Kas yra Ethereum (ETH)? Kripto monetų tyrimas

„Ethereum“ yra antra pagal dydį kriptovaliuta PASAULYJE. Čia pateikiama „Ethereum“ projekto apžvalga, ką jis gali padaryti ir kodėl norėtumėte jį naudoti.

Ištarkus „e-fear-re-um“, kartais vadinamas „eteriu“ ir parduodamas kaip „ETH“, suskaidykime šį pasaulio sunkiasvorį „blockchain“ ir kriptovaliutą..

Kas yra Ethereum?

„Ethereum“ yra „decentralizuota platforma, vykdanti pažangias sutartis“. „Ethereum“ atlieka sunkią užduotį sukurti „blockchain“ tinklą, įskaitant saugumą, mokėjimus, vartotojus ir dar daugiau. Galite sutelkti dėmesį į šaunių projektų ir decentralizuotų programų (DApps) kūrimą, kurie veikia „Ethereum“ tinkle.

Sukūrė Vitalikas Buterinas, tačiau dabar jį valdo „Ethereum“ fondas (padedamas „Vitalik“), „Ethereum“ projektai yra daugiau nei finansinės idėjos. Bet kuri programa, veikianti „Ethereum“ tinkle, yra „protinga sutartis“. Galite ne tik sukurti beveik bet kokį įsivaizduojamą projektą („CryptoKitties“ kas nors?), bet jūs galite greitai ir lengvai sukurti visą kriptovaliutą!

„Vitalik“ vadovauja „Ethereum“ vizijos komandai, o vienas iš įkūrėjų Jeffrey Wilcke’as yra pagrindinis kūrėjas. „Ethereum GitHub“ projektas yra pagrindinė 47 kūrėjų komanda ir 178 skirtingi projektai. Tai skiriasi nuo „Ethereum“ diegimo skirtingomis programavimo kalbomis, iki eksperimentų ir naujų projektų. Pakanka pasakyti: Šis kodas netrukus nedings.

Kaip veikia „Ethereum“?

„Ethereum“ veikia kaip ir daugelis kitų „blockchain“ projektų. Kiekvienas mazgas turi atlikti apdorojimą ir susitarti su visais kitais dėl kodavimo užduoties rezultatų. Kaip ir „Bitcoin“, neleidžiantis kenksmingiems vartotojams užkirsti kelią „fiddlin’ “,„ Ethereum “neleidžia blogiems vartotojams manipuliuoti kodu. Jei mazgai nesutaria, DApp neatliks užduoties, kad ir kokia ji būtų.

Eteris – tai „Ethereum“ tinklo sukurta kriptovaliuta. Tai yra mazgas, mokamas mazgo operatoriams, ir tai kriptovaliuta, kuria galite prekiauti. Kai mazgas baigia darbą (tai gali būti operacija ar koks nors pasirinktinis DApp kodas), jiems mokama eteryje. Tai tarnauja dviem tikslams. Tai palaiko tinklo būklę, skatindama žmones valdyti mazgus, o kūrėjus skatina rašyti geresnį kodą. Kadangi efektyvesniam kodui vykdyti reikia mažiau išteklių, jo valdymas kainuoja mažiau pinigų.

Apytikriai 72 milijonai eterio egzistavo per „Ethereum“ 2014 m. Kiekvienais metais „naujojo“ eterio kiekis ribojamas iki 18 milijonų, tačiau tai nereiškia, kad jų neribojama. Kažkada per 2018-2019 metus „Ethereum“ pereis nuo dabartinio „Proof of Work“ konsensuso algoritmo prie naujo „Proof of Stake“ algoritmo, vadinamo „Casper“. „Casper“ algoritmas yra efektyvesnis ir toliau didins saugumą bei gerins tinklo stabilumą ir atsparumą.

„Ethereum“ tinklo mazgai mano eteryje. Atradę naują bloką, kalnakasiai apdovanojami trimis eteriais. Jei jūsų mazgas randa sprendimą, bet jis nebuvo įtrauktas į bloką, galite gauti mažą „dėdės / tetos atlygį“ nuo pusės iki dviejų eterių. Tai nedidelis gestas atpažinti atliktą darbą.

„Ethereum“ baltoji knyga

Galite perskaityti Baltasis Ethereum popierius „GitHub“. Parašyta prieš paleidimą 2013 m. Pabaigoje, tačiau ji vis tiek atnaujinama. Ji apima penkis pagrindinius principus:

  1. Paprasta: Ethereum turėtų būti kuo paprastesnis.
  2. Visuotinumas: „Ethereum“ nieko „nedaro“, tačiau tai leidžia kitiems kūrėjams daryti bet ką.
  3. Modularumas: „Ethereum“ naudoja mažus atskirus komponentus, kurie gali keistis nepaveikdami viso tinklo.
  4. Vikrumas: „Ethereum“ komanda nori pakeisti ir pritaikyti projektą, kaip to reikalaujama ateityje.
  5. Nediskriminavimas & necenzūra: „Ethereum“ niekada netrukdys veikti net ir blogai suprojektuotai ar neefektyviai – jei mokesčiai vis tiek mokami už kodo paleidimą.

