Kaip susikurti pirmąją decentralizuotą tapatybę naudojant „uPort“

Ar naudojatės decentralizuota tapatybės valdymo programa? Decentralizuota tapatybė grąžina jūsų tapatybės kontrolę į jūsų rankas, naudodama „blockchain“, kad ji būtų saugi. Bet pirmiausia turite susikurti savo tapatybę naudodami decentralizuotą tapatybės programą.

Štai kur „uPort“ įsikiša. Štai kaip naudodamiesi „uPort“ kuriate ir valdote savo pirmąją decentralizuotą tapatybę, visa tai užtikrindami išmaniojo telefono saugumu.

Kas yra „uPort“?

„uPort“ yra atviro kodo decentralizuota tapatybės valdymo sistema. Idėja yra ta, kad kiekvienas asmuo gali susikurti asmeninę skaitmeninę tapatybę. Skaitmeninė tapatybė yra neatskiriamai susijusi su kriptografiją naudojančiu asmeniu, saugoma naudojant „blockchain“ technologiją ir sumažins tapatybę bei kitas internetinio sukčiavimo formas..

Žmonės turėtų kontroliuoti savo duomenis. Šiuo metu jūsų duomenys nėra suverenūs. Šiaip ne visa tai. „Ethereum“ įkūrėjas Josephas Lubinas mano kad tokios paslaugos kaip „uPort“ iš esmės pakeis mūsų sąveiką su asmens duomenimis ir tomis paslaugomis, kurios, atrodo, jas kaupia siekdamos gauti privatų pelną.

„Nenorėčiau dalintis tokia asmenine informacija su„ Facebook “, kad tik vakar vakare galėčiau gauti savo draugo nuotraukų vakarėlyje. Taigi šiomis naujomis konstrukcijomis pasikeis pobūdis, kaip tie subjektai kuria ir valdo savo verslo modelius. Mes ir toliau puršksime mažiau vertingą informaciją internete, kad laikui bėgant galėtume pasiekti „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“ panašias paslaugas. Tikrai vertingi dalykai bus mūsų kontroliuojami ir galėsime iš jų užsidirbti “.

Tai yra viena svarbiausių priežasčių svarstyti skaitmeninę tapatybę. Bet be integracijos į tas paslaugas tai nereiškia daug.

Puikus „uPort“ pavyzdys yra naudojamas Zug mieste, Šveicarijoje. Zugeriai (taip, tai yra Zugo gyventojo demonimas) gali užregistruoti savo tapatybę naudodami „uPort“. Po registracijos gyventojai gali naudoti „uPort“, kad atrakintų prieigą prie vyriausybinių paslaugų.

Kaip naudotis „uPort“

„UPort“ programą galima naudoti „Android“ ir „iOS“. Prieš tęsdami mokymo programą, atsisiųskite „uPort“ į savo įrenginį.

Parsisiųsti: „uPort“ „Android“ | „iOS“ (Abu nemokami)

Kai atsisiuntimas bus baigtas, atidarykite „uPort“ programą ir pasirinkite Pradėti. Jei norite, pridėkite savo vardą ir nuotrauką. Kadangi tai yra skaitmeninės tapatybės paslauga, nuotrauka yra naudinga, tačiau nėra visiškai reikalinga mokymo programai, nes mokymo programa bus naudojama pagal „uPort“ pavyzdį. Žinoma, „uPort“ demonstracinė versija yra būtent tokia. Bet tai iliustruoja, kaip galite naudoti „uPort“, kad pasiektumėte, saugotumėte ir bendrintumėte kredencialus.

1. uPortlandija

Taigi „uPortlandia“ yra „uPort“ demonstracinis kredencialas. Tai yra darbinis „uPort“ veikimo pavyzdys.

Pirmiausia pasirinkite Apsilankykite „uPortlandia“. Jūsų naršyklėje bus atidarytas „Portlandijos miesto“ puslapis. Slinkite žemyn ir pasirinkite Gaukite miesto ID. Grįšite atgal į „uPort“ programą, kur galėsite įvesti savo Portlandijos miesto ID pažymėjimą. Nesijaudinkite įvesti savo tikrus įgaliojimus, tai tik demonstracinė versija.

