Kripto įsilaužimai ir sukčiai 2019 m.: Kokių pamokų mes išmokome?

Kripto įsilaužimas nerodo ženklo, kad 2019 m. Sumažės. Nuo metų sandūros jau įvyko daug aukšto lygio atakų..

Kriptovaliutų įsilaužimai yra problemiški. Pažeidimų reguliarumas ir begalinis kriptografinių aferų skaičius kenkia vartotojų pasitikėjimui pramone ir daro žetonų kainos spaudimą žemyn..

Atsižvelgdami į tai, pažvelkime į tai, kas vyko iki šiol 2019 m., Ir pažiūrėkime, ar yra pamokų, kurias galime išmokti.

1. Kriptopija

Pirmasis 2019 m. Vertingas kriptografinis įsilaužimas įvyko sausio viduryje, kai buvo nukreipta į Naujosios Zelandijos kriptografinę biržą „Cryptopia“.

Įsilaužimas įvyko sausio 14 d. birža kitą dieną perdavė naujienas savo vartotojams po to, kai iš pradžių teigė, kad problemos kilo dėl „nenumatytos priežiūros“.

Nuostabu, kad ataka truko visas dvi savaites, kol „Cryptopia“ galėjo visiškai atgauti savo piniginių kontrolę.

Atakos pabaigoje dingo daugiau nei 16 milijonų dolerių „Ethereum“ ir kitų „ERC20“ žetonų. Po mėnesio įsilaužėliai buvo likvidavę beveik 4 milijonus dolerių savo pavogtų žetonų.

Pamokos, išmoktos iš „Cryptopia Hack“

„Vyriausybės atkreipia dėmesį; klientų aptarnavimas vis dar silpna vieta “

Ataka buvo pakankamai sunki, todėl Naujosios Zelandijos policijos pajėgos pradėjo tyrimą ir papildė teoriją, kad vyriausybės vis rimtiau žiūri į kriptografijos rinkas ir kad reguliavimas gali būti ne per toli.

Be to, daugelis ekspertų apkaltino „Cryptopia“ dėl to, kad nesugebėjo atnaujinti vartotojų informacijos apie jų sąskaitos būsenas, o nenoras atskleidė visą pavogtos kriptografijos vertę. Tai užtruko iki vasario pabaigos, kol įmonė pagaliau tapo švari. „Twitter“ serijoje „Cryptopia“ pripažino, kad prarado 9,4 proc.

Tai dar kartą nušviečia, kiek kriptografinių bendrovių klientų aptarnavimas atsilieka nuo tradicinių bankų ir brokerių.

2. Michaelas Richo eina į kalėjimą

37 metų amerikiečiui Michaelui Richo 2019 m. Balandžio mėn. JAV teismai skyrė laisvės atėmimo bausmę, kai tamsioje žiniatinklyje sukčiavus sukčiai pavogė šimtus tūkstančių dolerių vertės Bitcoin. Pagal nutarimą dvejus metus trukusi byla buvo baigta.

Kriptografija yra populiarus mokėjimo būdas tamsiajame žiniatinklyje, kur žmonės naudojasi teisiškai abejotinomis internetinėmis prekyvietėmis, kad pirktų viską, pradedant ginklais ir narkotikais, baigiant seksu ir pornografija. „Bitcoin“ anonimiškumas kartu su neteisėtu siūlomų prekių pobūdžiu daro rinkas pagrindiniu sukčiavimo tikslu.

Richo buvo pripažintas kaltu pavogęs 365 000 USD „Bitcoin“ ir daugiau nei 10 000 vartotojų slaptažodžių.

Michael Richo Case pamokos

„Baudžiamųjų persekiojimų Bitcoin pagrindu skaičius auga“

Niekam nereikėtų priminti, kad naudodamas šifravimą, neapsaugai nuo vartotojų – jei tapsi aferos auka, geriausiu atveju galimybė susigrąžinti turtą yra menka.

Tačiau įdomesnė pamoka, kurią reikia paimti iš Richo bylos, yra tendencija, kad daugėja teismų bylų, susijusių su apgaulingu kriptografijos įgijimu (ar naudojimu)..

Nors kripto esmė vis dar nėra reglamentuota, valdžios institucijos dabar iškelia bylas, kurios, be abejo, dar nebūtų paaiškėjusios dar 2014 m..

