Kaip apsaugoti kriptovaliutą: vengti 10 bendrų klaidų

Jei turite kokią nors kriptovaliutą, turėsite prisitaikyti prie naujo pinigų saugojimo būdo. Jūs negalite tiesiog laikyti savo Bitcoins po lova ar deponuoti savo Eterį banke (bent jau dar ne). Taigi, ką jūs turėtumėte daryti?

Štai 10 dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias žmonės daro tvarkydami ir saugodami kriptovaliutą. Kiek jūs gaminate?

1 klaida: nepavyksta sukurti atsarginės „Piniginės“ raktų kopijos

Kriptovaliutos nėra internetinė bankininkystė ir slaptažodžių nustatymas iš naujo. Vietoj to turite privačių raktų rinkinį, leidžiantį pasiekti įvairiose piniginėse esančias lėšas.

Tik jūs esate atsakingi už raktų saugumą. Jei prarasite vienintelę kopiją – galbūt dėl ​​to, kad kažkas pavogė jūsų nešiojamąjį kompiuterį – būsite amžinai užrakinta iš savo valiutos.

Turėtumėte pasidaryti fizines privačių raktų kopijas ir laikyti jas saugomose nuo ugnies, vandens ir kitų pažeidimų.

2 klaida: nenaudojant 2FA kriptografinėse biržose

Taip, mes žinome, dviejų veiksnių autentifikavimas erzina. Ir jei esu visiškai sąžiningas, pats to nenaudoju tokiose paslaugose kaip „Facebook“ ir „Outlook“. Man tai daugiau rūpesčių nei verta.

Tačiau kripto mainai yra kitas dalykas. Atsižvelgdami į jų prastą įsilaužimų istoriją, turite imtis visų įmanomų priemonių, kad jūsų sąskaita būtų saugi, ypač todėl, kad realūs pinigai yra linijoje.

3 klaida: aklas lojalumas vienai kriptografinei biržai

Abejotina nesaugumo istorija šifravimo biržose reiškia, kad tikslinga riziką paskirstyti kelioms įmonėms. Yra daugybė puikių kriptografinių mainų, kuriuos galite naudoti, tad kodėl visus kiaušinius klijuokite į vieną krepšį?

Tai ne tik patikimas patarimas investavimo požiūriu (skirtingos biržos suteikia prieigą prie skirtingų altcoins), bet ir tai, kad turėsite mažiau ekspozicijos tuo atveju, jei į biržą bus įsilaužta, ji taps nemoki ar ištiks kita nelaimė..

Pastaba: Niekada neturėtumėte saugoti daugybės kriptografinių priemonių biržoje! Norėdami sužinoti daugiau, žr. 5 klaidą.

4 klaida: netikrinkite savo „Exchange“ tapatybės

2001 m. „Patriot Act“ nustatė, kad visiems bankams turi būti nustatytas teisinis reikalavimas patikrinti „Pažink savo klientą“ – įstatymai taip pat taikomi kriptografinėms biržoms JAV. Dabar net ne Amerikos mainai vykdo procesą, kad atitiktų JAV įstatymus savo klientams amerikiečiams.

Bet čia yra laimėjimas: kai kurios kriptografinės biržos leidžia jums įnešti lėšų ir pradėti prekiauti neužbaigiant patvirtinimo proceso. Tačiau jie neleis išsiimti pinigų, kol nebūsite patvirtinti. Akivaizdu, kad patvirtinimo procesas taip pat padeda išvengti sukčiavimo jūsų paskyroje.

Taigi, jei norite įsitikinti, kad jūsų kriptografiniai ištekliai yra prieinami, kai jums jų reikia, įsitikinkite, kad atlikote būtinus patvirtinimo veiksmus pasirinktuose mainuose..

5 klaida: kriptovaliutos saugojimas karštose piniginėse

Karštos piniginės yra kriptografinės piniginės, prieinamos per internetą – ir būtent tas ryšys atveria didelę riziką. Mes jau minėjome mainų įsilaužimus, bet jūs taip pat esate priverstinio valdžios išjungimo užgaida ir kai kurias kitas aktualias problemas, su kuriomis susiduria „blockchain“ technologija.

