7 šalys, kurios uždraudė Bitcoin ir kriptovaliutas (ir kodėl)

Bitkoino ir kriptografijos augimas barškino vyriausybes visame pasaulyje. Susidūrusios su galimybe mažėti nacionalinėmis valiutomis, mažesniu žmonių finansinių sandorių matomumu ir mažesnėmis mokestinėmis pajamomis, daugelis šalių ėmėsi uždrausti „Bitcoin“ ir kriptovaliutų naudojimą padarė neteisėtą..

Bet kurių šalių juoduosiuose sąrašuose šiuo metu yra „Bitcoin“? O kokių baudų galite sulaukti, jei naudosite kriptografiją tose jurisdikcijose? Pažvelkime atidžiau.

1. Kanada

Nors tai nevadovauja Kanados vyriausybė, kai kurie Kanados bankai pradėjo kliudyti klientams pirkti kriptografines korteles naudojant debeto ar kredito korteles. Žymiausios institucijos, priėmusios sprendimą, yra Monrealio bankas ir Toronto „Dominion“ (abi 2018 m.).

Yra akivaizdžių etinių klausimų, kylančių iš bankų, nurodančių, kaip galite išleisti savo grynuosius pinigus, tačiau, nepaisant to, draudimas dažniausiai buvo nesėkmingas. Tai tiesiog privertė tų bankų klientus naudotis P2P platformomis, tokiomis kaip „LocalBitcoins“. Svetainės prekybos apimtis nuo draudimo pradžios šoktelėjo nuo 1,2 iki 7,2 mln.

2. Jungtiniai Arabų Emyratai

Jungtiniai Arabų Emyratai, visų pirma, Abu Dabis ir Dubajus, didžiąją šio tūkstantmečio dalį praleido įsitvirtinę kaip viena iš svarbiausių finansinių zonų planetoje..

Todėl nenuostabu sužinoti, kad šalyje yra visiškai uždrausta kriptografija. 2018 m. Birželio mėn. Kongreso įstatymų biblioteka paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad Jungtinių Arabų Emyratų centrinis bankas 2017 m. Sausio mėn. Paskelbė reguliavimo sistemą, kuri „uždraudė bet kokius sandorius virtualia valiuta“.

Tačiau praktiškai situacija nėra tokia aiški. 2018 m. Vasario mėn. Dubajaus įmonė („Regal RA DMCC“) tapo pirmąja įmone Viduriniuose Rytuose, gavusi licenciją prekiauti kriptovaliutomis. Licencija netaikoma ICO ar mainams.

3. Egiptas

Pasaulyje nėra daug šalių, kuriose būtų visiškai uždrausta naudoti visas kriptografijos formas ir nuosavybės teises. Tačiau Egiptas yra vienas iš jų.

Daugelis samprotavimų gali būti siejami su religinėmis priežastimis. „Dar al-Iftaa“ 2017 m. Išleido religinį dekretą, kuriame visi komerciniai sandoriai su bitkoinais buvo priskirti haramui (neteisėti pagal islamo įstatymus). Toliau jis teigė, kad „kriptovaliutos gali pakenkti nacionaliniam saugumui ir centrinėms finansų sistemoms, taip pat gali būti naudojamos terorizmui ir teroristinei veiklai finansuoti“.

Sprendimas buvo patvirtintas 2018 m., Kai Egipto centrinis bankas patvirtino, kad „prekyba Egipto Arabų Respublikoje apsiriboja tik oficialiomis popierinėmis valiutomis, kurias patvirtino bankas“.

4. Indija

Indijoje, kaip ir Kanadoje, kripto naudojimui taikomi bankiniai apribojimai. Tačiau skirtingai nei Kanadoje, draudimą paskatino vyriausybė, o ne patys bankai.

Indijos rezervų bankas (RBI) paskelbė visišką visų kriptografinių operacijų uždraudimą 2018 m. Balandžio mėn. Savo pirmojoje 2018/19 finansinių metų politikos ataskaitoje jis sakė:

„Atsižvelgiant į susijusią riziką, buvo nuspręsta, kad nedelsiant RBI reguliuojami subjektai nesusitvarkys ir neteiks paslaugų jokiems fiziniams ar verslo subjektams, kurie užsiima ar atsiskaito [virtualiomis valiutomis]“.

Kitoje deklaracijoje finansų ministras Arunas Jaitley pasakė: „[Indija] imsis visų priemonių, kad būtų pašalintas šio kriptografinio turto naudojimas neteisėtos veiklos finansavimui arba kaip mokėjimo sistemos dalis“.

Nuo paskelbimo apeliacija pamažu juda per Indijos Aukščiausiąjį Teismą. Siūlomo Indijos „Blockchain“ strategijos projekto projekto atnaujinimas apima skaitmeninę rupijos versiją, skatinančią „Bitcoin“ ir kitas kriptografijas teisėtumo Indijoje link..

