2019 metų įdomiausi „Bitcoin Developments“

Bitcoin plėtra ir toliau klesti. Štai keletas įdomių „Bitcoin“ projektų, kurie šiuo metu kuriami.

1. „Schnorr“ parašai

„Schnorr“ parašai gali išspręsti kai kurias didžiausias „Bitcoin“ problemas – mastelis yra didžiausias klijuoti taškas šiuo metu, tačiau gali būti naudingos ir kitos problemos, tokios kaip šlamšto atakos ir privatumas..

Sukūrė Clausas-Peteris Schnorras, „Schnorr“ parašai yra potencialus elipsės kreivės skaitmeninio parašo algoritmo (ECDSA) pakaitalas. ECDSA yra kriptografijos technologijos, kuria valdomas Bitcoin, dalis. Jį sudaro viešųjų ir privačių raktų poros, o kiekviena operacija pasirašoma parašu. Tai užtikrina, kad tik sąskaitos savininkas gali patvirtinti operacijas. Parašus lengva patikrinti, bet jie daromi tik naudojant privatųjį raktą. Tik piniginės savininkas žino privatų raktą, todėl bet koks sukurtas parašas yra patikimas.

Nors ECDSA veikia labai gerai ir veikia pastaruosius dešimt metų nuo Bitcoin pradžios, tai nėra pats efektyviausias algoritmas. Jei turite kelių parašų piniginę, kuriai patvirtinti bet kurią operaciją reikia dviejų ar daugiau parašų, ECDSA turi pasirašyti, persiųsti, patvirtinti ir saugoti kelis parašus..

„Schnorr“ parašai pakeičia kiekvienos operacijos dalies parašus visos operacijos parašu. Saugodamas tik vieną parašą visai operacijai, „Bitcoin“ blokų grandinė galėjo pastebėti 25% sumažintą operacijų dydį.

„Schnoor“ parašai yra suderinami su ECDSA, o tai yra puiki savybė. Tai reiškia, kad bet kokie „Bitcoin“ kodo pakeitimai vyksta su minkšta šakute, išvengiant nemalonių situacijų, tokių kaip „Bitcoin Hash War“.

Populiarėjant „Bitcoin“, viskas, kas sumažina „blockchain“ dydį, yra gera idėja. Be tokių pakeitimų, Bitcoin blokų grandinė ateityje gali būti didžiulė, galbūt tūkstančiai gigabaitų.

Apie „Schnoor“ parašus galite sužinoti daugiau „Schnoor Bitcoin“ tobulinimo pasiūlymas.

2. Taproot

Prieš žiūrėdami į Taproot, pirmiausia turime aptarti Merkelized Abstract Syntax Tree (MAST). MAST yra pasiūlymas patobulinti išmaniąsias Bitcoin sutartis. Tam tikromis aplinkybėmis „Bitcoin“ naudoja „pay to script“ maišos (P2SH). Tai leidžia jums siųsti monetas į konkrečią piniginę, kuriai dažnai gali būti taikomi išlaidų apribojimai. Tai gali būti tai, kad du ar daugiau pasirašiusiųjų turi pasirašyti sandorius, jie turi naudoti specialų slaptažodį arba bet kokį skaičių konkrečių sąlygų.

Tai kelia problemą. Norėdami išleisti lėšas, užtikrintas „P2SH“, piniginės savininkai turi įrodyti, kad laikėsi vartotojo nustatytų taisyklių, kad galėtų naudotis lėšomis. Dalis šio įrodymo apima dalijimąsi visu scenarijumi ir galimomis lėšų išleidimo sąlygomis. Privatumo požiūriu tai nėra puiku, ir jei yra per daug sąlygų, visi šie papildomi duomenys turi būti saugomi ir apdorojami.

MAST naudoja Merkle medžius, esančius „Lengvuose mazguose“ tam tikrai būklei patikrinti. Tai reiškia, kad „Bitcoin“ blokų grandinė gali užtikrinti, kad lėšos bus išleistos pagal bet kurias konkrečias taisykles, kurias apibrėžia P2SH, neatskleisdamas visų šių taisyklių.

P2SH ir MAST gali padėti išlaikyti savininkus sąžiningus. Jei su Danu ir Gavinu susitarsiu, kad „Bitcoin“ siųsime tik tais adresais, kuriuose yra raidė „B“, tada P2SH gali įgyvendinti šias sąlygas. Jei Danas ar Gavinas turi pasirašyti mano operacijas, galbūt norėčiau atsarginių sąlygų, jei mano kolegos negalės veikti arba nebendradarbiaus..

