėl kurios „blockchain“ sandoriai yra nekintami.

Šaltinis: Paprasčiausiai paaiškinta

Kas yra skaitmeniniai parašai?

Skaitmeniniai parašai yra įrodymas, kad asmuo yra toks, koks jis sako, o ne įsilaužėlis. Tačiau vietoj tikrų parašų, kuriuos galima lengvai suklastoti, skaitmeniniuose parašuose naudojama kriptografija ar matematika. Skaitmeniniai parašai yra būtini norint siųsti ir gauti duomenis apie blokų grandinę.

Skaitmeninį parašą sudaro viešasis raktas ir privatus raktas. Abu jie yra susieti matematiniu ryšiu ir sudaro raktų porą.

Šaltinis: „Blockchain“ 101

Viešasis raktas naudojamas duomenims ir lėšoms gauti iš kitų tinklo žmonių. Viešais raktais galima laisvai dalytis. Kita vertus, privačių raktų niekada nereikėtų bendrinti. Tai siuntėjai naudoja pasirašydami operacijas.

Siunčiant operaciją, mazgai patvirtina, kad siuntėjas yra tas, ką jie sako esant per raktų porų ryšį. Jie patvirtina, kad operacijai pasirašyti naudojamas privatus raktas atitinka viešąjį raktą, nurodytą kaip šaltinį.

Kas naudoja „Blockchain“ technologiją?

„Blockchain“ technologija prasidėjo kaip finansinė priemonė, kurios pagrindinis taikymas buvo bitkoinas, tačiau pradėjo sparčiai plėstis ir į kitas sritis..

„„ Blockchain “technologija turi tokį platų transformacinio naudojimo atvejų spektrą, pradedant Volstryto vandentiekio atkūrimu ir baigiant finansinio suvereniteto kūrimu tolimiausiuose pasaulio regionuose.“

Perianne Boring, didžiausios pasaulyje prekybos asociacijos, atstovaujančios „blockchain“ ir skaitmeninio turto pramonei, Skaitmeninės prekybos rūmų įkūrėjas ir prezidentas

Bankai ir internetiniai mažmenininkai

Finansinėje pusėje bankai pradėjo bendradarbiauti su tokiomis „blockchain“ įmonėmis kaip Ripple kad jų pasaulinės mokėjimo sistemos būtų efektyvesnės. Kelios parduotuvės ir internetiniai mažmenininkai taip pat pradėjo priimti kriptovaliutą kaip greitesnį ir pigesnį būdą gauti mokėjimus. Kitos „blockchain“ kompanijos stengiasi, kad kriptovaliutos būtų geriau išleidžiamos. Jie kuria vartus, kuriuose galite išleisti bet kurią monetą, nepriklausomai nuo to, ar parduotuvė, kurioje apsipirkote, ją priima..

Tiekimo grandinės valdymo ir medicininių įrašų įmonės

Kitas populiarus „blockchain“ naudojimo atvejis yra duomenų saugojimas ir perdavimas. Pramonės šakos, kuriose duomenų tikslumas ir pasitikėjimas yra nepaprastai svarbūs (medicininiai įrašai, žemės dotacijos ir tiekimo grandinė, kaip tik keletas), pradėjo šią technologiją įtraukti į savo sistemas. Kitos įmonės naudoja „blockchain“, kad sukurtų decentralizuotą failų saugyklą. Pagalvokite apie „Google“ diską ar „Dropbox“, bet turėdami galimybę skolinti atsarginę kompiuterio vietą kitiems žmonėms.

„„ Blockchain “pagrindu sukurta medicinos įrašų sistema galėtų apsaugoti pacientų duomenis ir sudaryti geresnes sąveikas tarp gydytojų ir ligoninių, taip pat suteikiant pacientams daugiau atsakomybės už savo įrašus.“

Valerijus Vavilovas, „BitFury“ generalinis direktorius

Internetiniai žaidimai, paskolos ir saulės energijos pramonė

Sukūrimas Ethereum ir išmaniųjų sutarčių įgyvendinimas atvėrė „blockchain“ pasaulį ne tik sandorių duomenims. Paprasčiau tariant, sumanios sutartys naudoja kompiuterio programavimą, kad įvykdytų sutarties sąlygas. Tikrai nėra jokių apribojimų, dėl kurių gali būti naudojamos išmaniosios sutartys. Jų dabar yra lošimuose, paskolose, saulės energijoje, decentralizuotose biržose, vaizdo žaidimuose, sąrašą galima tęsti..

 Ar vyriausybės bando reguliuoti „Blockchain“?

