Kaip „Blockchain“ technologija naudojama sveikatos priežiūros srityje

Sveikatos priežiūros sektorius visada ieško naujų būdų diegti naujoves. Tačiau naujovė ne visada atsiranda dėl medicinos pažangos. „Blockchain“ technologija reguliariai įvardijama kaip revoliucinė, kaip technologija, kuri pakeis pasaulį – ir sveikatos priežiūros sektorius atkreipė į tai dėmesį.

Yra keletas „blockchain“ pagrindu sukurtų sveikatos priežiūros startuolių. Daugiausia dėmesio skiriama pacientų sveikatos įrašų privatumui, saugumui, sekimui ir prieigai prie jų. Tuo metu, kai technologijos labai keičiasi, kaip „blockchain“ technologija naudojama sveikatos priežiūros srityje?

Suprasti „Blockchain“ sveikatos priežiūros srityje

Kalbant apie „blockchain“, kuriuo grindžiamos finansinės operacijos, ryškus bruožas yra jo galimybė sukurti nekintamą, decentralizuotą, gretutinį ir skaidrų sandorių įrašą. „Blockchain“ taip pat yra funkcija, kuria labiausiai domisi sveikatos priežiūros technologijų tiekėjai ir kūrėjai.

Pirmasis „blockchain“ sveikatos priežiūros programų kreipimosi uostas yra pacientų sveikatos priežiūros įrašai. Jūsų šeimos gydytojas tikriausiai jau perėjo prie skaitmeninių įrašų. Kaip būtų su jūsų odontologu, chiropraktiku, chiropodologu, OB / GYN ir visais kitais skyriais bei gydytojais? Tiesą sakant, jūsų medicininiai įrašai yra išsidėstę daugelyje vietų, ir net skaitmeninimo amžiuje medicinos skyriai neturi tiesioginės prieigos prie kitų institucijų duomenų. (Suprantama, nes tai gali sukelti didžiulę duomenų riziką.)

Interviu su „Forbes“ Johnas Halamka, Beth Israel Deaconess medicinos centro Bostone vyriausiasis informacijos vadovas ir akademinio žurnalo „Blockchain in Healthcare Today“ vyriausiasis redaktorius., pareiškė, kad:

„Vien tik naudoti„ blockchain “sveikatos priežiūros srityje, nes tai puiku, nėra prasmės […]„ Blockchain “nėra skirtas didelių duomenų rinkinių saugojimui. „Blockchain“ nėra analizės platforma. „Blockchain“ operacijos yra labai lėtos. Tačiau, kaip blokinė viešoji knyga, „blockchain“ yra ideali įrodyti darbą. „Blockchain“ yra labai atsparus “.

Kaip paslaugų teikėjai naudoja „Blockchain“ sveikatos priežiūros srityje

Yra keletas pagrindinių sričių, kuriose „blockchain“ sukels bangas sveikatos priežiūros srityje.

Medicininiai įrašai: Kiekvieną medicinos įrašą pasirašo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas ir jis pridedamas prie „blockchain“. „Blockchain“ tiksliai parodo, kuri šalis paskutinį kartą pasiekė įrašą, taip pat visi pakeitimai. Informacija apie pacientų sveikatą išlieka saugi, apsauganti tiek pacientus, tiek sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus.

Dalijimasis medicininiais duomenimis: Be to, „blockchain“ technologijos turi ir kitų pranašumų, pavyzdžiui, trečiųjų šalių pašalinimas iš dalijimosi medicininiais duomenimis. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai gali naudoti „blockchain“, kad patikrintų pereinamojo laikotarpio duomenis, įrodytų klinikinių tyrimų rezultatų vientisumą (pvz., Jokių pakeitimų, kad atitiktų mokamus klinikinius tyrimus) ir užtikrintų visos pramonės šakos duomenų atitiktį.

Duomenų bendrinimo sutikimas: Paciento pageidavimas keistis duomenimis tarp sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų ir trečiųjų šalių subjektų galėtų įrašyti į „blockchain“ pacientų įrašą, kad niekada nebūtų painiojamas ar netinkamai naudojamas.

Narkotikų stebėjimas (vidinis): Narkotikų tiekėjai registruoja produktus naudodamiesi privačia, vidine blokų grandine. Narkotikai stebimi nuo gamintojo iki paciento, tikrinant ir tvirtinant visą grandinę.

