Kurie kriptovaliutų tinklai operacijas apdoroja greičiausiai?

Susidomėjimas kriptovaliuta daug dėmesio skiria vienai sričiai: kainai. Kiek tai kainuoja? Ar kaina kils? Ar turėtumėte eiti ilgai? Ar verta investuoti į kriptovaliutą? Bet tai ignoruoja dar vieną svarbų kriptovaliutos aspektą.

Kaip greitai vyksta sandoriai? Be to, kiek operacijų tinklas gali apdoroti? O ir ar jis yra keičiamas?

Kriptovaliutos vartotojų lūpų klausimai, o ne tik spekuliaciniai investuotojai, yra susiję su pagrindine technologija, o ne tik su kaina.

Kas yra greičiausias kriptovaliutų tinklas?

Kriptovaliutų pajėgumai ir operacijų greitis yra tikrai svarbūs. Kodėl? Na, jei kriptovaliutos nori tiesiogiai konkuruoti su „fiat“ mokėjimo paslaugomis, operacijų greitis ir pajėgumas turi bent jau pradėti derėti su jų „fiat“ konkurentais.

Sparčiausi „fiat“ tinklai yra greiti ir keičiami. „Visa“ tinklas kiekvieną dieną kiekvieną sekundę atlieka porą tūkstančių operacijų, galinčių išplėsti iki 24 000 operacijų per sekundę (tps).

Kaip apie „Bitcoin“? Bitcoin tuščiosios eigos, apdorojimas apie šeši sandoriai per sekundę. Atsižvelgiant į technologinį „Bitcoin“ pirkimo ir laikymo sutrikimą, tada maždaug valandą laukiant operacijos patvirtinimo, galite suprasti, kodėl „Bitcoin“ nėra artimas operacinei valiutai reikalingam lygiui..

Tai nereiškia, kad to negalima naudoti. Yra tik keletas greitesnių variantų.

Tačiau akivaizdu, kad kai kurie iš tariamai greičiausių kriptovaliutų tinklų niekada nepatyrė reikiamų pajėgumų, kad galėtų išbandyti savo pretenzijas dėl operacijų greičio pranašumo. Sprendimas apie operacijų greitį naudojant privatų „blockchain“ testnetą yra gerai ir gerai, bet kaip tinklas atlaiko realų naudojimą?

„blockchain“ tinklo operacijos tps

1. EOS

1,5 s už operaciją | Teorinis 50 000 tps tinklo pajėgumas Labai mažas sandorio mokestis

EOS yra „blockchain“ protokolas, kuris imituoja operacinę sistemą. Protokolu siekiama remti pramoninio masto decentralizuotas programas ir išspręsti mastelio problemas, su kuriomis susiduria kitos blokinės grandinės, tokios kaip Ethereum ir Bitcoin.

Didžiausias „EOS“ laimėjimas yra nepaprastai greitas operacijų laikas ir maži sandorių mokesčiai. Dar geriau, pagrindinis EOS tikslas yra pašalinti sandorio mokesčius iš savo blokų grandinės, suteikiant itin greitą nemokamą išmaniųjų sutarčių platformą didelėms pramonės organizacijoms..

2. Futurepia

Teorinis 300 000 tps tinklo pajėgumas Itin mažas sandorio mokestis

„Futurepia“ yra „blockchain“, specialiai sukurta itin didelio srauto srautui. Pavadinta „EOS žudiku“, „Futurpia“ mainnet skirta socialinės žiniasklaidos DApps, derinant greitą operacijų apdorojimą ir labai mažus operacijų mokesčius..

„Futurepia“ blokų grandinėje naudojamas novatoriškas „Dual Delegated Proof of Stake“ (DDPoS) sutarimo algoritmas, kuris sprendžia daugelį kitose blokų grandinėse aptinkamų mastelio ir operacijų apdorojimo naudojimo problemų. Akį traukiantis 300 000 tps skaičius gaunamas iš „Futurepia“ bandymų tinklo, tačiau dar turi būti pakartotas „Futurepia“ tinkle.

3. Steem

3 vienai operacijai | Teorinis 10 000 tps tinklo pajėgumas Jokio sandorio mokesčio

„Steem“ yra kriptovaliuta, valdanti socialinės žiniasklaidos platformą „Steemit“. Vartotojai į platformą skelbia originalų turinį ir mainais už indėlį gauna „Steem“ žetonus. Vartotojai taip pat gauna „Steem“ apdovanojimus už turinio komentavimą, sukurdami kripto ekosistemą, pagrįstą originaliu vartotojo sukurtu turiniu.

Pats „Steemit“ yra tikrasis „blockchain“, sukurtas naudojant „Graphene“ vadinamą technologiją. Grafenas yra atviro kodo modulinė blokinė grandinė, leidžianti kurti labai programas, turinčias labai specifines funkcijas. Teorinis „Graphene“ sandorių tinklo pajėgumas yra 100 000 tps.

4. XRP

4 vienai operacijai | Teorinis 50 000 tps tinklo pajėgumas Labai mažas sandorio mokestis

XRP yra „Ripple“ mokėjimo tinklo kriptovaliuta. „Ripple“ siekia sumažinti tarpvalstybinių tarptautinių mokėjimų, bankininkystės ir perlaidų klausimus, naudojant paskirstytą knygą. „Ripple“ naudoja „tarpinio protokolo“ protokolą, leidžiantį šalims atsiskaityti skirtingose ​​sistemose naudojant „Ripple“ prieigos raktą, XRP.

