Vieši ir privatūs „blockchains“: skirtumų supratimas

Privatūs blokai (taip pat vadinama leidimų blokų grandinės) gali būti prieštaringai vertinamas, tačiau jie turi savo privalumų. Štai kaip jie lyginami viešieji „blockchains“.

Kaip paaiškinta mūsų „Kas yra„ Blockchain “? straipsnyje, viešieji blokų grandinės yra labai atviros: visi gali prisijungti, tapti mazgu ar peržiūrėti operacijų istoriją. Prieš patvirtinimą nėra patvirtinimo proceso. Jei nebenorite patvirtinti operacijų, galite sustabdyti be baudos. Jei apsigalvosite, galėsite grįžti, užmegzti mazgą ir gauti išsamų įrašą apie viską, kas pasikeitė, kol jūsų nebuvo.

Privatūs „blockchains“ taiko keletą apribojimų. Jie skiriasi priklausomai nuo „blockchain“, tačiau tokie apribojimai apima tai, kas gali prisijungti, kiek apdorojimo galios turite pasiūlyti arba kiek informacijos apie operacijas galite pamatyti.

Privačios „Blockchain“ pranašumai

Yra daugybė skirtingų „blockchain“ tipų, kurie patenka į privatų skėtį. Apribojimai gali skirtis nuo „blockchain“ iki „blockchain“, tačiau svarbu tai, kad egzistuoja apribojimai ir minėti „blockchain“ nėra prieinami visiems.

Nustatydami apribojimus, privatūs „blockchains“ turi keletą privalumų, palyginti su viešaisiais „blockchain“:

Pasitikėjimas. Tikrinant mazgus arba leidžiant patikimiems partneriams paleisti mazgą, gali nebūti poreikio tikrinti operacijas daugiau nei vieną kartą. Vienas mazgas galėtų patikrinti, o tada visi kiti mazgai atnaujins savo įrašus.

Greitis. Jei mazgus gali valdyti tik konkretūs vartotojai, galima įgyvendinti griežtus reikalavimus dėl apdorojimo galios ir aparatinės įrangos specifikacijų. Nebėra ilgų operacijų kartų. Privatūs „blockchains“ taip pat išvengia didžiausios paklausos aukšto lygio metu. Privatūs „blockchain“ kūrėjai dažnai gali planuoti didelės paklausos laikotarpius, o vargu ar įvyks stebėtini srauto šuoliai.

Saugumas. Nors viešieji blokų grandinės suteikia tam tikrą saugumą, galima atsekti operacijas į sąskaitas pagal viešąjį modelį. Paleidus privatų „blockchain“, galima paslėpti kai kuriuos kiekvienos operacijos duomenis. Pavyzdžiui, operacijos suma arba konfidenciali sąskaitos savininkų kontaktinė informacija.

Kaina. Kontroliuojant mazgus, privačioms blokinėms grandinėms gali nereikėti mokėti kalnakasiams. Jei įmonėms priklauso aparatinė įranga, nereikia mokėti patiems už operacijų patikrinimą. Nors viešosioms blokų grandinėms reikia daug duomenų apdorojimo galios, privačios blokinės grandinės gali išsisukti atlikę daug mažiau patikrinimų dėl mažesnės apkrovos.

Patikimumas. Reguliuodami tinklą ir vykdydami mazgus, privatūs blokiniai grandinės gali sumažinti prastovą. Aišku, viešojo blokų grandinės su tūkstančiais mazgų sustabdyti gali būti neįmanoma, tačiau operacijų šuolis ar mazgų praradimas gali sumažinti bendrą tinklo galią. Griežtas privataus „blockchain“ valdymas gali padėti maksimaliai padidinti veikimo laiką.

Privataus „Blockchain“ trūkumai

Naudodamiesi visais šiais pranašumais, privatūs „blockchains“ gali atrodyti kaip geriausias dalykas … bet tai ne visada.