Verčiau turėtumėte kuo mažiau pinigų laikyti karštose piniginėse. Akivaizdu, kad jei ketinate vykti dienos prekyboje ar keisti prekybos kriptografiją, jums reikės šiek tiek likvidumo. Tačiau paprastai kalbant, kriptografija turėtų būti laikoma šaltose piniginėse, kad būtų maksimaliai saugu. Mes rekomendavome keletą saugių šaltų piniginių patikrinti, jei nežinote, nuo ko pradėti.

6 klaida: kripto siuntimas į neteisingą piniginę

viešieji kriptovaliutos piniginės raktai bitfinex

Lengva kentėti dėl piniginės perkrovos. Turite viešuosius raktus mainams, saugojimui neprisijungus ir visoms skirtingoms jums priklausančioms monetoms. Tiek daug dedant, lengva netyčia nusiųsti monetas į netinkamą piniginę.

Jei siunčiama kriptografija nesuderinama su pinigine, į kurią siunčiate (pavyzdžiui, jei Bitcoiną siunčiate į „Ethereum“ piniginę), yra didelė tikimybė, kad negrįžtamai prarasite savo turtą.

7 klaida: viešųjų „Wi-Fi“ tinklų naudojimas

Niekada neturėtumėte naudoti viešojo „Wi-Fi“ tinklo (mokykloje, viešbutyje, oro uoste ar kavinėje) kriptovaliutos operacijoms atlikti..

Viešųjų tinklų saugumo trūkumai yra gerai dokumentuoti, ir yra daugybė būdų, kaip įsilaužėliai gali pavogti jūsų duomenis, kai naudojatės viešuoju „Wi-Fi“. Turite užtikrinti, kad netyčia neatskleistumėte savo privačių raktų ir nesikeistumėte slaptažodžiais snooperiui.

8 klaida: nesaugių naršyklės plėtinių naudojimas

Kaip galbūt suprantate perskaitę šį straipsnį, dauguma kriptovaliutos saugumo klaidų kyla dėl to, kad esate per daug pažeidžiamų..

Viena iš dažniausiai nepastebimų saugumo spragų yra naršyklės plėtiniai. Kai kurie plėtiniai turi šokiruojančiai daug leidimų. Ar tikrai galite jais pasitikėti?

Mažiausiai neturėtumėte atlikti šifravimo operacijų naudodami naršyklę, kurioje įdiegėte nepatikimus papildinius ir plėtinius (pvz., Tuos, kuriuos perkelėte rankiniu būdu). Idealiu atveju turėtumėte naudoti vieną iš geriausių privatumui pritaikytų naršyklių ir naudoti ją tik mokėjimams už šifravimą.

9 klaida: silpnų slaptažodžių naudojimas

Tai akivaizdus patarimas, tačiau būtina įsitikinti, kad mainų sąskaitose naudojate saugius slaptažodžius. Jei neįdiegėte 2FA, tai yra vienintelis barjeras tarp jūsų lėšų ir kibernetinių nusikaltėlių, kurie nori grubiai priversti jūsų įgaliojimus.

Atminkite, kad kriptografiniai mainai ir kitos karštos piniginės nesuteikia jums saugos žetono, pavyzdžiui, banko, ir nėra visos pramonės grąžinimo ar regreso taisyklių, jei esate vagystės auka..

Kad nepamirštumėte sunkiai įsimenamų saugių slaptažodžių, naudokite slaptažodžių tvarkyklę, pvz., „LastPass“.

10 klaida: kritimas dėl kriptografinių sukčių

Vienas iš svarbiausių būdų apsaugoti savo turtą – nesvarbu, ar tai būtų fiat pinigai, ar kriptovaliuta – yra išvengti aferų, apgaulių ir kitų būdų, kuriais žmonės bando išvilioti jus iš savo kapitalo.

Deja, kriptovaliutų pasaulyje yra daug paplitusių aferų. Pavyzdžiui, „Twitter“ turite atlikti ne tik paviršutinišką paiešką, kad rastumėte žmonių, siūlančių jums atsiųsti 50 ETH po septynių dienų, jei šiandien siųsite jiems 10 ETH..

Kaip ir bet kas gyvenime, jei kažkas skamba per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai taip yra. Būkite atsargūs ir sveikas protas, kaip ir su bet kokiu kitu finansiniu turtu.

Žinoma, saugoti kriptovaliutą, kai ji yra jūsų kontroliuojama, yra tik viena saugumo galvosūkio dalis. Jūs taip pat turėtumėte gerai suprasti, kaip iš tikrųjų saugios „Bitcoin“ operacijos.