„SEC ir kitur yra reguliuotojų, kuriuos tikrai jaudina„ blockchain “potencialas. Jie supranta, kad jūs galite sukurti tvirtą finansinę sistemą – tai išspręstų visas jūsų juodųjų gulbių problemas. Šioje sistemoje neįmanoma padaryti visokių nedorybių ir žaidimų, žaidžiamų dabartinėje sistemoje. “

–  Patrickas M. Byrne’as, „Overstock“ generalinis direktorius

„Blockchain“ vis dar yra labai ankstyvoje stadijoje, ir dar reikia pamatyti, kaip tai sutrikdys visų tipų pramonę. „Blockchain“ entuziastai ir laisvosios rinkos šalininkai reikalauja, kad jai būtų leista laisvai vystytis, o bet kokie būsimi reglamentai turėtų atidžiai atskirti platformą ir visas joje veikiančias programas (šiuo metu populiariausias yra bitkoinas).

Tuo tarpu kai kurie reguliuotojai jau dirbo užtikrindami, kad technologija būtų bent jau pripažinta teisėta finansine operacija. Aštuonios JAV valstijos rengė teisės aktus, kuriais skatinamas „blockchain“ naudojimas 2017 m. Vermontas priėmė įstatymo projektą, pagal kurį „blockchain“ notaro patvirtinti dokumentai suteikia teisinį pagrindą teisme. Tą patį padarė Arizona, Delaveras ir Nevada.

Europos Sąjunga laikosi teigiamo ir sveikinančio požiūrio į „blockchain“ technologijas. Tai skatina tyrinėti technologijas, kad būtų galima išbandyti dabartinius įstatymus ir praktiką, kartu suteikiant verslininkams pasitikėjimo, kad jų technologija bus patvirtinta rinkoje. Dėl šių priežasčių Europa ateityje gali tapti pagrindine „blockchain“ plėtros kryptimi. Šveicarija dabar yra viena didžiausių šios technologijos propaguotojų, padedanti „Crypto Valley Association“ – ne pelno siekiančios blokų grandinės ir kriptografinių technologijų ekosistemos..

Kas yra „Blockchain“ ateitis?

„„ Blockchain “technologija nėra tik efektyvesnis būdas atsiskaityti už vertybinius popierius. Tai iš esmės pakeis rinkos struktūras, o gal net ir paties interneto architektūrą “.

Abigail Johnson, JAV investicinės įmonės „Fidelity Investments“ prezidentas ir generalinis direktorius

Kaip paskirstytos knygos, patvirtintos kompiuterių tinklu, blokų grandinės yra saugesnės, greitesnės ir pigesnės naudoti nei dabartinės sistemos. Nuo mokėjimų iki tiekimo grandinių beveik visos pramonės šakos pradeda naudoti „blockchain“ ir panašu, kad technologija yra čia, kad liktų.

Tikimasi, kad „Blockchain“ sutrikdys ne tik bankų ir finansų pramonę, bet ir kibernetinį saugumą, tiekimo grandinės valdymą, prognozavimą, tinklų kūrimą ir DI, draudimą, privatų transportą ir pasidalijimą važiavimu bei labdarą..

„Blockchain“ gali padidinti pasitikėjimą šiomis pramonės šakomis ir jų skaidrumą. Svarbu, kad šios programos būtų visapusiškai ištirtos ir leistos tobulėti.

Yra keletas papildomų pramonės šakų, kurios taip pat yra subrendusios trikdžiams ir kurios taip pat turi technologijas.

  • Vyriausybė – sumažinti biurokratiją, padidinti saugumą ir efektyvumą (Consensys)
  • Visuomenės nauda – saugiai patikrinkite ir paskirstykite išmokas („GovCoin“)
  • Sveikatos priežiūra – padėkite ligoninėms saugiai saugoti medicininius įrašus ir dalinkitės jais su įgaliotais gydytojais ar pacientais („Gem and Tierion“)
  • Universalios pagrindinės pajamos – suteikite pagrindines pajamas visiems (apskritimai)

„Blockchain“ yra visų kriptovaliutų, tokių kaip ethereum, bitcoin, ripple, tron, qtum, neo, litecoin, bitcoin cash ir daugelis kitų, technologija, tačiau finansų pramonė yra tik viena iš programų. Tai, kad šios programos įvairiose pramonės šakose pakeis mūsų kasdienį gyvenimą, bus milžiniškos. Daugelis žmonių tai lygina su pokyčiais, kuriuos internetas atnešė technologijoms 90-aisiais.

Kai papildomos „blockchain“ programos tampa vis populiaresnės, jos pakeis visas šiuolaikinio gyvenimo sritis. Gali praeiti šiek tiek laiko, kol tai įvyks, tačiau tai padarę galėsime džiaugtis saugių, anonimiškų ir decentralizuotų sandorių pasauliu..

Infografija, vaizduojanti, kas yra „Blockchain“

Kas yra „Blockchain“ infografika

Įterpkite šį vaizdą į savo svetainę (kopijuoti kodą žemiau):

Kas yra „Blockchain“?Mandagiai: „ChainBits“