Šie pagrindiniai principai pabrėžia viską, ką daro „Ethereum Foundation“. Jie pateikia įrankius, o kaip juos naudoti, priklauso „DApp“ kūrėjams.

Kiek kainuoja Ethereum?

Vieno ETH vertė šiuo metu yra 199,80 USD, tačiau, kaip ir daugelį kriptovaliutų, galite nusipirkti nedidelę dalį. (Sumišęs? Mūsų kriptovaliutų vadovas viską paaiškina.) „Ethereum“ ne visada buvo tokia kaina. Kaip ir visos kriptos, 2017 m. Gruodžio pabaigoje / 2018 m. Sausio mėn.

„Ethereum“ kainų diagrama

„Ethereum“ 2018 m. Sausio 10 d. Pasiekė rekordiškai aukštą 1417,38 USD kainą. Ši rekordinė kaina, palyginti su ankstesne savaite, padidėjo 60%, o praėjusiais metais – nepaprastai 13 000%. Dabar tai kainų ralis! Ši kaina netrukus pradėjo kristi kartu su likusia rinkos dalimi. Stevenas Nerayoffas, kitas bendraautorius, manė, kad per 2018 metus ši kaina gali padvigubėti arba trigubai padidėti, tačiau dabar tai atrodo mažai tikėtina.

Kur galima nusipirkti Ethereum?

Kadangi „Ethereum“ yra didelis žaidėjas kriptovaliutų rinkose, jums bus sunku rasti biržą, kuria ja neprekiaujama. Visos mūsų geriausių kriptovaliutų biržų sąraše esančios biržos leidžia prekiauti ETH. Tarpusavio prekybos svetainė Vietinis Ethereum leidžia pirkti ar parduoti „Ethereum“ prekiaujant su vietiniais asmenimis. Jei esate pradedantysis, Coinbase.com yra lengviausias būdas pradėti nuo debeto ar kreditinės kortelės.

Koks yra „Ethereum“ ateities potencialas?

„Ethereum“ ateitis atrodo labai šviesi. „Ethereum“ fondo ir „Vitalik Buterin“ valdomas „Ethereum“ tinklas yra galingose ​​rankose. Tiek daug projektų, DApps, žaidimų ir žetonų veikia kaip „ERC-20“ išmaniosios sutartys „Ethereum“ tinkle. Dėl viešųjų blokinių grandinių, tokių kaip „Ethereum“, dizaino, labai sunku cenzūruoti, blokuoti, nulaužti ar kitaip apriboti „Ethereum“ prieinamumą.

Tačiau „Ethereum“ nėra be jokios diskusijos. Vadinamoji „Parity freeze“ klaida neseniai užšaldė daugiau nei pusę milijono ETH, priklausančių kriptografinių piniginių tiekėjui Paritetas. Kas galėtų pamiršti DAO įsilaužimą? Per kitą klaidą pavogta 3,6 mln. ETH. Tai buvo „susigrąžinta“ iš naujo nustatant „Ethereum“ grandinę kietos šakės pavidalu. Tai atvėrė kelią „Ethereum Classic“, kuris ir toliau veikė originaliu „blockchain“, „nulaužimu“ ir viskuo.

Mano asmeninė nuomonė, kad „Ethereum“ yra tvirtas ir patikimas projektas. Žinoma, kelyje pasitaikė nelygumų, tačiau „Ethereum Foundation“ ir pagrindiniai kūrėjai toliau atnaujina kodą, kartu ieškodami geresnių metodų, apimančių saugumą, greitį, paprastą naudojimą, efektyvumą ir dar daugiau..

Taip pat galite išbandyti vieną iš šių aštuonių paprastų „Ethereum“ programavimo pamokų.

Prisijunkite prie „Ethereum“ bendruomenės

Jei norite stebėti „Ethereum“, yra daugybė būdų tai padaryti:

Oficialios „Ethereum Slack“ grupės nėra. Komentarų skiltyje praneškite mums apie kai kurias mėgstamiausias „Ethereum“ funkcijas ir tyrinėkite šį „blockchain“ su geriausiais „Ethereum“ blokų grandinės tyrinėtojais. Jei ieškote DApps, pažvelkite į geriausius Ethereum DApps.