Draudimas: Draudimo paslaugų teikėjai ir pacientai, prieš kurdami naują politiką, turi nepakeičiamų ir todėl patikimų įvykių serijų, susijusių su pacientų sveikata. Draudimo paslaugų teikėjai galėtų sudaryti pažangias sutartis, kad pacientai gautų mokėjimus.

Teigiamas sveikatos stiprinimas: Sveikatos priežiūros programos ir paslaugos, susietos su „blockchain“ technologija, suteikiančios simbolines paskatas užsiimti sveika veikla, įskaitant mankštą, valgymo ir fitneso režimus ir pan..

Tai yra galimo „blockchain“ naudojimo sveikatos priežiūros srityje pavyzdys. Realybė yra tokia, kad kai kamuolys riedės, „blockchain“ technologijos programos toliau plėsis, tačiau aš tikiuosi stipraus pasipriešinimo iš nustatytų pelningų trečiųjų šalių sveikatos priežiūros paslaugų – žinoma, priklauso nuo šalies..

„Blockchain“ pavyzdžiai sveikatos priežiūros srityje

Nors sveikatos priežiūros pramonės blokų grandinė yra jauna, jau yra keletas žymių pavyzdžių.

Medicinos grandinė: „Medicalchain“ yra „blockchain“ sveikatos priežiūros paleidimas, leidžiantis skaidriai keistis pacientų įrašais tarp pacientų ir gydytojų. „Medicalchain“ bandomoji „blockchain“ programa prasidėjo 2018 m. Liepos mėn. Pacientai sukuria piniginę savo medicinos duomenims laikyti tik patvirtinti gydytojai, galintys „skaityti ir rašyti“ į pacientų registrą. Gydytojai taip pat gali surengti internetines konsultacijas dėl prieigos prie pacientų įrašų, premija už kitas telemedicinos paslaugas.

„MyPCR“: „Enterprise blockchain“ kūrėjas „Guardtime“ kartu su „Instant Access Medical and Healthcare Gateway“ pradėjo „MyPCR“. „MyPCR“ yra „blockchain“ pagrindu sukurta pacientų įrašų prieigos sistema, šiuo metu naudojama daugiau kaip 30 milijonų JK NHS pacientų. Ši platforma leidžia pacientams pasiekti savo sveikatos priežiūros įrašus, sveikatos priežiūros būdus ir rasti paramą vaistų laikymuisi per savo išmanųjį telefoną (vien „Guardtime“ vertinimu, NHS sutaupys mažiausiai 800 milijonų svarų sterlingų). Be to, „MyPCR“ sąsaja su visomis trimis pagrindinėmis JK NHS GP sistemomis, kad būtų galima išilgai aprėpti.

„MediLedger“ projektas: „MediLedger“ projektas, kuriam vadovauja tiekimo grandinės konsultavimo grupė „The LinkLab“ ir išmaniųjų tiekimo grandinių sprendimų tiekėjas „Chronicled“, „blockchain“ technologiją pateikia vaistų gamintojams, didmenininkams ir vaistų tiekimo grandinėms. „MediLedger“ projektas naudos „blockchain“ technologiją, kad padėtų dar labiau izoliuoti ir pašalinti padirbtus receptinius vaistus iš tiekimo grandinių. Be to, „MediLedger“ projektas taip pat gali sekti „gyvas“ medžiagas: galvoti apie kraują, organus ir pan.

„EncrypGen“: Privačių DNR tyrimų ir protėvių paieškos svetainių atsiradimas lemia XXI amžiaus problemą: kas vėliau sulaiko jūsų DNR? Juk tai itin privatūs duomenys. „EncrypGen“ valdo netikėtai pavadintą „Genų grandinę“ (fantastika, tiesa ?!), kuri leidžia saugoti ir pasiekti genomo duomenis. Individualiai kiekvienam asmeniui suteikiama prieiga prie mokslininkų, vyriausybių, universitetų, įmonių ir pan. Kitoje pusėje šie subjektai gali prašyti konkrečių genominių duomenų ir mokėti asmenims, naudodami „Genų grandinės“ platformos žetoną, DNR (taip pat gana gerai pavadintą, ne?).