„Taproot“ siūlo, kad visose P2SH taisyklėse turėtų būti sutarties sąlyga. Jei visos šalys sutinka su sandoriu, jis pasirašomas ir atrodo kaip įprastas sandoris likusiam pasauliui. Tik tuo atveju, jei šalys negali susitarti ir yra įtvirtintos P2SH sąlygos, P2SH sąlygos atsiskleidžia išoriniam pasauliui.

Žinoma, matematikos ir kriptografijos yra šiek tiek daugiau, tačiau „Taproot“ yra dar vienas projektas, galintis sumažinti sudėtingų „Bitcoin“ operacijų bagažą ir padidinti privatumą. Tačiau „Taproot“ reikia „Schnoor“ parašų, todėl šiuo metu jis nėra paruoštas naudoti.

3. Bakkt

Tolimas nuo technikos pažangos, Bakkt yra nauja Bitcoin birža. Tarpžemyninė birža (ICE) stato „Bakkt“ ir jiems priklauso 23 kitos biržos, įskaitant Niujorko vertybinių popierių biržą. Nenuostabu, kad aplink jį tiek daug jaudulio.

„Bakkt“ siekia, kad instituciniai investuotojai džiaugtųsi „Bitcoin“. Jūs galėsite prekiauti „Bitcoin“ pagal vienos dienos ateities sandorius ir teoriškai investuotojai galės prekiauti jūsų pensija ar investiciniais fondais į „Bitcoin“.

ICE pateikia įvairiausių priežasčių, susijusių su jų saugumu, apie tai, kaip jie naudoja naują jiems sukurtą architektūrą ir kaip jie saugo „Bitcoin“ ypač saugiame sandėlyje, tačiau galiausiai jie nieko naujo nepasiūlo technologiniu požiūriu. Jų sąskaitos atsiskaitomos ne grandinėje, siekiant greitesnio ir paprastesnio fondų valdymo. Jūsų operacija bus rodoma „Bitcoin“ blokų grandinėje tik atsiimant ar įnešant lėšų. Visa kita lieka vidiniame „Bakkt“ tinkle.

Nors paprastai kalbant, leisti kitam saugoti asmeninius raktus yra bloga idėja, tačiau tokio keitimosi pobūdis reiškia, kad tai gali būti priimtina. Jei norite prekiauti „Bitcoin“ tradicine vertybinių popierių rinkos forma arba norite, kad tradiciniai investuotojai jaudintųsi dėl „Bitcoin“, „Bakkt“ galėtų būti lūžio taškas. Pabaigę prekybą, išimkite lėšas ir saugiai jas saugokite patys.

Yra viena Bakkto problema: reguliavimas. Kadangi „Bakkt“ siekia prekiauti „Bitcoin“ ateities sandoriais, JAV biržos prekių ateities prekybos komisijos (CFTC) reguliatorius pirmiausia turi suteikti leidimą. Jie vis dar sprendžiami, todėl ši birža gali mirti dar nepradėjus prekiauti.

4. Ištikimybė

Tradicinė investicinė įmonė „Fidelity International“ yra labai arti „Bitcoin Custody“ platformos atidarymo. Jie ateityje gali tai išplėsti, kad apimtų ir kitas kriptovaliutas, tačiau šiuo metu pagrindinis dėmesys skiriamas „Bitcoin“.

Nors tai jums gali būti nenaudinga dabar, „Bitcoin“ saugojimo paslauga turi didžiulį potencialą visai pramonei. Daugelis „Bitcoin“ projektų žlugo, nes jie norėjo veikti kaip tradicinis bankas, tačiau nesugebėjo pasirūpinti tinkamu saugumu. Jungtinių Valstijų vyriausybė atsisakė kelių aukšto lygio projektų, kurie „veikė kaip Bitcoin bankas“.

Žinoma, jei turite „Bitcoin“, jums nereikia banko, tačiau jei norite platesnio tarptautinio „Bitcoin“ priėmimo, bent jau trumpuoju laikotarpiu turėsite toleruoti institucines investicijas ir „į banką panašias“ paslaugas. „Fidelity“ gali būti vertinga globos paslauga tokiems projektams kaip „Bakkt“.

Kuo jūs jaudinatės?

Šie keturi įvykiai sudaro mažą dalį visų patrauklių „Bitcoin“ projektų, patobulinimų ir įmonių, šiuo metu dirbančių tobulindami „Bitcoin“.

Tarp „Schnorr Signatures“ ir „Taproot“, plečiančių „Bitcoin“ galimybes, ir tokių projektų kaip „Fidelity“ ir „Bakkt“, didinantys informuotumą ir viliojantys institucinius investuotojus, netrūksta jaudulio, susijusio su „Bitcoin“. Kokie įvykiai jus labiausiai jaudina? Praneškite mums toliau pateiktose pastabose.