6 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie „Facebook“ svarstykles

„Facebook“ Svarstyklių kriptovaliuta turėtų pasirodyti 2020 m. Pradžioje. Markas Zuckerbergas nori, kad Svarstyklės taptų pasauline mokėjimo sistema, kuri pagaliau pakeistų „fiat“ ir užimtų „Bitcoin“, kaip pirmaujančios pasaulyje kriptovaliutos, vietą..

Tai ambicinga. Tai yra būtent tai, ko tikitės iš „Facebook“ projekto. Tačiau „Facebook“ kontroliuodamas finansines paslaugas kelia nerimą dėl daugiau nei kelių priežasčių.

Įdomu, koks yra visas šurmulys? Čia yra šeši svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti apie „Facebook Libra“.

1. Svarstyklės pradės veikti 2020 m. „Facebook“ paslaugoms

Pradėkime nuo pagrindų. „Facebook“ kriptovaliuta „Svarstyklės“ pradės veikti 2020 m. Pirmąjį pusmetį. Kol kas nėra nustatytos datos, tačiau tikimasi, kad 2019 m. Pabaigoje atsiras kažkas tvirto..

Po paleidimo Svarstyklės bus prieinamos „Facebook Messenger“, „WhatsApp“ ir kitose „Facebook“ paslaugose. Rašymo metu „Facebook“ nepateikė jokių nuorodų, kad paleisties etape Svarstyklės taps prieinamos bet kur kitur.

„Facebook“ nori, kad Svarstyklės padėtų milijardams žmonių visame pasaulyje neturėdami prieigos prie įprastų bankinių paslaugų.

2. Svarstyklės turi „Blockchain“

Svarstyklės nėra prisirišusios prie kažkieno kito blokų. Ji turės savo Svarstyklių bloką. Baltojoje Svarstyklių knygoje buvo įdomių įžvalgų apie Svarstyklių bloką:

 • Paleidimo metu Svarstyklių blokinė grandinė bus privati; tik investuotojų mazgai turės prieigą prie knygos (daugiau apie šiuos investuotojus akimirksniu).
 • Laikui bėgant, Svarstyklių blokinė grandinė pereis prie leidimo neturinčios blokų grandinės, suderindama ją su kitomis kriptovaliutomis..
 • Svarstyklių blokinė grandinė yra saugi ir anoniminė. Svarstyklių blokų grandinėje egzistuoja tik jūsų viešojo ir privataus raktų poros.
 • Nėra maksimalaus ar mažiausio Svarstyklių kiekio. Be to, jūs negalite minų Svarstyklių.
 • Ankstyvi vertinimai ir bandymai rodo, kad Svarstyklių blokų grandinė per sekundę atliks 1 000 operacijų.
 • „Libra blockchain“ pristato visiškai naują programavimo kalbą, pavadintą „Move“. Programuotojai naudos „Move“ kurdami išmaniąsias sutartis ir „dApps“ „Svarstyklių“ blokų grandinėje.
 • Jis taip pat naudoja mažiau žinomą protokolą „Coda“, kad „Libra blockchain“ būtų lengviau naudoti išmaniuosiuose telefonuose. Vartotojui reikia tik paskutinio bloko įrodymo, kad būtų galima patvirtinti knygą.
 • Svarstyklės, kaip ir „Binance Coin“, degins žetonus, kad reaguotų į kintančią pasiūlą ir paklausą.
 • Tada Svarstyklių blokinė grandinė iš tikrųjų nėra blokinė grandinė. Bent jau ne, ir tikrai ne taip, kaip dauguma kripto ir „blockchain“ šalininkų laikytų naudingais.

  3. Svarstyklės turi rimtų investuotojų

  „Facebook“ Svarstykles laiko stabilia moneta. Stablecoin yra stabilios vertės kriptovaliutų žetonas, priešingai nei daugumos alternatyvų svyravimai ir spekuliacinis pobūdis. Kitas stablecoinas, kurį galbūt žinote, yra „Tether“. (Norėdami sužinoti daugiau, peržiūrėkite mūsų „Tether Coin Study“ tyrimą.)

  Kad Svarstyklės išliktų stabilios, jos turi didelę turto ir kitų valiutų paramą. „Facebook“ surinko stiprų pradinių investuotojų būrį, iš kurių kiekvienas turi investuoti mažiausiai 10 milijonų dolerių. Rašymo metu yra 28 investuotojai. Iki to laiko, kai Svarstyklės pradės veikti 2020 m., „Facebook“ nori 100 investuotojų, suteikiančių Svarstyklėms bent 1 mlrd..

  „Facebook Libra“ investuotojai apima „Mastercard“, „VISA“, „Stripe“, „PayPal“, „Uber“, „Lyft“, „eBay“, „Coinbase“, „Spotify“ ir dar daugiau:

  „facebook libra“ investuotojai

  Kiekvienas investuotojas turės galimybę paleisti vieną iš tinklo patvirtinimo mazgų. Pirmiausia tai yra vieninteliai operaciniai mazgai.

