8 kriptovaliutų rizikos, į kurias reikia atsižvelgti prieš investuojant į kriptografiją

Nepaprastai svyruojančios kainos, vartotojų apsaugos trūkumas ir nesibaigiantis sukčių konvejeris. Pirmą kartą investuojantiems šifravimo rinka yra pilna rizikos.

Bet taip neturi būti. Skirkite šiek tiek laiko mokydamiesi, ir tai gali žymiai sumažinti tikimybę, kad kažkas nesiseka.

Čia pateikiamos pagrindinės rizikos, apie kurias turite žinoti prieš investuodami į kriptovaliutą.

1 rizika: rinkos nepastovumas

„Bitcoin“ avarija 2018 m. ir „Dotcom crash 2000“

Smarkus kriptovaliutų vertės kritimas 2018 metais yra gerai dokumentuotas. Nuo sausio MVIS CryptoCompare indeksas prarado 80 procentų savo vertės. Tai blogiau nei „dot-com“ avarija (78 proc.) Dar 2000 m.

„Bitcoin“, kuris pasiekė 20 089 USD 2017 m. Gruodžio 16 d., Nuo 2018 m. Balandžio mėn. Vos sulaužė 7 000 USD. Tai panaši istorija visuose kituose pagrindiniuose altcoinuose.

Bet tai pasakoja tik pusę istorijos. Kriptografijos rinkų kintamumas visada egzistavo. Anksčiau matėme daug kitų panašių avarijų:

  • 2011 m .: Pirmasis Mt. „Gox Hack“ patyrė 95 proc. Nuostolių.
  • 2013 m .: Dėl galimos bankų problemos Kipre vertę sunaikino 52 proc.
  • 2014 m .: Antrasis Mt. „Gox Hack“ nulėmė 63 proc. Nuostolį.

Galų gale, pirkdami kriptovaliutas, galite prarasti viską, ką į jas investavote. Niekada neturėtumėte investuoti daugiau, nei galite sau leisti prarasti.

2 rizika: reguliavimo klausimai

Reguliavimo ir teisiniai klausimai yra dvi didžiausios kliūtys, su kuriomis susiduria kriptografijos sektorius 2018 m.

Kadangi turto klasė yra tokia nauja, vyriausybės ir bankai dar nėra suformavę nuoseklios jų fiskalinės politikos. Todėl visada yra rizika, kad jų apmokestinimo statusas, prekybos taisyklės ar net visiškas teisėtumas gali pasikeisti per naktį.

Vėlgi, šie neapibrėžtumai reiškia, kad pinigai, į kuriuos investavote į kriptografiją, kelia didesnę riziką nei jūsų kapitalas nustatytose turto klasėse.

3 rizika: ilgaamžiškumas

Padidėjęs altcoinų skaičius kelia riziką investuotojui. Neįmanoma pateikti tikslaus skaičiaus, bet manoma, kad egzistuoja nuo 1600 iki 2000.

Nepaprastai sunku žinoti, kuri iš tų monetų turi realų, pagrindinį, ilgalaikį potencialą. Atminkite, kad vis dar yra labai nedaug realių „blockchain“ ir kriptovaliutos pritaikymo pavyzdžių. Monetų kainą daugiausia lemia spekuliacijos.

Nepaisant to, kad nėra realaus įsisavinimo, vis tiek nemažai kapitalo investuojama į altcoinus. „CoinMarketCap“ duomenimis, 15 rinkos viršutinė riba viršija 1 milijardą dolerių, o 57 rinkos riba viršija 100 milijonų dolerių.

Net jei perskaitėte susijusį dokumentą ir atlikote išsamų patikrinimą, vis tiek galite pastebėti, kad moneta, kurią palaikėte, nieko nereiškia, o vertė nukrenta iki nulio. Kuo daugiau egzistuojančių ir tarpusavyje konkuruojančių monetų, tuo didesnė rizika, kad taip nutiks.

4 rizika: vartotojų apsauga

Skirtingai nuo tradicinių bankų, kriptovaliuta neturi jokių oficialių garantijų ar draudimų.

Pavyzdžiui, federalinė indėlių draudimo korporacija indėlininkų santaupas sudaro po 250 000 USD kiekviename banke ir tarpininkavime, tačiau kriptografiniai mainai nėra programos dalis. Jei jūsų mainai taps nemokūs, prarasite viską.

Panašiai į mainus įsilaužta nerimą keliančiais atvejais, dažnai prarandant nemažus pinigus. Ar jūs gausite nuolaidą už prarastą turtą, priklauso tik nuo mainų; esate jų užgaidoje. Jei kažkas panašaus nutiktų jūsų banke, tarpininkavimo ar kreditinėje kortelėje, pinigus atgautumėte greitai.

Pastaba: Norėdami sumažinti riziką prarasti pinigus įsilaužę, naudokite saugią piniginę, kad kriptografija būtų saugi.

5 rizika: manipuliavimas rinka

Nors tai niekada nebuvo galutinai įrodyta, plačiai manoma, kad prekyba viešai neatskleista informacija, slaptas susitarimas ir manipuliavimas rinka yra paplitęs visame kripto sektoriuje.

Iš tiesų, ekspertai dabar mano, kad didžiulį šifravimo ralį 2017 m. Antroje pusėje pirmiausia paskatino maža grupė žmonių, turinčių didžiulį kriptografinį turtą, dirbantį kartu.

Net kiekvieną dieną yra daugybė įrodymų, rodančių manipuliavimą. Monetos per kelias valandas pakyla dešimtimis procentinių punktų, kad kitą dieną dramatiškai sumažėtų iki ankstesnio lygio. Šie įvykiai yra vadinami „pump and dump“ schemomis ir naudojasi žmonių baime praleisti.