Įvedę savo duomenis ir jais pasidaliję, gausite miesto ID.

2. uPortlandijos universitetas

Toliau galite naudoti decentralizuotą „uPort“ tapatybę, norėdami pretenduoti į uPortlandijos universiteto diplomą. Pasirinkite Gaukite diplomą gauti „patvirtintą skaitmeninę diplomo kopiją“. Pasirinkimas Prisijunkite naudodami „uPort“ pradės dalijimosi duomenimis procesą. Pirmiausia „uPort“ paprašys atrakinti įrenginį. Atrakinimas taip pat patvirtina, kad norite pasidalinti įgaliojimais su uPortlandijos universitetu.

Patvirtinus, jūsų diplomą bus galima dalytis per „uPort“. Dabar jūsų „uPort“ prisijungimo duomenų puslapyje rodomi du įgaliojimai: miesto ID ir diplomas. Įgaliojimus galite bendrinti atskirai. Tačiau kai kurioms tarnyboms reikės keleto prisijungimo duomenų.

3. „Dream Job LLC“

Atėjo laikas naudoti „uPort“, kad galėtumėte pasidalinti savo asmeniniais duomenimis ir „uPortlandia“ universiteto diplomo įgaliojimais, kad užsitikrintumėte tą svajonių darbą!

Pasirinkite Gaukite užimtumo patvirtinimą, tada Prisijunkite naudodami „uPort“. Atrakinkite savo įrenginį, pasirinkite Gaukite užimtumo patvirtinimą, tada priimkite savo svajonių darbo pažymėjimą.

4. „People Care Insurance LLC“

Galutinė „uPort“ demonstracinės informacijos dalis yra skirta draudimui. Apsilankę gydytojo kabinete ar vaistinėje, apsidraudę automobilio ar namų draudimu ar bet kokia panašia paslauga, galite naudoti „uPort“, kad galėtumėte greitai pasidalyti savo akreditacijos duomenimis. Šiuo atveju „uPort“ demonstracinė draudimo bendrovė prašo jūsų asmeninių ir „uPortlandia“ svajonių darbų įgaliojimų..

Pasirinkite Gaukite draudimo apsaugą, tada Prisijunkite naudodami „uPort“. Atrakinkite savo įrenginį, pasirinkite Gaukite savo draudimo apsaugą, tada priimkite People Care Insurance LLC įgaliojimus.

„uPort“ decentralizuota tapatybė grąžina asmeniui nuosavybės teises

„uPort“ pirmauja decentralizuoto tapatybės valdymo srityje. Nors atvirojo kodo decentralizuota programa padeda formuoti mūsų sąveiką, mūsų tapatybės duomenis, jie nėra vienintelis projektas, vykdantis decentralizuotą tapatybės valdymą „blockchain“.

„Sovrin“ fondas yra pagrindinis „Indy“ projekto, „Hyperledger“ projekto, kūrėjas. „Project Indy“ yra identiteto įrankių ir sistemų, kurios veikia visose knygose, rinkinys. „Microsoft“ paleidžia decentralizuotą tapatybės tinklą „Ion“, pastatytą ant „Bitcoin“ blokų grandinės tinklo. Saugi decentralizuota „Civic“ tapatybės platforma siūlo patikrą, finansinius ir socialinius duomenis ir daug daugiau.

Taip pat siūloma ERC-725 standartas apibūdina pažangias sutartis, kontroliuojamas naudojant kelias tapatybes, ir kitas pažangias sutartis. ERC-725 leis savarankiškai valdyti tapatybę per tam tikrą „Ethereum“ blokų grandinę. Išmaniosios tapatybės sutartys gali būti susijusios su „žmonėmis, grupėmis, daiktais ir mašinomis“, leidžiančiomis visiems naudotis „Ethereum“ blokine grandine. ERC 725 autorius Fabianas Vogelstelleris taip pat dirba su „Ethereum ERC-20“ ir „Ethereum web3.js“ projektais..

Nėra jokių abejonių; decentralizuota tapatybė yra vienas didžiausių technologinių laimėjimų, atsirandančių dėl „blockchain“ plėtros.