Kaip pastebėti ICO sukčiavimą: šie 10 įspėjamųjų ženklų turėtų priversti susimąstyti du kartus

Nereguliuojamas kriptovaliutų sektoriaus pobūdis reiškia, kad, deja, siaučia sukčiavimai ir sukčiavimai.

Viena pagrindinių kriptovaliutų nusikaltėlių sukčiavimo atvejų yra ICO sukčiai. Bet kas iš tikrųjų yra ICO suktybė? O ką galite padaryti, kad išvengtumėte apgaulės tokiu būdu? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte.

Kas yra kriptovaliutos ICO?

ICO reiškia pradinis monetų aukojimas. Tai yra pagrindinis metodas, kurį kūrėjai naudoja paleisdami naują šifravimo žetoną. Tarp kriptografinių ICO ir akcijų rinkos IPO (pirminių viešųjų akcijų) yra lygiavertiškumas. Vykdydami ICO, projektai parduoda savo naują turtą rinkai, paprastai mainais už Bitcoin ar Ether.

Pastaba: ICO nėra vienintelis būdas pirkti kriptografinį turtą!

Pagrindinis skirtumas tarp ICO ir IPO yra rizikos lygis. Investuojant į IPO jau yra įsteigta pagrindinė įmonė; galite išnagrinėti jo pajamų ataskaitas ir kitus tinkamus duomenis ir nustatyti, ar jis atitinka jūsų, kaip patikimo pirkimo, kriterijus.

Priešingai, daugelis ICO vyksta iš anksto, todėl jie tampa daug spekuliatyvesni nei jų atitikmuo akcijų rinkoje. Kitaip tariant, ICO pajamos naudojamos protokolo kūrimui finansuoti; nėra jokių garantijų, kad projektas kada nors bus įgyvendintas.

Taigi, kaip galite pastebėti ICO sukčiavimą kriptovaliuta? Štai keletas raudonų vėliavų ir įspėjamųjų ženklų, kurių reikia ieškoti.

1. Kūrėjai, neturintys istorijos ar patirties

Bet koks teisėtas ženklas turėtų atvirai ir lengvai paskelbti už jo esančią kūrėjų komandą. Informacijos trūkumas ar sąmoningai anoniminė komanda turėtų nedelsdami pradėti skambinti pavojaus varpais.

Atminkite, kad ICO nėra panašūs į Bitcoin. Nepaisant Satoshi Nakamoto anonimiškumo, Bitcoin sugebėjo pasisekti, nes nepasitikėjo pasitikėjimu. ICO yra skirtingi; siunčiate kapitalą tiesiai į trečiosios šalies saugojimą.

Taip pat turėtumėte iškart skeptiškai vertinti kūrėjų komandą, kuri neturi patirties kriptografijos srityje. Ar pagautumėte taksi, jei vairuotojas niekada nebūtų vairavęs automobilio? Tai tas pats dalykas.

2. Neišsami, nereali ar trūksta baltosios knygos

Projekto dokumentas turėtų pateikti gaires, ko galite tikėtis iš naujo ženklo. Tai paaiškins projekto loginį pagrindą, jį skatinančią pagrindinę technologiją ir numatomą vartotojo bazę. Idealiu atveju jis turėtų būti supakuotas su diagramomis, grafikais, modeliavimais ir kitais vaizdais.

Neužbaigtas, detalių neturintis, per trumpas ar tiesiog nerealus baltraštis yra ženklas, kad reikia nueiti.

Taip pat atkreipkite dėmesį į gramatines klaidas ir klaidas. Pagalvokite apie visas tas „Nigerijos princo“ elektroninio pašto aferas; jie niekada nerašomi tobula anglų kalba.

3. Nereikalinga „Blockchain“ integracija

Nors teisinga sakyti, kad „Blockchain“ technologija gali per ateinančius dešimtmečius pakeisti daugelį pasaulio aspektų, taip pat tiesa, kad per pastaruosius 18 mėnesių ji patyrė pernelyg didelį ažiotažą.

Daugelis įmonių troško paleisti savo „blockchain“, net jei taip elgiantis nebūtų pastebimos naudos. Jie bando naudoti „blockchain“, kad išspręstų neegzistuojančias problemas. Į šias pinkles patenka ir daugelis ICO. Įsitikinkite, kad projektui, į kurį ketinate investuoti, iš tikrųjų bus naudinga naudoti „blockchain“.

4. Minkštas dangtelis prieš kietą dangtelį ir atvirą dangtelį

Kurdama naują ICO, gerbiama kūrėjų komanda apskaičiuos pinigų sumą, reikalingą projektui įgyvendinti, tada nustatys viršutinę kapitalo, kurį jis nori gauti, limitą. Tai vadinama a kietas dangtelis.

Jei nėra viršutinės ribos, tai vadinama atidarytas dangtelis. Tai reiškia, kad ICO gali toliau gauti pinigų ir surinkti tiek, kiek gali; neatsižvelgiama į tai, kiek pinigų jai iš tikrųjų reikia. Atviros dangteliai paprastai yra pinigų graibstai, todėl turėtumėte vengti.