Clinicoin: Mūsų paskutinis „blockchain“ sveikatos priežiūros paleidimas siūlo kitokią paslaugą kitiems sąraše esantiems. „Clinicoin“ apdovanoja savo vartotojus už sveiką veiklą, pavyzdžiui, mankštą, fizinę veiklą (pvz., Vaikščiojimą), mitybą ir dar daugiau. Beveik viską, kas padeda sukurti sveikesnį, galite gauti CLIN žetonus. Be to, sveiki vartotojai gali dalyvauti apklausose, specializuotose užduotyse ir kitose „Clinicoin“ tyrimų veiklose, kad gautų daugiau žetonų.

Humanitariniai „Blockchain“ sveikatos priežiūros startuoliai

„Blockchain“ pradedančiųjų sveikatos priežiūros srityje naujovės nėra tik „įprastose“ sveikatos priežiūros įstaigose. Sveikatos priežiūros „blockchain“ technologija taip pat diegiama tose vietose, kur tvarkyti medicininę apskaitą yra labai sunku, tačiau kur jos turėjimas gali pakeisti gyvenimą..

„Blockchain“ sveikatos priežiūros paleidimas, Iyro, pabėgėlių stovykloje Jordanijoje įdiegė bandomąjį elektroninį pabėgėlių ir migrantų sveikatos įrašą. Pabėgėliai ir migrantai ne visada gali naudotis nuolatiniu kompiuteriu. Tačiau daugelis turi išmaniuosius telefonus, kuriais gali kontroliuoti savo medicininę pažymą. „Iyro“ planuoja pristatyti savo „pasaulinės sveikatos priežiūros“ produktą migrantams ir pabėgėliams Sirijoje, Irake, Egipte, Džibutyje ir kitose Jordanijos vietose..

„Blockchain“ sveikatos priežiūros srityje yra ateitis

JAV rinka „blockchain“ sveikatos priežiūros startuoliams tampa sunkiai įveikiama – ir dėl rimtų priežasčių (arba blogų, atsižvelgiant į tai, kaip į tai žiūrite). Dabartiniai sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai pasipelno iš savo sveikatos priežiūros įstaigų ir technologijų, leidžiančių toms įstaigoms naudotis.

Griežtai reguliuojama ir finansiškai skatinama JAV sveikatos priežiūros sistema yra vienas iš pagrindinių „blockchain“ pagrindu sukurto purtymo tikslų, tačiau pacientai naudos netrukus nematys. Tik tol, kol dabartinis paslaugų teikėjas išsiaiškins, kaip padidinti pelną iš „blockchain“ technologijos sveikatos priežiūros įstaigoje.

Ne tik biurokratinė biurokratija lėtina „blockchain“ sveikatos priežiūros startuolius. Tikrasis stimulas užbaigti produktą kai kuriems startuoliams nėra.

„Gem Health“ atkreipė dėmesį idėjomis priartinti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, pacientų ir draudikų ribas, siekiant sumažinti pacientų kompensacijų neefektyvumą. Bet „Gem Health“ su jais „GemOS“ platforma, nustatė, kad senų pagrindinių paslaugų teikėjų („Epic“, „Cerner“, „Meditech“, „Allscripts“ ir kt.) EMR sistemų pakeitimas iš tikrųjų buvo nepaprastai sunki užduotis.

Neilgai trukus Gem suprato, kad sveikatos priežiūros rinkų skilimas net už JAV ribų yra nepaprastai sunkus klausimas. Ir tai nemėginant tuo pačiu metu įdiegti naujų technologijų. Be to, „Gem Health“ yra toli gražu ne vienintelis „blockchain“ sveikatos priežiūros paleidimo pavyzdys, kuris bandė padaryti šuolį nuo finansinių technologijų, tik tam, kad sveikatos priežiūra būtų per didelė pramonė, kad ją būtų galima iššūkiui spręsti – net ir gavus rizikos kapitalo paramą.

„Blockchain“ tikrai turi stiprią ateitį sveikatos priežiūros pramonėje. Bet kaip Edwardas Bukstelis, „Clinical Blockchain“ generalinis direktorius sako, „Sprendžiant sveikatos priežiūros paslaugas naudojant„ blockchain “sprendimą, reikės visų pagalbos ir naujovių, kurias žmonės gali surinkti […] mes negalime sau leisti prarasti daugiau įmonių“.