Ne visos šalys draudžia Bitcoin. Jų yra daugybė šalių, kurios jau tiria ar diegia nacionalinę kriptovaliutą!

5. Kinija

Kripto ir Bitcoin teisėtumas Kinijoje yra sudėtingas žvėris. Oficialiai nėra neteisėta, kad Kinijos pilietis turi kriptografiją. Tačiau nuolatinis ribojančių įstatymų srautas gyventojams labai apsunkino savo rankas.

2013 m. Represijos prasidėjo, kai Kinijos Liaudies bankas uždraudė bet kokioms finansų institucijoms tvarkyti ar apdoroti kriptografines operacijas. Po to buvo priimtas 2014 m. Įstatymas, kuris privertė bankus uždaryti visas „Bitcoin“ prekybos sąskaitas. 2017 m. Mainai ir prekybos platformos buvo uždrausti visoje šalyje, o iki 2018 m. „Bitcoin“ kasybą plačiai apribojo Valstybinė užsienio valiutų administracija.

Kinijos politika kelia šaliai opoziciją jos Honkongo teritorijoje, kurioje visas Bitcoin ir kriptografijos naudojimas išlieka legalus.

6. Ekvadoras

Ekvadore nuo 2014 m. Birželio mėn. Buvo uždraustas „Bitcoin“ – tai yra viena iš pirmųjų pasaulio šalių, paskelbusi „Bitcoin“ draudimą.

Tačiau, skirtingai nei kai kuriose kitose šalyse, kuriose yra draudžiami Bitcoin, Ekvadoro sprendimas nebūtinai buvo pagrįstas noru apriboti savo gyventojų skaičių per se. Veikiau tai patvirtino klaidingas įsitikinimas, kad vyriausybė gali sukurti savo skaitmeninę valiutą ir uždirbti šiek tiek pinigų.

Tai nereiškia, kad įstatymas buvo mažiau drakoniškas. Jame teigiama: „Verslas turi nedelsdamas nutraukti savo veiklą […] Tie, kurie nepaisys draudimo, bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, o visi apyvartoje esantys bitkoinai ir bitkoinų prekyboje esantis turtas konfiskuojami“.

Nenuostabu, kad paties Ekvadoro skaitmeninė valiuta – „Dinero Electrónico“ – nebuvo didelė sėkmė. Moneta yra susieta su JAV doleriu, tačiau privatūs bankai jos nenaudoja.

Štai kaip privatų bankų asociacijos (ABPE) prezidentas Julio José Prado apibūdino naują ženklą:

“Šiuo metu mes negalime paremti jokios finansinės programos, kurią administruoja BCE, nes mes nepasitikime, kad ji yra saugi.”

Greitai į priekį šiandien, o vyriausybė mažai stengiasi įgyvendinti savo draudimą. „LocalBitcoins“ išlieka populiarus, o kai kurie „Bitcoin“ bankomatų aparatai netgi pradėjo pasirodyti.

7. Pakistanas

Kai 2018 m. Kaimyninė Indija ėmėsi veiksmų uždrausti šifravimą, Pakistanas greitai ėmėsi oficialaus savo draudimo. Draudimas įsigaliojo 2018 m. Balandžio mėn. Po Pakistano valstybinio banko (SBP) pranešimo

Nors situacija yra šiek tiek miglota, atrodo, kad draudimas taikomas tik bankams ir finansinėms institucijoms.

Pareiškime bankas teigė: „SBP neįgaliojo ar licencijavo nė vienam asmeniui ar subjektui leisti, parduoti, pirkti, mainyti ar investuoti į jokius [kriptografinius]. Visi bankai turėtų susilaikyti nuo virtualios valiutos apdorojimo, naudojimo, prekybos, laikymo, vertės perkėlimo, reklamavimo ir investavimo. Apie bet kokį sandorį šiuo klausimu nedelsiant pranešama Finansų stebėjimo skyriui kaip apie įtartiną operaciją. “

„Bitcoin“ draudimų ateitis

Ar bėgant laikui įsigaliosime daugiau draudimų? O gal galime pastebėti, kad šalys, kuriose šiuo metu yra draudimų, pamažu atpalaiduoja savo įstatymus, nes visame pasaulyje vis labiau auga Bitcoin priėmimas? Būtinai kreipkitės į mus „Twitter“ ir Facebook puslapių ir praneškite mums.

Ir jei norite sužinoti daugiau, būtinai perskaitykite kitus mūsų straipsnius apie neteisėtą Bitcoin naudojimą, kurie vis dar galioja ir šiandien, ir „Bitcoin“ būgnų teisėtumą..