Yra trečias dangtelių tipas, vadinamas a minkštas dangtelis. Lengva viršutinė riba yra pinigų suma, kurios norėtų plėtros komanda, kad ICO būtų klasifikuojama kaip sėkminga.

Realistinis minkštas dangtelis ir kietas dangtelis yra geri ženklai, tuo tarpu reikėtų vengti bet kokio ICO su atviru dangteliu.

5. Tuščios kodų saugyklos

Beveik visi „blockchain“ projektai yra atvirojo kodo. Tokiu būdu galite patys patikrinti jų pagrindinį kodą.

Suktybė ICO dažnai turės tuščią „GitHub“, kelias kodo eilutes arba kito monetos kodo kopiją / įkliją su nedideliais pakeitimais. Visos trys situacijos aiškiai rodo raudonas vėliavas, kurios nurodo sukčiavimo galimybę.

6. Nesubalansuota žetonų struktūra

Kiekvienas ICO pateiks tiekimo grafiką. Tai nurodo, kiek žetonų bus išleista privatiems investuotojams, kartu nurodant terminą.

Teisėtas ICO pirmomis dienomis lėtai lašins žetonus. Jei matote nesubalansuotą tvarkaraštį, kai žetonų antplūdis turi būti prieinamas ankstyvosioms durims, tai tikrai sukčiai.

7. Prastas bendruomenės priėmimas

Žiniatinklyje netrūksta kriptovaliutų bendruomenių ir forumų, iš kurių daugelis yra užpildyti išmanančiais ekspertais, kurie daugelį metų užsiima kriptografijos sektoriumi..

Turite praleisti nemažai laiko traluodami per šias bendruomenes, kad pamatytumėte, kas sakoma, ir sulauktumėte kuo daugiau skirtingų nuomonių..

Lygiai taip pat, kaip nepirkdami naujo telefono neperskaitę apžvalgų, taip pat neturėtumėte investuoti į ICO žinodami bendruomenių nuomonę. Jie dažnai nurodo pliusus ir minusus, kurių galbūt nepastebėjote.

Pastaba: Aktyviausias šifravimo forumas yra „BitcoinTalk“.

8. Sugadinta sąlyginio deponavimo sąskaita

Įsivaizduokite šį scenarijų: noriu jums parduoti obuolį, bet aš gyvenu Niujorke, o jūs – Los Andžele. Ar pirmiausia turėtumėte man atsiųsti pinigus ir pasitikėti, kad gavus grynuosius pinigus aš išsiųsiu, ar pirmiausia turėčiau atsiųsti obuolį ir pasikliauti tuo, kad jūs man atsiųsite pinigus vėliau?

Nei viena, nei kita situacija nėra ideali. Išeitis yra naudoti trečiosios šalies sąlyginio deponavimo sąskaitą. Mes abu siunčiame savo turtą, o kai depozitinėje sąskaitoje yra obuolys ir grynieji pinigai, ji juos išsiųs teisingoms šalims.

ICO taip pat naudoja sąlyginio deponavimo sąskaitas. Kriptografijos pasaulyje sąlyginio deponavimo sąskaitos dažniausiai yra daugialypės piniginės. Du pasirašiusieji yra patikimi bendruomenės nariai arba neutralios partijos; vienas yra projekto narys.

Tačiau eskoloms gali būti pakenkta. Garsiajame „DeClouds“ byloje vienas iš sukčių pasiskelbė neutralia kompanija, tokiu būdu suteikdamas jiems galimybę valdyti sąskaitą ir galimybę išlaisvinti lėšas..

9. Piramidės schemos atlygio struktūra

ICO piramidės schemą lengva pastebėti. Paprastai, jei į projektą pritraukite daugiau investuotojų, pamatysite siūlomus atlygius (daugiau žetonų pavidalu).

Galų gale schemos žlugs; mažėja naujų investuotojų, baigiasi lėšos dabartiniams investuotojams sumokėti, ar jūs likote ne savo kišenėje ir turite daug bevertių žetonų, kurių jūsų niekas nepirks.

10. Nesubalansuota kūrėjų žetonų dalis

Visi kūrėjai pasiliks sau keletą žetonų. Bet kiek yra protinga?

Galbūt priešingai nei manote, nei per daug, nei per mažai yra idealu. Per mažai, o kūrėjai gali neturėti pakankamai motyvacijos, kad ilgą laiką neprisijungtų prie projekto. Per daug, ir „blockchain“ pradeda pernelyg centralizuotis.

Kūrėjų žetonų dalis patikimiems ICO paprastai patenka į vidurį.

Jei norite sužinoti daugiau apie saugų kriptografijos naudojimą, peržiūrėkite geriausių kriptovaliutų piniginių ir kriptovaliutos klaidų apibendrinimus, kad jų išvengtumėte bet kokia kaina.