„Ripple“ ir „XRP“ nėra be ginčų. Priklausomai nuo to, ko klausiate, išgirsite, kad XRP nėra tikra kriptovaliuta. Taip yra todėl, kad „Ripple Labs“ iš anksto kasa „XRP“. Tada „Ripple Labs“ paskirsto žetoną taip, kaip jiems atrodo tinkama. Tuo XRP nėra iš tikrųjų decentralizuota. Be to, operacijų sutarimui jis naudoja labai mažai mazgų, toliau nutolindamas tinklą ir protokolą nuo kitų kriptovaliutų.

Nepaisant to, tai išlieka populiarus pasirinkimas dėl greito operacijų laiko, masto galimybių ir akivaizdžiai didėjančio tinklo pajėgumo naudojimo išlaikant operacijų išlaidas ir apdorojimo laiką.

5. Žvaigždžių

5 vienai operacijai | Teorinis 10 000 tps tinklo pajėgumas Itin mažas sandorio mokestis

„Stellar“ yra decentralizuota „platforma, jungianti bankus, mokėjimo sistemas ir žmones“. „Stellar“ yra „blockchain“ protokolas, leidžiantis žmonėms greitai ir labai pigiai perkelti pinigus iš vienos vietos į kitą.

Kurį laiką „Stellar“ pasiūlė itin panašų „XRP“ funkcijų spektrą. Taip yra todėl, kad „Stellar“ yra tvirtas XRP protokolo šakutė. „Stellar“ kūrėjai pasuko kita linkme kaip „Ripple Labs“, daugiausia dėmesio skirdami saugumo spragų XRP platformoje uždarymui. Tuo pačiu metu „Stellar“ kūrėjai pasirinko platformos atvirąjį kodą, o ne „Ripple“.

Perėjimas prie atvirojo kodo neabejotinai padidino „Stellar“ ir jo valiutos „Lumens“ populiarumą, kartu keičiant požiūrį į nuolatinį daugiau liumenų išleidimą į ekosistemą (o „Ripple Labs“ griežtai kontroliuoja, kiek ir kada daugiau XRP išleidžia vartotojams).

Dėl greito operacijų greičio „Stellar“ yra viena iš kriptovaliutų, kurią galite naudoti įprastose parduotuvėse.

6. Nano

5 vienai operacijai | Teorinis tinklo pajėgumas 7000 tps | Jokio sandorio mokesčio

„Nano“, anksčiau žinomas kaip „RaiBlocks“, labai daug dėmesio skiria mastelio problemai spręsti, su kuria susiduria „Bitcoin“ ir „Ethereum“ blokai..

Užuot naudojęs vieną didžiulę blokų grandinę su daugybe įėjimų, „Nano“ naudoja tai, kas vadinama blokinių gardelių architektūra. Kalbant apie „blockchain“, „block-grattice“ architektūra iš esmės reiškia, kad kiekviena sąskaita naudoja savo rūšies „blockchain“, labai pagreitindama operacijų procesą. Individualios paskyros blokų grandinės gali būti atnaujintos bet kuriuo metu prieš susitaikant su pagrindiniu „Nano“ blokų grandine.

„Nano“ blokinių gardelių architektūra leidžia padidinti kriptovaliutą. Be to, pagrindinės technologijos patobulinimai turėtų padidinti „Nano“ teorinius tinklo sandorių pajėgumus, viršijančius 7000 tps, ir visa tai be sandorio mokesčio.

7. NEM

3–5 sekundės kiekvienai operacijai | Teorinis tinklo pajėgumas, didesnis kaip 4000 tps | Mažas sandorio mokestis

NEM yra populiari išmaniojo turto blokų grandinė. Sukurtas atsižvelgiant į mastelio mastą, NEM blokų grandinė gali apdoroti iki 4000 operacijų per sekundę. Platforma taip pat labai sveikina naujus kūrėjus kurti DApps, ypač tuos, kurie neturi jokios kūrimo patirties.

2018 m. Sausio mėn. NEM patyrė nesėkmingą nesėkmę, kai iš „Coincheck“ biržos buvo pavogta 500 milijonų žetonų. Dėl pažeidimo, kuris yra vienas iš didžiausių kriptovaliutos įsilaužimų, NEM vertė sumažėjo daugiau nei 20%.

Ar „Bitcoin“ ir „Ethereum Fast Cryptocurrencies“?

Čia išvardytos kriptovaliutos yra vieni iš greičiausių kriptovaliutų operacijų apdorojimo tinklų. Tai nėra išsami; Esu įsitikinęs, kad skaitytojai greitai rekomenduos „ICON“, „Ardor“, „Spectrecoin“, NEO ir kitas šifravimo platformas su greitomis operacijomis ir keičiamu operacijų apdorojimu..

Jūs tikriausiai pastebite, kad pagrindiniai žaidėjai – „Bitcoin“ ir „Ethereum“ – niekur nematyti. „Bitcoin“ ir „Ethereum“ negali konkuruoti su alternatyviomis šiame sąraše esančiomis kriptovaliutomis.

Iš tiesų, daugeliu atvejų ypač greitos kriptovaliutos ir blokų grandinės yra specialiai sukurtos tam, kad užginčytų nusistovėjusių platformų dominavimą, pavyzdžiui, per operacijos greitį, tinklo operacijų apimtį ar operacijos kainą.