Parduok sienas (pigiai kaupia monetas prieš teigiamas naujienas) ir tamsius baseinus (anoniminė prekyba atokiau nuo biržos akių) yra kita įprasta manipuliavimo rinka taktika.

Kadangi kriptografija yra tokia nereguliuojama, sunkiau užkirsti kelią visoms šioms moraliai abejotinoms schemoms. Nepaisant to, jie kelia nemažą riziką, ypač pradedantiems investuotojams, kurie nėra susipažinę su pagrindine rinkos mechanika. Jei pateksite į vieną iš manipuliatorių gerai užfiksuotų spąstų, galite smarkiai patirti finansinį smūgį.

6 rizika: pasitraukimas iš rinkų

binfinex mažiausias pašalinimas iš 10000

Gali ateiti laikas, kai norėsite parduoti savo kripto turtą ir laikyti savo turtus fiat valiuta.

Deja, daugeliui investuotojų kripto rinkos „išjungimo rampos“ kelia nerimą. Taip, situacija gerėja, bet tai toli gražu nėra idealu.

Sudėtingumą lemia keli veiksniai:

  • Daugelis kripto mainų leidžia atsiimti tik USD. Kai kurie taip pat leidžia GBP, EUR ir JPY, tačiau pasirinkimas yra minimalus.
  • Mainai dažnai reikalauja didelių minimalių pašalinimų, pasitraukiant į „fiat“.
  • Daugybė mainų, palaikančių „fiat“ išėmimus, priima tik kelias labai įprastas kriptovaliutas. Pavyzdžiui, „Coinbase“ – vienas populiariausių šifravimo būdų Europoje ir Šiaurės Amerikoje – palaiko tik „Bitcoin“, „Ether“, „Litecoin“ ir „Bitcoin Cash“..
  • Norint atsiimti „fiat“ pinigus, paprastai reikia atlikti visiškai nuobodų patikrinimo procesą, kuris gali užtrukti mėnesius.
  • Kai kurie mainai buvo apkaltinti lėšų nesilaikymu dėl neaiškių ir nenusakomų priežasčių. Advokatams kartais tenka įsitraukti.

Taigi, ką tai reiškia jums?

Geriausiu atveju jums gali būti taikomi keli valiutų kursai, jei norite nurašyti lėšas į savo vietinę banko sąskaitą (pavyzdžiui, IOTA > Bitcoin > USD > GBP), taip įnešdamas netikrumo dėl savo turto vertės ir padidindamas riziką. Blogiausiu atveju jūsų kriptografinio turto gali nebūti, jei jums to reikia.

7 rizika: kriptovaliutų suktybės

Deja, kriptovaliutų suktybės yra plačiai paplitusios. Naujam investuotojui lengva įsisiurbti. Statistika rodo, kad vien per antrąjį 2018 m. Ketvirtį sukčiai prarado daugiau nei 2 mln. USD.

Dvi dažniausiai pasitaikančios aferos yra netikros ICO ir „Twitter“ robotai.

ICO yra šifruota akcijų rinkos IPO versija. Jie, kaip ir IPO, reikalauja nemažo kruopštumo iš būsimo investuotojo. Deja, daugelis žmonių neatlieka pakankamai tyrimų. Sukčiai greitai reagavo. Jie kelia ažiotažą dėl netikro IPO, tačiau pervedę grynuosius pinigus daugiau niekada jų negirdėsite.

„Twitter“ robotai sukurti taip, kad atrodytų kaip oficialios paskyros. Paprastai jie žada sumokėti fiksuotą konkrečios monetos sumą per kelias dienas mainais į nedidelį indėlį šiandien. Jie visi yra sukčiai – venkite bet kokia kaina.

Jūs taip pat turite stebėti „Ponzi“ schemas, pažymėtas kaip altcoins. Vieni garsiausių yra „Bitconnect“, „OneCoin“ ir „Plexcoin“.

8 rizika: žmogaus klaida

Žmogiška klaida yra rizika bet kurioje gyvenimo srityje. Tačiau šifruojant yra daug lengviau padaryti klaidų, o rizika padidėja.

Pavyzdžiui, jei neturite prekybos, investavimo ar FOREX patirties, kriptografiniai mainai gali būti nepaprastai paini vieta.

Žinoma, tokios paslaugos kaip „Coinbase“ yra skirtos pasauliečiams. Tačiau, jei norite paįvairinti ir nusipirkti keletą altcoins, turėsite pereiti į tokią paslaugą kaip „Bitfinex“ (arba vieną iš kitų pirmaujančių kriptografinių biržų). Ir tai yra kitoks žuvies virdulys.

Labai lengva netyčia pateikti neteisingą užsakymą, nusiųsti monetas į netinkamą piniginę ar net visiškai užrakinti savo sąskaitą. Kai kuriose prekybos sistemose, pastatytose ant „blockchain“, net nėra slaptažodžio nustatymo funkcijos.

Be abejo, tvarkant kriptografinę saugyklą, jums gresia žmogiškos klaidos. Jei pamestumėte asmeninius raktus, gali būti, kad negalėsite pasiekti ar naudoti savo turto. Net jei naudojate saugią šaltą piniginę, pvz., A Didžioji knyga „Nano S“, neteisingas jo išleidimas tebėra reali galimybė, jei nesiimsite atsargumo.

Nors manome, kad šios problemos yra tinkamiausia rizika, su kuria susiduria pirmą kartą investuojantys kriptovaliutą, visada reikia atkreipti dėmesį į daugiau problemų. Būkite budrūs ir įsitikinkite, kad prieš atiduodami savo turtą kam nors atidžiai ištyrėte bet kokią monetą, biržą ar įmonę.