Sulėtėjęs augimas. Be viešųjų mazgų, privatus „blockchain“ negaus išteklių, kai augs visuomenės susidomėjimas. Kai kas nors pirmą kartą išgirsta apie „Bitcoin“, jis gali eiti ir užmegzti mazgą, jei to nori, o didėjant vartotojams ir mazgams, viešieji blokų tinklai gali greitai išplėsti. Privatūs „blockchains“ gali užtrukti daug laiko ir pinigų norint gauti naujų mazgų internete.

Kontrolė ir manipuliavimas. Jei viešieji vartotojai ar mokantys klientai naudojasi privačia blokų grandine, jie yra kūrėjų ar tinklo savininkų malonė. Be visuomenės matomumo kūrėjai gali laisvai piktnaudžiauti sistema. Tai gali apimti manipuliavimą operacijomis, vartotojų blokavimą ar kitą nešvarią taktiką.

Dėl šių priežasčių daugelis „blockchain“ puristų atmeta privataus „blockchain“ idėją. Jei įmanoma apsaugoti duomenis viešoje blokų grandinėje, kam vargintis, kad viskas būtų užrakinta? Aš asmeniškai tikiu, kad privatūs blokiniai tinklai gali būti naudingi ir nėra visiškai beverčiai.

Kas naudojasi viešaisiais ir privačiais blokais?

„Bitcoin“ ir „Ethereum“ yra du aukščiausio lygio viešieji blokiniai tinklai, tačiau yra šimtai kitų. Jei norite saugaus, tačiau atviro tinklo arba nerimaujate dėl kenksmingų mazgų trukdžių, tai yra viešoji blokų grandinė. Nors jiems tenka 51 proc. Atakų (žr. Mūsų „blockchain“ ir „cryptocurrency“ terminų žodyną), vargu ar pamatysite didelių problemų dėl didelio tinklo.

Privačius „blockchain“ dažnai naudoja įmonės ir bankai. Niekaip rimtos pinigus uždirbančios organizacijos nesaugos savo duomenų viešajame blokų tinkle, kuriame viskas matoma visiems. Dar blogiau, kad vienas subjektas negalėtų kontroliuoti visų mazgų, todėl privatus blokų tinklas yra beveik vienintelis perspektyvus pasirinkimas.

Privačių „blockchain“ savininkai dažnai gali pakviesti kitus vartotojus pradėti mazgus. Šie vartotojai gali saugoti konfidencialias verslo paslaptis ar išsamią informaciją apie klientą tinkle. Pavyzdžiui, apsvarstykite tarptautinį vaizdo žaidimų parduotuvių tinklą. Ši įmonė gali naudoti privatų „blockchain“, kad išsaugotų klientų atlygio taškus, o tada pakviesti konkuruojančias parduotuves dalytis tinklu. Šis „blockchain“ gali būti labai greitas, o vartotojai galės praleisti taškus bet kurioje vaizdo žaidimų parduotuvėje, neatsižvelgiant į prekės ženklą.

Šiame pavyzdyje nė viena vaizdo žaidimų kompanija nenorėtų, kad kita įmonė turėtų visišką tinklo kontrolę, taip pat nenorėtų, kad kokia nors atsitiktinė įmonė prisijungtų kaip mazgas. Dalindamasis privačia blokų grandine, kiekvienas verslas gali patikrinti operacijas ir užtikrinti, kad kitos įmonės nesukčiautų ir nesąžiningai veiktų.

Kai kurie „blockchains“, kuriems suteikta leidimų sistema, pvz., „Ripple“, yra pusiau privatūs. Kiekvienas gali naudoti „Ripple“, norėdamas siųsti XRP žetonus kitiems, bet ne visi gali paleisti mazgą. Vietoj to „Ripple“ kviečia didžiules organizacijas ir kitas finansines institucijas valdyti mazgus. Jie turi sutikti su taisyklėmis ir reikalavimais, tačiau tada gali kontroliuoti procentinę tinklo dalį. Dėl šios priežasties daugelis žmonių nekenčia tokių blokų kaip „Ripple“.

Tai beveik viskas dėl viešųjų ir privačių „blockchain“ pagrindų. Apskritai, privatūs „blockchains“ yra geresni verslui, o viešieji – visiems kitiems. Ką tu manai?

5e5 e07 532 72b 566 313 325