Pavyzdžiui, 2019 m. Kovo mėn. Operacijos „SaboTor“ (FTB jungtinių nusikalstamų opioidų ir „Darknet Enforcement“ (J-CODE) komandų operacijos) išvadoje 2019 m. Kovo mėn. Iš nusikaltėlių buvo konfiskuota daugiau nei 4,5 mln. 51 šaunamasis ginklas ir 2,5 mln. USD grynųjų.

3. Lee ir Bae apgauna 56 000 investuotojų

Kriptografinis sukčiavimas Pietų Korėjoje pasirodė balandžio mėn., Kai paaiškėjo, kad du generaliniai direktoriai – žinomi tik kaip Lee ir Bae – sukčiavo 56 000 investuotojų iš 18,5 milijono dolerių pagal „Ponzi“ schemą.

Schema veikė per narystės pagrindu veikiančią prekybos svetainę. Esami nariai gavo pinigines premijas už naujų žmonių užregistravimą, taip pat „M-Coin“ nominalus, šifrą, kurį išleido kriptografijos birža pagal to paties verslo prekės ženklą..

Teigiama, kad du generaliniai direktoriai uždirbo 18,5 mln. USD iš savo „Ponzi“ schemos ir susijusios kriptografinės žetonos. Visa įmonės informacija buvo rasta paslėpta privačiame serveryje Japonijoje.

Pamokos, išmoktos iš Lee ir Bae sukčių

„Aferų mastai neturi ribų“

Panaikinta „Ponzi“ schema galbūt dar nėra verta dėmesio. Tačiau būtent Lee ir Bae operacijos mastas daro šį atvejį ypač įdomų.

Pasak Pietų Korėjos valdžios institucijų, verslas turėjo daugiau nei 200 fizinių biurų, kurių kiekvienas turėjo savo vadovą ir savo narių rinkinį. Kiekvienam vadybininkui buvo mokama grynaisiais už kiekvieną naują narį, viršijusį bazinę 20 ribą.

200 fizinių vietų buvimas rodo, kad kriptografija vis dažniau tampa sudėtingų sukčių, nukreiptų į paprastus žmones, dalimi; tai nebėra tik šešėlinių interneto kampelių sritis.

4. „Bithumb Hack“ kainuoja 13 milijonų dolerių

Būdamas Pietų Korėjoje, šifravimo biržoje „Bithumb“ kovo 29 d. Įsilaužėliai pavogė apie 13 milijonų dolerių EOS ir 6,2 milijono dolerių „Ripple“..

Tai buvo antras kartas per mažiau nei 12 mėnesių, kai buvo siekiama mainų. 2018 m. Birželio mėn. Ji prarado 31 mln. USD, įskaitant 2016 „Bitcoin“ ir 2219 „Ether“.

Paskutiniame įsilaužime pirmą kartą buvo pranešta apie 3,07 milijono prarastą EOS. Tik po poros dienų buvo pranešta apie 20,2 milijono XRP.

Iš „Bithumb Hack“ 2019 m. Išmoktos pamokos

„Per daug įsilaužimų, o klientai lieka nuošalyje“

Nuo ko pradėti? Pirma, du įsilaužimai per metus tikrai nėra gera išvaizda. „Bithumb“ klientai turėtų rimtai suabejoti, ar jie ir toliau naudojasi mainais.

Taip pat yra klaustukų dėl „Bithumb“ EOS piniginės parašų. EOS arbitras šioje byloje Lee Sangas Sunas teigė, kad ne Korėjos mainai naudojo kelių sig pinigines, o „Bithumb“ naudojo tik vieną raktą.

Galiausiai, sunku susigrąžinti prarastas lėšas vėl patenka į mikroskopą. Apsaugos įmonė „SlowMist“ teigė, kad iki balandžio 1 d. Didžioji dalis pavogtų EOS ir XRP jau buvo išplauta per pinigines, kurios nebuvo sujungtos su mainais, todėl beveik neįmanoma atsekti..

Norėdami daugiau sužinoti apie įsilaužimus ir aferas, būtinai perskaitykite mūsų straipsnį apie blogiausius kripto įsilaužimus istorijoje ir mūsų kripto sukčiavimo sąrašą, kad išvengtumėte.