  4. „Facebook“ nekontroliuos Svarstyklių

  Visos kalbos yra apie „Facebook“ kriptovaliutą „Svarstyklės“. Tačiau „Facebook“ ilgai neliks prie vairo. Bent jau toks yra dabartinis planas.

  Pradiniai investuotojai taip pat uždirbs vietą Svarstyklių asociacijoje. Svarstyklių asociacija perims Svarstyklių plėtros kontrolę, kai tik pradės veikti kriptovaliuta. Kiekvienas narys turės vieną balsą už plėtrą.

  Tačiau „Facebook“ turės du. „Facebook“ turės vietą Svarstyklių asociacijoje, kaip ir naujoji jos šifravimo dukterinė įmonė „Calibra“.

  Kaip „Facebook“ yra laisvas nuo Svarstyklių, dar reikia pamatyti. Tačiau požiūris yra atsakas į „Facebook“ šuns „Facebook“ privatumo problemas kiekviename žingsnyje, taip pat nerimą, kurį sukelia „Facebook“ kaip pasaulinės valiutos valdytojas.

  5. Svarstyklių piniginė vadinama Calibra

  Šifravimo dukterinės įmonės pavadinimas yra „Calibra“. Tai taip pat „Facebook Libra“ piniginės pavadinimas. „Calibra“ piniginė taps pirmąja vieta, kur galėsite nusipirkti ir laikyti Svarstykles.

  Kol konkurentai pasirodys rinkoje, „Calibra“ bus vienintelis būdas žmonėms bendrauti su Svarstyklėmis. Daugeliui tai bus vienintelė piniginė, kurią jie kada nors naudojo tvarkydami savo Svarstykles. Milijardai žmonių turės prieigą prie „Calibra“, akimirksniu paversdami ją dažniausiai naudojama kriptovaliutų pinigine.

  „Calibra“ integruosis su „Facebook Messenger“, „WhatsApp“ ir kitomis „Facebook“ paslaugomis. Tačiau jame taip pat bus atskiros „iOS“ ir „Android“ programos.

  6. „Facebook“ svarstyklės kelia rimtų problemų dėl privatumo

  Privatumas yra svarbiausias XXI amžiuje, tačiau milijardai mūsų noriai perduoda savo duomenis „Facebook“ mainais į nemokamą paslaugą. Idėja, kad „Facebook“ ketina išplėsti savo milijardų vartotojų ir dar milijonų, kurie gali prisijungti, asmeninius duomenis, eina kaip švino balionas.

  Tai ne tik idėja, kad „Facebook“ gali pasiekti daugiau duomenų. Pagrindinis Svarstyklių vystymosi taškas yra finansinės paslaugos, tokios kaip kreditavimas ir skolinimas. Kad tai veiktų, vartotojai turės ne tik „Facebook“ (per reguliatorių) atskleisti savo tapatybę, bet ir savo kredito istoriją, darbus, pajamas ir daug daugiau.

  Akivaizdu, kad privatumo grupės, vyriausybės ir finansų reguliuotojai kelia pavojų.

  Per 48 valandas nuo „Facebook Libra“ pranešimo pirmaujančios G7 valstybės paskelbė darbo grupę, kuri įvertino Svarstyklių riziką. JAV kongreso nariai ir senatoriai paskelbė neatidėliotiną tyrimą, Anglijos banko vadovas Markas Carney teigė, kad Svarstyklėms „turės būti taikomi aukščiausi reguliavimo standartai“ ir Prancūzijos finansų ministrui Bruno Le Maire’ui., sakė „Nėra galimybės, kad Svarstyklės taptų suvereni valiuta. Tai negali ir neturi atsitikti “.

  Net jei Svarstyklės vis dėlto nusileistų nuo žemės, ar šalys vietoj privataus verslo siūlymo nepasirinktų valstybės remiamos kriptovaliutos? Kai kurios šalys jau yra. Peržiūrėkite šalis, bandančias įdiegti nacionalinę kriptovaliutą.

  Ateina „Facebook“ Svarstyklių kriptovaliuta

  Tačiau jis nesiims Bitcoin, kaip manė daugelis. Svarstyklių tikslas yra fiat valiuta. Tikslas yra pakeisti „fiat“ valiutą ir išleisti milijardines finansines paslaugas be bankų ar prieigos prie įprastų paslaugų. Ar Svarstyklės iš tikrųjų padės tų šalių žmonėms? Šis rašytojas yra skeptiškas.

  Norite sužinoti daugiau apie „Facebook“ svarstykles? Patikrinkite, ką „Blocks Decoded“ mano apie „Facebook“ kriptovaliutą iki šiol.